Reklama

Více zoubků než má být

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 17:21
Více zoubků než má být

Máte někdo zkušenost s více zoubky u dětí? Synovi je 3,5roku. Vždy měl mezi horní jedničkou a dvojkou malou mezírku. Nedávno se mezírka začla zvětšovat a jednička se malinko posunula dopředu. Dnes jsem zjistila, že mu roste „nová“ dvojka. Normální to není, v úterý budeme volat zubařce, jen nás to teď překvapilo. Přemýšlíme, co s tím. Jestliže má prostě jen více zoubků, či to vadí a nějaký bude muset ven… Nestalo se to z vás někomu?
Anonym prosím kvůli fotografii a zdraví.

Reklama

Reakce:

ZeLu
Neúnavná pisatelka 19929 příspěvků 31.03.18 17:24

Ahoj, můj bracha to měl, on to prý není normální zub, ale lékařka tomu říkala “pahyl” nebo tak nějak rostlo mu to těsně vedle jednicky tak mu to vytrhly a druhé zuby už byly vporadku.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 17:40

@ZeLu Děkuji moc za reakci.

Jeremi
Kecalka 197 příspěvků 31.03.18 17:45

Můj syn takto měl úplně normální plnohodnotný nadpočetný zub - horní dvojku. V mléčném chrupu to zubařka neřešila. Ale když mu pak stejně narostly i stálé zuby, tak mu ten přebytečný vytrhla, protože to ostatní zuby posouvalo do strany a neměl by na středu jedničky. Srovnalo se to pak prakticky samo jen s malou dopomocí vyjímatelných rovnátek.

vcelinda
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 31.03.18 17:58

Dcera má taky dvě dvojky… zubař to zatím neřeší, v létě ji bude 5…jsem zvědavá pak na ty druhy zuby. Zatím prý není proč ten zoubek trhat…nepřekáží ji a zoubky má hezký srovnané

-Evka-
Závislačka 3625 příspěvků 31.03.18 18:11

U nás byl zub navíc mezi mléčnou jedničkou a trvalou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 18:21

@Jeremi @vcelinda @-Evka- moc děkuji za reakce. Docela mě to uklidňuje. Byla jsem z toho nervózní. Zakl.

Monik1
Kecalka 116 příspěvků 31.03.18 19:29

Holka mela jeden navic mlecnej…a pak i trvalej. Ted se vytrhl a cekaji nas rovnatka. Diky tomu ma totiz vsechny zuby posunuty…takze se bude rovnat. Ma 11let :roll:

tereza12345
Echt Kelišová 9444 příspěvků 2 inzeráty 31.03.18 19:58
@Anonymní píše:
Máte někdo zkušenost s více zoubky u dětí? Synovi je 3,5roku. Vždy měl mezi horní jedničkou a dvojkou malou mezírku. Nedávno se mezírka začla zvětšovat a jednička se malinko posunula dopředu. Dnes jsem zjistila, že mu roste „nová“ dvojka. Normální to není, v úterý budeme volat zubařce, jen nás to teď překvapilo. Přemýšlíme, co s tím. Jestliže má prostě jen více zoubků, či to vadí a nějaký bude muset ven… Nestalo se to z vás někomu?
Anonym prosím kvůli fotografii a zdraví.

Dcera to ma taky..mlecnym chrupu jednu dvojku navic.. nicemu to nevadi, zoubky ma v rovine. Zubar udelal rtg, zkontroloval zalozeni druhych zubu- ty ma zalozeny ve spravnym poctu.. takze nic neresi a je to ok.
muj chlap ma tu prespocetnou dvojku taky.. ovsem ve stalym chrupu, zuby ma pekne rovny, takze taky nikdo nic neresi..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Nespinká? Vyzkoušejte rady ostatních maminek

Někdo má doma malého spáče, jiní rodiče bojují o každou minutu spánku. Pro... číst dále >

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Články z Expres.cz

Václav Postránecký náhle končí v televizi. Nemoc si vybírá svou daň

Snažil se být statečný a splnit své pracovní závazky, zdravotní stav ale již... číst dále >

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Když dlouho necestuji, hýbu aspoň nábytkem, říká žena velvyslance Kmoníčka

Produkovala show na Broadwayi, v Česku řídila partu chlapů v dopravní firmě,... číst dále >

Reklama