Více folikulů na jednom vaječníku

Anonymní
8.11.19 13:12

Více folikulů na jednom vaječníku

Dobrý den, měla bych takovou otázku.
Je prosím možné, aby se během jednoho cyklu na vaječníku vytvořilo více folikulů? Pokud ano a jeden nich praskne, tak předpokládám, že dojde k ovulaci. Ale co se stane s těmi ostatními? Mohou tam zůstat do konce cyklu a pak odejít s menstruací v případě, že nedošlo k oplodnění? Děkuji 8)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
540
8.11.19 13:30

Jo muze. I 10. Muže ich prasknout i více, nekteré nemusí, vstřebají se. Alebo prasknou až dozráji. Potom vznikajú viacpočetné tehotenství. Jak víš že tento cyklus máš více folikul?? lebo pokiaľ nestimuluješ hormonálne, nemala bys to jako vedet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
433
8.11.19 14:21

Ano, proto vznikají vícečetná těhotenství.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1742
8.11.19 20:44

Nevim presne, jak to myslis.. ve vajecnicich jsou hromady foliklu, ale kazdy mesic, kdyz je ovulace, se vyrvori jeden dominantni, ktery praskne, a to je ovulace. Muze jich byt i vic, tech dominantnich, ale neni to uplne bezne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
603
10.11.19 11:45

Ahoj, zrovna nedávno jsem hledala stejné téma,,, holky mi tu řekly že se tomu říká PCO podívala jsem se znovu do zprávy od gyn a opravdu tam zkratka PCO je napsaná… Mám na každém vaječníku minimálně 20 menších folykulu žádný dominantní…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.19 12:01

Co je to PCO?
Ja jsem po revizi a byla na kontrole a na levém vaječníků tří folikuly. Paní Doktorka se na mě jen usmála a diktovala dal. Jsem mela zeptat. Jinak tohle jsem mela úplně poprvé vždy většinou jeden folikul.

• Citovat
  • Nahlásit
603
10.11.19 14:23

Tak to máš asi v pořádku… Má jich být víc ale vždy nějaký dominantní jakože hlavní, jak už tu popisovali holky… Já si představila že jich tam máš taky jakože ti řekli hodně… Já jsem půl roku po potratu /porodu a revizi v 19tt a teď mi to tak dr řekl při běžné gynekologické kontrole,, že tím pádem mohu mít problém s ovulací mám cykly více jak 32dni a MS cca 1den. To tvůj případ nebude to PCO.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.11.19 14:48
@Anonymní píše:
Co je to PCO?
Ja jsem po revizi a byla na kontrole a na levém vaječníků tří folikuly. Paní Doktorka se na mě jen usmála a diktovala dal. Jsem mela zeptat. Jinak tohle jsem mela úplně poprvé vždy většinou jeden folikul.

Já právě byla na prohlídce na gynekologii a bylo mi řečeno, že mám a vaječníku cystu, zhruba 2 cm velkou, ale zároveň, že tam mám i žluté tělísko o něco menší, než je ta cysta a tak mi vrtá hlavou ta cysta, když ovulace prý asi proběhla, když tam je to žluté tělísko.
Zítra jdu na kontrolní UTZ a jsem dost vystresovaná, co mi dr. řekne.

• Citovat
  • Nahlásit
1742
10.11.19 18:53

Pco je syndrom polycystyckych ovarii, jestli mas cyst/folikul 2cm, tak je to dominantni folikul, ten praska kolem 24mm. Pco ma ruzne priznaky, predevsim chybejici ovulace a rozdil v hormonech amh a fsh, jen z toho, ze je ve vajecnicich hodne foliklu se to nepozna :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.12.19 19:42

Kazdy mesic roste kolem 8-20 folikulu, ale 1 se stane dominantnim a to dozraje a z toho se uvolni vajicko. Jak to dominantni roste, potlacuje ty ostatni. Vyjimecme muze byt dominantnich vic.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
21.12.19 08:26

Mam dotaz. Mela jsem 2 folikuly 23mm na prave strane a ted ten dotaz: je fyzicky vubec mozne ze jeden folikul se neoplodnil a odesel s ms a jeden folikul je oplodneny?? Nebo to je bud vse nebo nic

• Citovat
  • Nahlásit
5765
21.12.19 08:33
@Anonymní píše:
Mam dotaz. Mela jsem 2 folikuly 23mm na prave strane a ted ten dotaz: je fyzicky vubec mozne ze jeden folikul se neoplodnil a odesel s ms a jeden folikul je oplodneny?? Nebo to je bud vse nebo nic

Ahoj, je to mozne. Ja mam zdrave dite po inswminaci, kdyz jsem mela 5 zralych foliklu. Take mam PCO. Tenkrat to byl od doktorky velky risk a diky bohu to vyslo. Zadne vicecetne tehotenstvi nebo mimodelozni. Ale ted bych se uz bala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
928
21.12.19 08:34

Bud vse nebo nic. Muže se oplodnit jeden a taky i ten druhy a nebo ani jeden

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu