Více zoubků než má být

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  31.03.18 17:21
Více zoubků než má být

Máte někdo zkušenost s více zoubky u dětí? Synovi je 3,5roku. Vždy měl mezi horní jedničkou a dvojkou malou mezírku. Nedávno se mezírka začla zvětšovat a jednička se malinko posunula dopředu. Dnes jsem zjistila, že mu roste „nová“ dvojka. Normální to není, v úterý budeme volat zubařce, jen nás to teď překvapilo. Přemýšlíme, co s tím. Jestliže má prostě jen více zoubků, či to vadí a nějaký bude muset ven… Nestalo se to z vás někomu?
Anonym prosím kvůli fotografii a zdraví.

Reklama

Reakce:

ZeLu
Neúnavná pisatelka 19924 příspěvků 31.03.18 17:24

Ahoj, můj bracha to měl, on to prý není normální zub, ale lékařka tomu říkala “pahyl” nebo tak nějak rostlo mu to těsně vedle jednicky tak mu to vytrhly a druhé zuby už byly vporadku.

Anonymní  31.03.18 17:40

@ZeLu Děkuji moc za reakci.

Jeremi
Kecalka 126 příspěvků 31.03.18 17:45

Můj syn takto měl úplně normální plnohodnotný nadpočetný zub - horní dvojku. V mléčném chrupu to zubařka neřešila. Ale když mu pak stejně narostly i stálé zuby, tak mu ten přebytečný vytrhla, protože to ostatní zuby posouvalo do strany a neměl by na středu jedničky. Srovnalo se to pak prakticky samo jen s malou dopomocí vyjímatelných rovnátek.

vcelinda
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 31.03.18 17:58

Dcera má taky dvě dvojky… zubař to zatím neřeší, v létě ji bude 5…jsem zvědavá pak na ty druhy zuby. Zatím prý není proč ten zoubek trhat…nepřekáží ji a zoubky má hezký srovnané

-Evka-
Závislačka 3558 příspěvků 31.03.18 18:11

U nás byl zub navíc mezi mléčnou jedničkou a trvalou.

Anonymní  31.03.18 18:21

@Jeremi @vcelinda @-Evka- moc děkuji za reakce. Docela mě to uklidňuje. Byla jsem z toho nervózní. Zakl.

Monik1
Kecalka 116 příspěvků 31.03.18 19:29

Holka mela jeden navic mlecnej…a pak i trvalej. Ted se vytrhl a cekaji nas rovnatka. Diky tomu ma totiz vsechny zuby posunuty…takze se bude rovnat. Ma 11let :roll:

tereza12345
Echt Kelišová 8694 příspěvků 3 inzeráty 31.03.18 19:58
@Anonymní píše:
Máte někdo zkušenost s více zoubky u dětí? Synovi je 3,5roku. Vždy měl mezi horní jedničkou a dvojkou malou mezírku. Nedávno se mezírka začla zvětšovat a jednička se malinko posunula dopředu. Dnes jsem zjistila, že mu roste „nová“ dvojka. Normální to není, v úterý budeme volat zubařce, jen nás to teď překvapilo. Přemýšlíme, co s tím. Jestliže má prostě jen více zoubků, či to vadí a nějaký bude muset ven… Nestalo se to z vás někomu?
Anonym prosím kvůli fotografii a zdraví.

Dcera to ma taky..mlecnym chrupu jednu dvojku navic.. nicemu to nevadi, zoubky ma v rovine. Zubar udelal rtg, zkontroloval zalozeni druhych zubu- ty ma zalozeny ve spravnym poctu.. takze nic neresi a je to ok.
muj chlap ma tu prespocetnou dvojku taky.. ovsem ve stalym chrupu, zuby ma pekne rovny, takze taky nikdo nic neresi..

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Přijme vláda změny? Týkají se i proplácení rodičovského příspěvku

Poslanec Aleš Juchelka chce vyjádřit úctu všem rodičům, kteří jsou doma s... číst dále >

Zánět dásní v těhotenství? Může za něj špatná péče před početím

V těhotenství trpí na zánět dásní a zvýšenou kazivost 50–70 procent žen.... číst dále >

Články z Expres.cz

Těžký alkoholik Juncker? Evropský šéf prý na jednáních pije gin místo vody!

Že si šéf Evropské unie Jean-Claude Juncker rád přihne, to je veřejně známá... číst dále >

Slováček pod tlakem: Milenka Gelemová udělala scénu kvůli dovolené a Dádě

Ač to mezi Felixem Slováčkem (75) a jeho o desítky let mladší milenkou Lucií... číst dále >

Články z Ona Dnes

Velká fotosoutěž: posílejte snímky na téma Léto v plavkách

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Jak tělo varuje před rakovinou? Krvácením, závratí i chronickým kašlem

Tělo nám vysílá spoustu varovných signálů. Většinou poukazují jen na drobné... číst dále >

Reklama