Více zoubků než má být

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 17:21
Více zoubků než má být

Máte někdo zkušenost s více zoubky u dětí? Synovi je 3,5roku. Vždy měl mezi horní jedničkou a dvojkou malou mezírku. Nedávno se mezírka začla zvětšovat a jednička se malinko posunula dopředu. Dnes jsem zjistila, že mu roste „nová“ dvojka. Normální to není, v úterý budeme volat zubařce, jen nás to teď překvapilo. Přemýšlíme, co s tím. Jestliže má prostě jen více zoubků, či to vadí a nějaký bude muset ven… Nestalo se to z vás někomu?
Anonym prosím kvůli fotografii a zdraví.

Reakce:
ZeLu
Neúnavná pisatelka 19950 příspěvků 31.03.18 17:24

Ahoj, můj bracha to měl, on to prý není normální zub, ale lékařka tomu říkala “pahyl” nebo tak nějak rostlo mu to těsně vedle jednicky tak mu to vytrhly a druhé zuby už byly vporadku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 17:40

@ZeLu Děkuji moc za reakci.

Jeremi
Kecalka 280 příspěvků 31.03.18 17:45

Můj syn takto měl úplně normální plnohodnotný nadpočetný zub - horní dvojku. V mléčném chrupu to zubařka neřešila. Ale když mu pak stejně narostly i stálé zuby, tak mu ten přebytečný vytrhla, protože to ostatní zuby posouvalo do strany a neměl by na středu jedničky. Srovnalo se to pak prakticky samo jen s malou dopomocí vyjímatelných rovnátek.

vcelinda
Zasloužilá kecalka 554 příspěvků 31.03.18 17:58

Dcera má taky dvě dvojky… zubař to zatím neřeší, v létě ji bude 5…jsem zvědavá pak na ty druhy zuby. Zatím prý není proč ten zoubek trhat…nepřekáží ji a zoubky má hezký srovnané

-Evka-
Závislačka 3732 příspěvků 31.03.18 18:11

U nás byl zub navíc mezi mléčnou jedničkou a trvalou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.03.18 18:21

@Jeremi @vcelinda @-Evka- moc děkuji za reakce. Docela mě to uklidňuje. Byla jsem z toho nervózní. Zakl.

Monik1
Kecalka 116 příspěvků 31.03.18 19:29

Holka mela jeden navic mlecnej…a pak i trvalej. Ted se vytrhl a cekaji nas rovnatka. Diky tomu ma totiz vsechny zuby posunuty…takze se bude rovnat. Ma 11let :roll:

tereza12345
Extra třída :D 10365 příspěvků 31.03.18 19:58
@Anonymní píše:
Máte někdo zkušenost s více zoubky u dětí? Synovi je 3,5roku. Vždy měl mezi horní jedničkou a dvojkou malou mezírku. Nedávno se mezírka začla zvětšovat a jednička se malinko posunula dopředu. Dnes jsem zjistila, že mu roste „nová“ dvojka. Normální to není, v úterý budeme volat zubařce, jen nás to teď překvapilo. Přemýšlíme, co s tím. Jestliže má prostě jen více zoubků, či to vadí a nějaký bude muset ven… Nestalo se to z vás někomu?
Anonym prosím kvůli fotografii a zdraví.

Dcera to ma taky..mlecnym chrupu jednu dvojku navic.. nicemu to nevadi, zoubky ma v rovine. Zubar udelal rtg, zkontroloval zalozeni druhych zubu- ty ma zalozeny ve spravnym poctu.. takze nic neresi a je to ok.
muj chlap ma tu prespocetnou dvojku taky.. ovsem ve stalym chrupu, zuby ma pekne rovny, takze taky nikdo nic neresi..

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Budou obědy ve školkách a školách zdarma?

Obědy pro všechny děti zdarma? S tímto návrhem přišla bývalá ministryně... číst dále >

Atopický ekzém: Jde to i bez škrábání?

Atopický ekzém trápí 30 % světové populace. Z toho je téměř 20 % kojenců a... číst dále >

Články z Expres.cz

Expříteli Dary Rolins se už zase (!) vrátila rakovina: „Ta svině nechce dát pokoj!“

Zákeřná nemoc je zpět! Petr Vlasák (43), známý též coby „trenýrkový král“ a... číst dále >

Dvě ženy za jeden večer: Jak Onder zvládl polibky na ruku i dámské lodičky

Po velkém finále StarDance následovala samozřejmě afterparty, na které se... číst dále >

Články z Ona Dnes

Odbornice: Neslaďte, omezte bílou mouku. Cukry mohou za většinu nemocí

Sacharidů jíme v nejrůznější podobě moc, tvrdí Margit Slimáková. „Není třeba... číst dále >

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >