Více než 1 biochemické těhotenství, podařilo se Vám otěhotnět?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
935
16.11.21 08:02

Více než 1 biochemické těhotenství, podařilo se Vám otěhotnět?

Dobrý den, mám za sebou 2 biochemická těhotenství 2 měsíce za sebou :roll:

S manželem se půl roku snažíme o miminko. Nedařilo se. V září jsem začala užívat Gynex, v tu chvíli jsem viděla ohromnou změnu, poznám na sobě ovulaci, díky ovulačním bolestem atd. Dokud jsem Gynex nebrala, test byl vždy negativní.

V září nasazen Gynex, sílící test, poté ms. Teď v říjnu opět, sílící test, dva dny zpoždění, slábnoucí test a ms. Už se 2× za sebou podařilo, ale stejně se nikdy těhotenství neudrželo. Začínám se bát, že je problém někde v udržení těhotenství. :( Řešila jsem to se svým gynekologem, dle něj nic řešit nemám, vůbec se prý těhotenství nemuselo založit, je to běžné a nemám testovat dokud nebude alespoň týden ms zpožděná a předejdu zklamání 8o to se ale těžko dodržuje, když to těhotenství na sobě prostě poznám. Není to vsugerované.

Je mi 29 let, 2 předchozí těhotenství na první pokus a vždy se udržely. Mohu poprosit o Vaše zkušenosti s opakovaným biochemickým těhotenstvím? Povedlo se nakonec? Prošly jste nějaká vyšetření atd.? Jak jste to braly psychicky? Já jsem z toho hotová, pořád na to myslím, přemýšlím o tom, zda to potřetí bude opět biochemické. Pokud ano, co s tím? Dr biochemické neuznává a kolik mě jich nechá zažít, než to začne řešit?

Očividně nemám problém otěhotnět, ale problém s udržením těhotenství :nevim: děkuji za každou odpověď, jsem z toho dost zklamaná a pořád nad tím přemýšlím :,( poprvé jsem si říkala náhoda, teď podruhé už mi to jako náhoda nepřijde a popravdě se děsím dalšího pokusu. Většinou jsem se tu dočetla, že po prvním biochemickém se podařilo úspěšně otěhotnět. Co po dvou a více za sebou? Povedlo se? Našla se příčina? Děkuji :kytka:
Edit: Před týdnem odběr hormonů a štítné žlázy. Zjistil se mírně zvýšený prolaktin. Další odběr za měsíc. Může to být ten důvod biochemických? Stalo se vám to některé?

Příspěvek upraven 16.11.21 v 09:58

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
27582
16.11.21 08:07

Problém bych spíš viděla, že testuješ moc brzy. Prostě počkej až nedostaneš ms :nevim: aspoň týden klidně

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
935
16.11.21 08:12

@pikola já to vím, ale nějak to nedokážu. Já ty příznaky poznám, vždy mě bolí vaječník, ze kterého byla ovulace. Vždy i s holkama to tak bylo, když to nevyjde, nic takového se neděje. Takže to jde těžce, když vím, že se povedlo. S holkama jsem dělala test v den vynechané ms taky a udržely se. I když test neudělám, tak budu vědět, že se povedlo a neudrželo. Teď jsem vydržela čekat 2 dny zpoždění :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23542
16.11.21 08:13

Už jsme ti tu psaly, že je to normální. Vajíčka stárnou, ne každý je kvalitní, spíš je víc těch nekvalitních a takhle to příroda třídí. Netestuj brzo, neřeš to. Otěhotnět můžeš, tak si prostě počkej na to správný a zdravý vajíčko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
935
16.11.21 08:16

@Janli děkuju :oops: ono mě to prostě vždy chytne a potřebuju slyšet, že ostatním to vyšlo :nevim: já si o tom nemám s kým popovídat, u manžela je toto téma tabu, protože to nese snad ještě hůř než já, takže o tom druhém ani neví a já to ze sebe potřebuji dostat ven :zed: protože se prostě bojím :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23542
16.11.21 08:19

@anonymka227 to testování je fakt zlo…..
Přestaň šílet, nezažíváš nic zvláštního ani vyjímečnýho.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
935
16.11.21 08:19

@Janli spíš jsem si tu chtěla přečíst takovou tu statistiku :) třeba 3× se biochemko, potom ok, nebo 5× a nic atd. Kolikrát se to vlastně stalo ostatním, abych se mohla psychicky připravit na to, že to příště opět nevyjde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
935
16.11.21 08:21

@Janli já vím :lol: popravdě? Uvnitř šílím, akorát to v sobě celé dny dusím :zed: kdybych věděla, že to příště vyjde, jsem v klidu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23542
16.11.21 08:23
@anonymka227 píše:
@Janli spíš jsem si tu chtěla přečíst takovou tu statistiku :) třeba 3× se biochemko, potom ok, nebo 5× a nic atd. Kolikrát se to vlastně stalo ostatním, abych se mohla psychicky připravit na to, že to příště opět nevyjde.

Většina žen to vůbec nezjistí, protože netestujou brzo. Statistika neexistuje. I tady najdeš milion diskuzí na tohle téma. Já to zažila šestkrát, minimálně a mám dvě děti…. Při normálním cyklu máš šanci cca 15-20%, že otěhotníš. Zbytek vajíček oplodněných vůbec není, protože mají zásadní vadu nebo embryo zanikne později. Stačil ti to?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
935
16.11.21 08:28

@Janli :oops: :oops: :oops: chápu 😊 děkuji :kytka: dobrý tak když šestkrát, to jsem na tom ještě dobře :lol: ale přesně tohle mi pomohlo, když vím, že 6×, až se mi to stane potřetí tak si řeknu nebul, tamté se to stalo 6× :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.21 08:34

Ja testovala takhle brzo, protoze mam za sebou dve mimodelozni. Takze vim, ze jsem si prosla trema biochemkama. Dite jsem pote donosila, sice po ivf, ale donosila. U dvou nejblizsich kamosek tez vim, ze si biochemkem prosly. Obe uz maji deti, pocate prirozene. Takze si fakt myslim, ze je to bezne. Zkus to brat tak, ze takhle priroda zabranila vzniku nemocneho embrya. Ktere bys treba pak pozdeji potratila, nebo nedejboze musela rodit postizene/mrtve. Jednou to klapne i u vas, neboj :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
935
16.11.21 08:39
@Anonymní píše:
Ja testovala takhle brzo, protoze mam za sebou dve mimodelozni. Takze vim, ze jsem si prosla trema biochemkama. Dite jsem pote donosila, sice po ivf, ale donosila. U dvou nejblizsich kamosek tez vim, ze si biochemkem prosly. Obe uz maji deti, pocate prirozene. Takze si fakt myslim, ze je to bezne. Zkus to brat tak, ze takhle priroda zabranila vzniku nemocneho embrya. Ktere bys treba pak pozdeji potratila, nebo nedejboze musela rodit postizene/mrtve. Jednou to klapne i u vas, neboj :srdce:
:palec:
Děkuji :* ve většině diskuzí o biochemickém se právě píše, že po jednom se povedlo, takže děkuju za Vaši zkušenost :kytka: já to tak beru, že bylo třeba poškozené, ale na druhou stranu se hrozně bojím, že je někde problém. Nevím proč mám takový pocit, ale nemůžu se ho zbavit :nevim:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
757
16.11.21 08:40

Po potratu jsem četla článek, že ve 30 letech už je okolo 3/4 vajíček nepoužitelných, neschopných správného dělení. Když se takové vajíčko potká se spermií, buď ani nedojde k oplodnění, nebo dojde, ale ten zárodek zanikne. Ve většině případů v řádu hodin, max dní. V některých případech se urdží tak dlouho, že těhotenství můžeš zjistit, ale pak to stejně skončí. A lépe dřív než později, protože to embryo by nebylo životaschopné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
935
16.11.21 08:42

@aanysek tak to není pěkné číslo 😅 takže jsem ve 29 vlastně stará :lol: děkuji 😊

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.11.21 08:48

@anonymka227 Ja mam tri tehotenstvi, tri deti, jsem si jista, ze zadne biochemicke nebylo, protoze jsem vzdy otehotnela 1. nebo 2. cyklus po vysazeni HA. Co vim, jsem spis mezi kamaradkami vyjimka. Segra ma za sebou 4 biochemicka v rade, 1 dite, blizka kamaradka 3 deti a 3 biochemka, dalsi 3 deti, 1 biochemko, jeden potrat v 16tt spontanni :,(. Tohle nezobecnis. :hug: :hug:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat