Vhodnost černého oblečení na pohřeb

179
18.5.16 19:48

Vhodnost černého oblečení na pohřeb

Ahoj, chci se ujistit, zda je vhodné jít na pohřeb oblečená celá v černém v případě, že nejsem příbuzná. Mám v plánu černé společenské kalhoty, jednoduché hladké přiléhavé černé tričko a černé lodičky. Ale nejsem si jistá, jestli to není až moc. Nebo se tak chodí běžně?
Díky

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Verun83
18.5.16 19:51

Sla bych cela v cernem, i kdybych nebyla pribuzna. Cernou drzis smutek.

• Nahlásit
  • Citovat
3704
18.5.16 19:52

Černou na pohřeb nic nezkazíš i přestože nejsi třeba přímá příbuzná. Naopak si myslím, že to je vhodné. Přijde mi hodně nevhodné, když někdo na pohřeb přijde v barevný bundě, kostkovaný košili a myslí si, že to černýma kalhotama zachrání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12746

Myslim ze je to vhodne. černou vyjadřuješ smutek ne příbuznost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5102

@pjetka chodí se tak běžně, všichni budou v černém, smutečním.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
179
18.5.16 20:00

Díky za reakce. Něco k oblékání jsem si přečetla na netu - mimo jiné i to, že pokud nejde o rodinu, není černá nutná, že se připouští se i jiné umírněné, tlumené, decentní barvy. Tak jsem si právě nebyla jistá, jestli to třeba neplatí i obráceně, ve smyslu, že by komplet černé oblečení bylo vyhrazeno pro ty nejbližší zesnulého

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Princess-ka
18.5.16 20:01

Určitě tak jit muzes.Jak je zde psano, cernou drzis smutek

• Citovat
  • Upravit
6354
18.5.16 20:06

@pjetka podle etikety pokud nejsi nejbližší příbuzná, stačí pouze tmavá modrá mám dojem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1087
18.5.16 20:15

Par pohrbu uz jsem bohuzel zazila a nikdy nikdo neresil, kdo jak prisel obleceny, spis jde o to, ze vubec clovek dorazi, aby projevil uctu (ale teda na nase pohrby vzdycky vsichni prisli v cernem)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
596
18.5.16 20:21

Upřímnou soustrast. A neboj se, černou nic nezkazíš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama