Víc tablet antikoncepce v jeden den

Anonymní
30.6.20 21:14

Víc tablet antikoncepce v jeden den

Ahoj všem, omlouvám se za anonym ale jsou tu přátele a nerada bych aby se o mě dozvěděli.
Minulý týden (pondělí-útery) jsem dostala menstruaci a v pátek jsem si měla vzít další plato antikoncepce (Lunafem). Bohužel odjela jsem pryč a zapomněla si ji doma a dnes po příjezdu domů jsem spanikařila a vzala si 5 tablet najednou, mám teď strach co jsem to udělala a nevím co od toho čekat. Děkuji všem za rady a pomoc :,(

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

21012
30.6.20 21:16

To jsi nesvéprávná?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
30.6.20 21:24

Nemá smysl si brát víc prášku zaráz. To už stejně nedoženeš. Co tě to napadlo vzít si 5 pilulek najednou… Dej jen bacha na sex. Obzvlášť po měsíčkách, když se vynechá prášek, může z toho být tehotenstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.20 21:44

Boha jeho :roll: Ne, nic moc se ti asi nestane, játra dostanou dost zabrat. A ve tvém případě se jednoznačně dodatečně chraň kondomem, protože dokud nezmoudříš, neměla by ses v zájmu lidstva rozmnožovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 21:57

@Pruhovaný_mýval Četla jsem, že si mám dobrat prášky které jsem vynechala a pak pokračovat normálně a po celou dobu až do další menstruace pouze s ochranou a další měsíc už by to prý mělo být zase ok a mohu už se zase spoléhat na antikoncepci. Kde je tedy pravda?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.6.20 21:58

Ješte chci doplnit, že v sobotu jsem měla s přítelem nechráněný přerušený sex, mohu se spoléhat na to, že v tu dobu antikoncepce ješte působila nebo je riziko těhotenství? :(

• Nahlásit
  • Citovat
1793
30.6.20 21:59

Že antiko nechrání, tobě se nic nestane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1178
30.6.20 22:05
@Anonymní píše:
Ješte chci doplnit, že v sobotu jsem měla s přítelem nechráněný přerušený sex, mohu se spoléhat na to, že v tu dobu antikoncepce ješte působila nebo je riziko těhotenství? :(

Když víš, že sis sebou nevzala HA proč jste se nechránili jinak? :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.20 22:05
@Anonymní píše:
@Pruhovaný_mýval Četla jsem, že si mám dobrat prášky které jsem vynechala a pak pokračovat normálně a po celou dobu až do další menstruace pouze s ochranou a další měsíc už by to prý mělo být zase ok a mohu už se zase spoléhat na antikoncepci. Kde je tedy pravda?

Ano, dober všechny prášky do konce, dodatečně se chraň kondomem a další cyklus už budeš chráněna. Jinak ad tvoje druhá zpráva, pokud si měla sex v sobotu (tj před čtyřmi dny), tak těhotná být teoreticky můžeš. Spíš asi ne, ale nelze to vyloučit. Doporučuji ti také prodiskutovat vhodnost orální antikoncepce s tvým gynekologem. Očividně v tom dost plaveš a možná by bylo lepší zvolit méně uživatelsky náročnou formu ochrany. Náplasti, spirály, tělíska, injekce…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 22:12

Upřímně sestřička na gynekologii mi řekla, že pokud vynechané prášky vemu, sníži se riziko otěhotnení tak mi to dalo takovou naději a ješte to napomohlo k té blbosti co jsem provedla… Původně jsem chtěla celý měsíc vynechat a začít brát až v dalším cyklu..

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
30.6.20 22:20

@Dotty90 Takže pokud mi skončila ms v pátek a v sobotu jsem měla nechráněný přerušovaný styk, možnost otěhotnení je ještě vyšší? 8o Nebo působila ješte ochrana antikoncepce kterou jsem dobrala klasicky platíčko před ms?

• Nahlásit
  • Citovat
1793
30.6.20 22:21

Bože :roll: ještě existuje tableta PO. Ta je spolehlivější než vysoká dávka antikoncepce najednou. Můžete si se sestrou podat ruce :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 22:23

@Petula306 Na tabletu PO už bylo pozdě.. Doufala jsem že je na tom aspoň trocha pravdy

• Nahlásit
  • Citovat
1581
30.6.20 22:50

Já to nějak nechápu. Já buď měla antikoncepci, kdy sem ji brala tři týdny pak týden vynechala, nebo tu co bereš pořád akorát týden v době menstruace to bylo asi jakési placebo. Kvůli tomu, aby člověk měl pocit, že ji bere furt a nezapomněl si pak právě další vzít. Už to je pár let, co sem to brala, ale stejně, kde si zrovna vzala pět dní pauzu nějak nechápu.
Právě že ta antikoncepce má chránit i v těch sedmi dnech té pauzy, takže bys měla být chráněna ale stejně to nechápu. 8o teď bych to asi dobrala normálně, cti jednu tabletu v jeden den a chránila se sedm dní jinak, máš snad příbalový leták, tam je napsáno, co se stane, když zapomeneš v tom kterém tydnu.
Jinak tedy tobě se, řekla bych, nic nestane, ale tohle by mě teda vážně nenapadlo. :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
30.6.20 23:11

@Netopýr1 V příbalovém letáku jsem právě vyčetla, že jakmile si uvědomím opomenutí, tak si mám vzít zapomenuté tablety i kdyby byly např. 3… a pak se 7 dní chránit kondomem. Ale nechci nic riskovat, takže radši celý měsíc až do dalšího cyklu pouze s ochranou :D Také si myslím že klasicky týden v ms jsem chráněná, problém je, že jsem antinu vzala až dnes a nechraněný sex v sobotu den po ms byl už 8mým dnem takže mám obavy ale snad je šance mizíva, ale to už mi přesně neřekne nikdo

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama