Jak to zvládají finančně větší rodiny?

Anonymní
25.5.20 13:03

Více dětí, živobytí.. jak to dělají ostatní?

Hezký den,
chtěla bych se tak trochu vypsat a ráda bych znala i váš názor. Všude v okolí vidím rodiny, kde mají i 3 děti, staví barák, kupují nové auta, přitom žena je doma s dětma. (Někteří nejsou ani nějak bohatí) A tak si furt kladu otázku, jak to dělají? Kde berou ty peníze na uživení rodiny a třeba hypotéky?
S manželem máme skoro 4 letou dceru, ráda bych jí pořídila sourozence, jenže furt mě hlodá, co když to bude zase finančně náročnější? Nechci počítat peníze do výplaty a nebo žít ze dne na den :think: Pořád se mi prostě honí hlavou takové myšlenky.. ráda bych postavila barák, ale opět mě pak na zem srazí ty finance a jak bychom to utáhli.. i když manžel má slušnou a dobře placenou práci. To samé když chci to druhé, furt si jen představuju nejhorší scénáře :D :oops: Snad nejsem jediná, která takto přemýšlí. Jen chci, abychom se měli dobře a nebyli bez peněz jak někteří..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20052
25.5.20 13:08

A co ma byt otazka diskuze? Asi ti, co si tebou zminene veci porizuji, nejsou tak svazani strachem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25061
25.5.20 13:12

Aaa, tady si někdo chystá půdu pro založení další kontroverzní diskuse :pankac: A že jich tady je! Zakladatelko, když máš takové existenční strachy, tak si druhé nepořizuj a hotovo.
A nezávid lidem, kteří si to zařídili jinak než ty :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9798
25.5.20 13:15

Tak holt oni na to mají a vy ne :nevim: Nebo mají hodně půjček :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
25.5.20 13:15

No tak asi na to mají :nevim: jsou lidé co vydělávají tolik aby v pohodě uživili celou rodinu a ještě postavili dům. A samozřejmě platí, že čím víc dětí, tím větší výdaje - dvoje boty, dvoje obědy ve škole, dvoje narozeniny,…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7578
25.5.20 13:16

Ahoj,
no možností je několik. Jsou to střelci a žijí od výplaty k výplatě a nevadí jim to, nebo je podporuje rodina, nebo zdědili, vyhráli atd., nebo mají opravdu takové příjmy atd.
Na jídlo a střechu nad hlavou to snad utáhnete i se druhým dítětem. A prozatím jsem tedy nenašel souvislost mezi tím, že mají lidé hodně peněz, nemusí si odříkat, a lidským štěstím… Takže tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33249
25.5.20 13:20
@Anonymní píše:
Hezký den,
chtěla bych se tak trochu vypsat a ráda bych znala i váš názor. Všude v okolí vidím rodiny, kde mají i 3 děti, staví barák, kupují nové auta, přitom žena je doma s dětma. (Někteří nejsou ani nějak bohatí) A tak si furt kladu otázku, jak to dělají? Kde berou ty peníze na uživení rodiny a třeba hypotéky?
S manželem máme skoro 4 letou dceru, ráda bych jí pořídila sourozence, jenže furt mě hlodá, co když to bude zase finančně náročnější? Nechci počítat peníze do výplaty a nebo žít ze dne na den :think: Pořád se mi prostě honí hlavou takové myšlenky.. ráda bych postavila barák, ale opět mě pak na zem srazí ty finance a jak bychom to utáhli.. i když manžel má slušnou a dobře placenou práci. To samé když chci to druhé, furt si jen představuju nejhorší scénáře :D :oops: Snad nejsem jediná, která takto přemýšlí. Jen chci, abychom se měli dobře a nebyli bez peněz jak někteří..

Spousta žen, přestože jsou doma s dětma, pracuje, třeba jen na částečný úvazek… ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
25.5.20 13:21

Případ z mého okolí.. Žena, muž a 2 děti (7-3).. Menší novostavba, dvě nová auta, děti mají spoustu hraček ( kola, trampolína, brusle ) no všechno možné na co si ukážou. Každý rok dovolená v létě u moře a v zimě hory.. Na venek působí jako lidé za vodou ale jejich tajemství je takové, že dům budou platit snad do svého důchodu a ty dovolené a drahé věci pro děti jsou s půjček :nevim: Dá se říct, že nic s toho není jejich.. Vytloukají půjčku půjčkou, koncolidace.. Nakonec když někde mají skoro doplaceno ( karty ), tak je opět vyberou a jedou třeba na tu dovolenou.. To jenom ty si myslíš, že se mají třeba dobře a kde na to berou ale fakt je takový, že jsou to povětšinou zadlužení lidé.. Nemluvím samosebou o párech, co oba vydělávají velké peníze :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
10687
25.5.20 13:23
@Anonymní píše:
Hezký den,

Proč jsou všechny tyhle diskuse založené anonymně?

No a k tématu - máme tři děti, vlastní bydlení a normální příjmy. :nevim: Je to hodně o prioritách, kdybychom čekali, až nebudeme muset riskovat, asi bychom měli jedno dítě a bydleli ve 2+1 v paneláku. :nevim: S chutí si děláme srandu, že až (obrazně) vykopneme děti z domu a doplatíme hypotéku, budeme jezdit každý rok do Karibiku… Což asi nebudeme, protože nemáme rádi vedro - ale zní to dobře, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9798
25.5.20 13:24
@pomme píše:
No tak asi na to mají :nevim: jsou lidé co vydělávají tolik aby v pohodě uživili celou rodinu a ještě postavili dům. A samozřejmě platí, že čím víc dětí, tím větší výdaje - dvoje boty, dvoje obědy ve škole, dvoje narozeniny,…

Tak u třech dětí je jen rozdíl ve výplatě skoro 5tis díky slevám na dani na děti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
54613
25.5.20 13:25

Nepatrej a starej se osve. Tim udelas nejvetsi sluzbu a vsem. Kazdy ma jine moznosti a jinak rozdane karty.
Kdyz jsme se stehovali do noveho, tak jsme dostali nalepku, ze jsme naplava mestaku na vesnici, mame tri male deti, postaveny novy barak, chlap ma auto, kde jsme na to vzali? Mi to celkem mrzelo, ze mestak nejsem ani omylem, tam jsem zila pouze pet let. Pak dalsi tafka byla, ze vykladali, ze chlapa vyhanim do sveta pracovat. Lidi vi uplne houby a vubec si neuvedomuji, ze dokazi ublizit, ze to zamrzi. My tu mame znamou, ktera ma obchod, tak se vzdy nesmysly dozvime. Pak zjistili, ze jsme uplne obycejni, kominikujici lide, jak jsou oni, ze se nestranime, tak nas prijali, ale zacatek tady vesely nebyl. Normalne oba pracujeme na plny uvazek, fungujeme a na sve zavazky si vydelavame, abych se posunula, tak ctvrty rok jedzim do skoly. Taky uz mame dve auta, ze je potrebujeme. Moje teda je starsi a mensi nakupni taska. Mi bohate staci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1065
25.5.20 13:30
@Cenarius píše:
Tak u třech dětí je jen rozdíl ve výplatě skoro 5tis díky slevám na dani na děti.

Tak do toho já nevidím, slevy na dani pobírá muž, já vidím jen ty výdaje. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
540
25.5.20 13:34

Tak my máme třeba novostavbu, dvě děti, chlap dvě auta ( já řidičák bohužel nemám) a momentálně pouze jeden příjem a dá se to. Ale je pravda, že já jsem hrozně nenáročná, pro sebe nepotřebuji skoro nic. Do budoucna bych chtěla ještě třetí dítko, ale to už bude barák snad hotový. Záleží na každém, jak je v životě náročný. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13335
25.5.20 13:36

Děti máme 3, auto ojeté (rok 2005), bydlíme v bytovce. Na barák nemáme. V práci tabulkové platy.
Je ti líp?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1271
25.5.20 13:36

Podle mě pokud mají oba dva řekněme pod 30 hrubého, pořád jsou na to dva, ani ne celý plat jednoho padne na splácení hypotéky nebo nájmu, jídlo, auto, provozní výdaje. Plat druhého máš prakticky k dobru - tzn. každý měsíc nějakých 20 tisíc. Za to máš za rok-dva slušné ojeté auto, luxusní dovolenou, spoustu zbytných věcí typu kosmetika, elektronika, lepší oblečení. A když to tak jde roky, nemají se úplně špatně i na mateřské. Spousta chlapů teda vydělává spíš dvoj až trojnásobek toho, co píšu. Spousta ženských pracuje při té mateřské. Spousta lidí škrtí každou korunu a pak si můžou dovolit ty věci, co jim sousedi závidí. A nebo to prostě látají od výplaty k výplatě a pak holt někdy není ani pro děcko na lyžák, ale hlavně, že je na motorku, cigára a gelové nehty. Ale to už je extrém, nejvíc je asi těch zlatých středů, že prostě koupí šunkový salám místo bio šunky za trojnásobek a koruna je koruně, je to o kompromisech. Tak nereš, co mají sousedi a vyřeš si svoji situaci, ne? :roll:

Příspěvek upraven 25.05.20 v 13:38

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat