Víc dětí - negativní reakce příbuzných

sao
1603
8.6.15 20:15

Víc dětí - negativní reakce příbuzných

Ahojte, je tady někdo, kdo má víc dětí a prožívá to co my? Máme tři malé děti (do 7mi let) a čekáme čtvrté a naše rodina to absolutně nechápe, odsuzuje, dívají se na nás jak na blázny a tváří se, jakoby každé otěhotnění byl průser. My to vnímáme jako radost, víc dětí jsme chtěli a z každého těhotenství se radujeme a i když obavy příbuzných chápeme (abychom děti uživili, zajistili atd.), mrzí nás, že každé těhotenství musíme ze strachu dlouho tajit, místo abychom to oznamovali jako radostnou zprávu, a když se odvážíme a přiznáme že bude další potomek, dostaneme pěkně vynadáno a dlooouho se s tím smiřují a dívají se na nás jako na chudáky, co kvůli dalšímu přírůstku určitě každou chvíli umřou hladem. Naše rodina zastává spíš názor, že je lepší budovat kariéru, mít méně dětí kterým zajistíme přepych aby se jim prý ve škole neposmívali, všechno hrozně řeší… Naše názory jsou jiné a naše děti se mají dobře, od rodiny nic nechceme, ani hlídání… Máme mezi svými známými dvě další takové početnější rodiny, které se od příbuzných dočkali podobných reakcí jako my, dokonce jsou kvůli tomu s příbuznými rozhádaní a nebaví se s nimi atp. Zdá se mi, jakoby to bylo běžné, jakoby víc dětí bylo v dnešní době šílenstvím. Možná moje otázka měla spíš znít, zda je tady někdo, kdo má víc dětí a problémy s příbuznými kvůli tomu nemá… Vím, že člověk se nezavděčí každému a jsem zvyklá na různé reakce okolí a neřeším co si o mě kdo myslí, ale být rozhádaná s rodinou a cítit se provinile když si dovolíme mít další dítě, místo aby měly babičky radost, to mě mrzí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

8.6.15 20:20
@sao píše:
Ahojte, je tady někdo, kdo má víc dětí a prožívá to co my? Máme tři malé děti (do 7mi let) a čekáme čtvrté a naše rodina to absolutně nechápe, odsuzuje, dívají se na nás jak na blázny a tváří se, jakoby každé otěhotnění byl průser. My to vnímáme jako radost, víc dětí jsme chtěli a z každého těhotenství se radujeme a i když obavy příbuzných chápeme (abychom děti uživili, zajistili atd.), mrzí nás, že každé těhotenství musíme ze strachu dlouho tajit, místo abychom to oznamovali jako radostnou zprávu, a když se odvážíme a přiznáme že bude další potomek, dostaneme pěkně vynadáno a dlooouho se s tím smiřují a dívají se na nás jako na chudáky, co kvůli dalšímu přírůstku určitě každou chvíli umřou hladem. Naše rodina zastává spíš názor, že je lepší budovat kariéru, mít méně dětí kterým zajistíme přepych aby se jim prý ve škole neposmívali, všechno hrozně řeší… Naše názory jsou jiné a naše děti se mají dobře, od rodiny nic nechceme, ani hlídání… Máme mezi svými známými dvě další takové početnější rodiny, které se od příbuzných dočkali podobných reakcí jako my, dokonce jsou kvůli tomu s příbuznými rozhádaní a nebaví se s nimi atp. Zdá se mi, jakoby to bylo běžné, jakoby víc dětí bylo v dnešní době šílenstvím. Možná moje otázka měla spíš znít, zda je tady někdo, kdo má víc dětí a problémy s příbuznými kvůli tomu nemá… Vím, že člověk se nezavděčí každému a jsem zvyklá na různé reakce okolí a neřeším co si o mě kdo myslí, ale být rozhádaná s rodinou a cítit se provinile když si dovolíme mít další dítě, místo aby měly babičky radost, to mě mrzí.

ahoj mi mame 4 deti nejstarsimu 6let a nejmladsimu 6mesicu, a vsichni rikaji ze jsme blazni :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
332
8.6.15 20:22

My máme dětí 5, ve škále rok až 9 let (viz metříky). :) Má teta si myslí, že nám přeskočilo :roll:

Tak doufám, že přibydou příspěvky a rady, jak to ignorovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
8.6.15 20:24

Jo, mám to stejně, a to máme jen 3 (zatím :?: ) taky největší nervy, jak to oznámit, a reakce naštvané. no nic, gratuluju k těhotenství, ať miminko hezky roste :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1439

Já takové rodiny obdivuji :kytka:. V okolí jich mám víc a je vidět, že zvládají mnohem lépe, než některé matky své jedno dvě děti, maminky více dětí jsou prostě takové vyklidněné ;).
Ale až na jednu - ta je na své děti jak na cizí, se divím, že čeká další, když jsem ji viděla jak hrozně se chová ke svému dvouletému chlapečkovi, měla jsem sto chutí jí něco říct :pocitac:. Jenže v řadách matek méně dětí se podobné exempláře najdou také.
Většině lidí při pohledu na rodinu s více dětmi leží v žaludku jen finanční stránka věci - oni tolik dětí přece nemůžou uživit/zajistit budoucnost… Za prvé, co je jim do toho a za druhé, dříve bývalo normální mít i 10 a více dětí a nikomu to divné nepřišlo :nevim:. Časy se mění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Odkud jsi? a věř ze matka i příbuzne od manzela to řeší do ted. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sao
1603
8.6.15 20:25

@marketasulcova28 @Anna Kum Jé díky, to jsem ráda že nejsme jenom my za blázny :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3326

Mám jedno, plánujeme druhé, víc ani ťuk, ale kdoví :) Každopádně rodiny s více dětmi obdivuju a rozhodně si nemyslím, že by byly blázni ;) Přeju hodně štěstí a zdraví :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20873

Myslím, že tvé okolí vidí situaci prostě realisticky. Já nevím, jaké máte příjmy - předpokládám, že standardní, jinak by to příbuzní asi neřešili a vy to nechápali. Mít čtyři děti prostě není sranda, ale živit je budete vy. A že babičky nemají z každého těhotenství radost se úplně nedivím. Ono těhotenstvím to všechno teprve začíná, třeba mají jenom strach, abyste si neukousli příliš velké sousto a není to nic ve zlém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9659
8.6.15 20:26

@sao s příbuzným nic nenaděláš. I když je to smutné. Komentovat budou i cizí lidé nebo sousedé. Odlišuješ se a to se u nás stále nenosí ;)

Lidi (ani v rodině) nezměníš. Doporučuji to hodit za hlavu ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
sao
1603
8.6.15 20:27

@slavuska1 Koukám taky tři kluci :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
497
8.6.15 20:27

@sao my máme děti tři a možná budeme uvažovat o čtvrtém :) problémy zatím absolutně nemáme, naopak, všichni byli upřímně rádi- myslím rodina. Je pravda, že širší okruh se občas divil, ale spíš v tom smyslu, že jsme odvahy, ale přáli nám to. Kdyby náhodou bylo i čtvrté, tak myslím a doufám, že by to bylo podobně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.15 20:28

Ahoj, já čekám „teprve“ třetí a už teď mám obavy z oznámení některým členům rodiny :roll: a i někteří známí si budou nejspíš ťukat na čelo. Tak se k vám chci přidat a snad se dozvím nějaké rady, jak to ignorovat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.6.15 20:29
@sao píše:
@marketasulcova28 @Anna Kum Jé díky, to jsem ráda že nejsme jenom my za blázny :mrgreen:

no jo :mrgreen: pořad slyšíme jak to uživite a blablabla.tto je hruza, matka vykřikne vzdy kdyz oznamim tehotenstvi :pankac: pak narazky ze mi je 28 a manzelovi 40a ze nemame rozum. včem maji pravdu? je tomakačka :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
335
8.6.15 20:29
@Anna Kum píše:
My máme dětí 5, ve škále rok až 9 let (viz metříky). :) Má teta si myslí, že nám přeskočilo :roll:Tak doufám, že přibydou příspěvky a rady, jak to ignorovat.

nereagovat, usmívat se :) je to vaše soukromá věc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama