Vhodný měsíc pro narození miminka...

271
17.7.15 06:57

Vhodný měsíc pro narození miminka...

Ahojky,

tak už se nám to blíží…s manželem jsme se domluvili, že se začneme pokoušet o potomka po jeho zářijových státnicích. No a já už se tak moc těším, že začínám vymýšlet fakt blbosti, ale zajímaly by mě vaše názory a zkušenosti ohledně měsíce narození miminka (klady a zápory). Já jsem například červencová a vždycky jsem milovala letní oslavy svých narozenin. Taky jsem byla ráda, že mám narozeniny a vánoce dost daleko od sebe. A v době narozenin jsem nemusela do školy :lol:. Zároveň, ale bylo hodně mých kamarádů tou dobou někde odjetých na prázdninách a nemohla jsem nosit ten den bonbóny do školy :lol:. No prostě samé důležité důvody proč miluju léto :D. A teď řeším, v ideálním případě (pokud vůbec jde něco takového naplánovat), kdy se začít o miminko snažit. Když začneme v září, měli bychom mít (při normálním průběhu) červňátko. Když třeba až v listopadu, bylo by to srpňátko. No a já postě nevím, který měsíc by mohl být pro malé třeba lepší :think:…proto prosím o zkušenosti vás, kteří jste narození v létě nebo máte v tomto období narozená miminka…co jste shledávali jako výhody v určitém měsíci a co naopak jako nevýhody? (Např. velké bříško celé horké léto nebo léto strávené s novorozeňátkem?).

Omlouvám se za sloh i těm, kterým tato diskuze přijde vyloženě hloupá :mavam:.

Předem děkuji za každý postřeh :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17.7.15 07:03

@Katniss
Všechno bude mít své výhody a nevýhody.
V zimě je to zase zima a náklady na oblečení pro tebe :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13773
17.7.15 07:06

Hloupá diskuze to možná je, ale já nad tím přemýšlela taky :mrgreen: Vždycky jsem chtěla rodit v létě, důvody co jsi popsala navíc abych se nemusela s břichem navlíkat do zimní bundy,… Nakonec mám březňátko a byla jsem za to nakonec moc ráda. Už nebyla taková zima, věcičky na mimi po vyprání venku krásně uschly a to očekávané léto už to nebylo takový úplný miminko takže ani v horku jsem už neměla takový strach. Na narozeniny má většinou ještě zimu, to je fakt ale zase je slaví se svým tátou který je má o pár dní. Já jsem dubnová a nikdy mi to nevadilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
271
17.7.15 07:06

To já vím…i to mě zajímá…přeci jen zkušenější maminky budou mít prostě lepší postřehy než já ;).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24362
17.7.15 07:08

Já sama jsem taky v červenci :D.
Jedno dítě říjnové - to bylo fajn, přes zimu sem ho jen zabalila a vrazila do kočáru na procházku, to první léto už pěkně uměla si hrát na bříšku na dece, mohli jsme ji brát do bazénu, tu zimu, když už měla rok, tak už chodila a brali jsme ji na boby a válela se ve sněhu…
Druhé dubnové, tam bylo pitomé léto s takovým prckem, když bylo moc horko. V zimě už se nevešel s fusakem do korby, tak musel do sporťáku - ale asi jen můj pocit, jemu to bylo fuk :lol:. No mohli jsme ho max. přivázat na sáňky, z bobů se vyklopil :lol:

Jenže… to stejně nenaplánuješ. Tak přeju, ať se zadaří brzo ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13773
17.7.15 07:09

Jo a moje sestra má dítě v listopadu a taky si to nemohla vynachválit :lol: Zabalila prcka jako vánočku, šoupla do kočáru a dítě spalo jako dudek. Říkala že je ráda že přes tu zimu jenom ležel a spal. Další zimu už mu byl rok a byla to pohodička.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6583
17.7.15 07:09

Nejste na dítě příliš mladí? :think: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1096
17.7.15 07:13

@Katniss
Taky jsem plánovala :-D Chtěla jsem rodit v květnu, no a nakonec budu rodit až v září. Naivně jsem si myslela, že na to hupsnem a bude to. Nakonec jsme se snažili půl roku a věř mi, že už mi pak bylo uplně jedno, kdy se narodí, hlavně, že se vůbec narodí. Sice z toho září moc nadšená nejsem, raději bych to stihla ještě v srpnu (už kvůli škole - odklad atd).
Doktor mi ale říkal, že nejlepší pro početí je březen - duben. Něco na tom bude. Já otěhotněla v prosinci a asi 3× jsem marodila :? Prošla jsem obdobím chřipek, angín atp. Což v těhotenství není vůbec dobré. Takže příště bych si to naplánovala jinak.
Ale co se týká těhotenství přes léto, já si nemůžu stěžovat. Nohy mi neotékají, žádné problémy nemám. Když jsou vyloženě vedra, tak bud nevylézám, nebo celý den strávím v bazénu :mrgreen: Popravdě si spíš nedokážu představit 3.trimestr v zimě :roll: (oblečení, návaly, náledí..)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
271
17.7.15 07:16

Myslím, že už úplně „mladí“ na potomka nejsme (26 a 27 let) ;)
Jinak já vím, že se to nemusí dařit, mám asi čtyři kamarádky, které mají vyloženě vymodlené děti, ale poprvé to prostě chci aspoň zkusit a být pozitivní :oops:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4776
17.7.15 07:28

Já mám dubňátko a myslím, že to je celkem ideální měsíc :) na jaře byla ještě moc malinká a teď na léto chodí ven skoro nahatá :) na zimu už budem zkoušet chodit :) a příští léto si krásně užijem :) Já sem narozená v prosinci.. 3 dny před vánocema a mám v prosinci i svátek, takže sem ráda, že malá je daleko jak narozeninama, tak svátkem, kterej má zase na podzim, podle mě to vyšlo ideálně :)
Malá byla vymodlená :) Podařila se skoro po 3 letech.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1072
17.7.15 07:37

Ja mam obe deti na konci dubna (28. a 30.) a jsem naprosto spokojena :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58069
17.7.15 07:38

@Katniss hmmm, ja nad tim premyslela a nakonec nemohla hned otehotnet a bylo mi to pak uplne jedno ;) narozeniny prcka vysky tesne po vanocich a po narozeninach manzela, jak jsme to nechteli, ale je nam to ted fuk :mrgreen: jinak za me doporucuji vysoke tehotenstvi v zime, v lete se Ti muze blbe dychat a mit otoky a podobne. Par vrstev obleceni navic v zime mi nevadilo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.7.15 07:40

Musím se přiznat, že jsem přemýšlela jako ty, ikdyž nám plození nešlo a trvalo déle, tak přeci jenom se to podařilo (asi jsem byla plodná zrovna na podzim)a mě se to opravdu podařilo a vřele bych doporučovala :oops: :mrgreen: mám děti narozené přesně jak píšeš, červen a srpen. A je to super i tehotenství bylo parádní. O oslavách narozenin nemluvě. Prostě jsou to krásné měsíce.
Nejlepší jsou děti rozené aspoň pro mne: od dubna po srpen ;) tak držím palce :kytka:

omluva za anonym, mám své důvody.

• Nahlásit
  • Citovat
26100
17.7.15 07:44

Ja mám děti srpen/září… A dobrý… :-D kluci byli docela velcí, takže starší by se mi v zimě už nevlezli do hluboké korby s fusakem… :mrgreen:

Já sama mám narozky na konci června, svátek v srpnu a mrzelo mě, že jsem jen málokdy mohla ty bonbony do školy donést… :P :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4089
17.7.15 07:44

Myslím, že každé má své výhody a nevýhody. Teď si to taky můžeš plánovat, ale nakonec třeba budeš ráda, že se vůbec zadařilo. Když máš břicho v zimě, musíš si kupovat oblečení ať ho schováš. V létě v horku si ráda, že se valíš. Mimčo v zimě musíš hodně nabalovat, mě třeba přes zimu schne špatně prádlo a třeba s blinkacím miminem ho je hodně. V létě jsou zas nepříjemné velké vedra pro mimčo. Takže pokaždé se něco najde, ale podle mě je to úplně jedno :mrgreen: ale nemysli si, že jsi blázen, mě tohle taky napadlo :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama