Ví Vaše okolí, že se léčite s depresí?

Anonymní
10.10.21 17:16

Ví Vaše okolí, že se léčite s depresí?

Ahoj,

otázka je jasná. Ví vaše rodina a okolí o tom, že se léčite s depresí a berete antidepresiva?

Už se jim nevyhnu. Bez nich to prostě dál nepůjde. Na jednu stranu bych to všem vykřičela, na druhou nevím, s jakou reakcí se setkám. Obzvlášť u rodiny.

Příští měsíc máme mít rodinné setkání a já nevím, jestli jej zvládnu. Všichni žijí své šťastné a bezstarostné životy a já netuším jestli to ústoojím. Ale třeba kdyby věděli..měla bych se na či vymluvit, nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
10.10.21 17:35

Jak kdo, já momentálně léky neberu, ale trvalo několik let, než jsem se dostala do fáze bez nich.
Někomu jsem to řekla a někomu ne.

• Citovat
  • Nahlásit
663
10.10.21 17:49

Nejdriv jsem se stydela, ale pak jsem si rekla, ze prece neni za co. Stat se to muze asi komukoliv a dulezity je prave se nestydet a nechat si pomoct, kdyz samotne mi to nejde. Taky se nebudu napr. stydet, ze jsem porad nachlazena, ale misto toho zapracuji na svem fyzickem zdravi. Je to ten samy princip.

Myslim si zcela neskromne, ze jsem svym pristupem pomohla nekolika lidem z okoli, kteri by jinak pomoc odkladali. A i proto jsem se tim netajila. Dneska jsem uz ok a bez leku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10109
10.10.21 17:53

Má nejbližší rodina to ví, rodina z manželovo strany ne. Přátele jak kteří, ti velmi dobří ano, ti o něco vzdálenější ne. Za tu dobu co se léčím jsem se setkala i se zlehčováním svých problémů, takže už opravdu zvažují komu to řeknu a komu raději ne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10.10.21 17:58

Mluvi se o tom otevrene. Pokud je to vhodna situace a vhodni lide, popripade to nejak vyplyne samo z konverzace. Ale znas svou rodinu nejlip a vis jestli pochopi nebo ne.

Jen mala poznamka, ikdyz si asi trochu rypnu. Napsala jsi: Všichni žijí své šťastné a bezstarostné životy
Muze to tak vypadat, ale nevidis do nich. Treba se taky nekdo vnitrne uzira a nasazuje masku a ty o tom nevis. Ikdyz asi chapu, jak to myslis kor jestli jsi v nejakych tezsich stavech, je to jak mit klapky na ocich, vim o cem mluvim. Ale prosim, nepis, ze vsichni ziji sve stastne a bezstarostne zivoty, protoze…nikdy nevis

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.10.21 18:08

Také o tom mluvím otevřeně. Jsem nemocná a co jako.ma být, že ta nemoc je zrovna „na hlavu“. Je lepší to říct a ulevit si. Na oslavu nemusíš, když se necitis, jen ti bude hůř. Dělej věci podle sebe a svých momentálních schopností. Je to jako se vším, někdo to chápe a někdo zlehčuje. To jsme my lidi.

• Citovat
  • Nahlásit
5761
10.10.21 18:32

Hlavně si dobře rozmysli komu se svěříš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
643
14.10.21 10:17

No nevím. Kdysi jsem se s depresí léčila a říct to mi moc nepomohlo, dokonce ani vlastní rodině. Najednou kolem mě chodili po špičkách a jednali se mnou jak s malomocnou i když se tedy snažili tak nepůsobit. Záleží ale na tobě, jak moc potřebuješ k životu oporu, potřebu svěřovat se. Ze své zkušenosti, co se už trochu znám, tak vím, že je lepší to řešit se sebou, maximálně s odborníky - ne se v tom hovínku ještě víc šťourat i v osobním životě mezi lidmi, kde chci být pozitivní, ne na to myslet většinu volného času. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat