Viděla jsem matku týrat malé dítě

Anonymní
19.10.20 22:19

Viděla jsem matku týrat malé dítě

Holky raději anonym a potřebuji poradit. Stalo se mi, co píšu v nadpisu. Situaci jsem chvíli sledovala, ale přišlo mi úplně zoufalé to nějak řešit (dítě by zřejmě skončilo v dětském domově, což rozhodně není žádný med a bez kontaktu s rodiči..) v tu chvíli jsem to prostě vyhodnotila tak, že ta situace nemá řešení. Jenže mi to nejde z hlavy, pořád na toho malého myslím, je mi ho líto, říkám si, jestli jsem se do toho přece jen neměla plést, ale taky jsem měla dost strach - jednalo se o minoritní etnikum v místě, které bych se neobávala nazvat ghetem. A i přesto, pořád mi to nejde z hlavy. Dny utíkají a stále na toho malého myslím. Netuším, kde ta rodina přesně bydlí, nebo co, ale setkala jsem se s nimi, když jsem se chystala na změnu u rodičovského příspěvku a ona byla asi pro dávky, šla do dveří přede mnou, nejspíš by se to dalo dohledat, jak se jmenují a kde bydlí. Dělaly byste něco? Nebo je to marné?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5624
19.10.20 22:21
@Anonymní píše:
Holky raději anonym a potřebuji poradit. Stalo se mi, co píšu v nadpisu. Situaci jsem chvíli sledovala, ale přišlo mi úplně zoufalé to nějak řešit (dítě by zřejmě skončilo v dětském domově, což rozhodně není žádný med a bez kontaktu s rodiči..) v tu chvíli jsem to prostě vyhodnotila tak, že ta situace nemá řešení. Jenže mi to nejde z hlavy, pořád na toho malého myslím, je mi ho líto, říkám si, jestli jsem se do toho přece jen neměla plést, ale taky jsem měla dost strach - jednalo se o minoritní etnikum v místě, které bych se neobávala nazvat ghetem. A i přesto, pořád mi to nejde z hlavy. Dny utíkají a stále na toho malého myslím. Netuším, kde ta rodina přesně bydlí, nebo co, ale setkala jsem se s nimi, když jsem se chystala na změnu u rodičovského příspěvku a ona byla asi pro dávky, šla do dveří přede mnou, nejspíš by se to dalo dohledat, jak se jmenují a kde bydlí. Dělaly byste něco? Nebo je to marné?

a co se konkrétně dělo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
225
19.10.20 22:23

Taj vzhledem k tomu, že nepíšete nic konkrétnějšího k tomu týrání, tak je těžko napsat, co bych dělala. Jestli dítě zlobilo a dostalo přes zadek nebo jestli ho matka mlátila až mu tekla krev, tak to jsou 2 odlišné věci (uvádím to jako příklad). Bez detailnějších informací nelze hodnotit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25149
19.10.20 22:24

No a co jsi viděla? :nevim: jako takhle zpětné to nezjistíš šlo to byl

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.20 22:35

Nechce se mi o tom vůbec psát. Měla tam dvě děti v jednom starém špinavém kočárku, kočárek smrděl plísní, děti byly fakt šíleně špinavé, špinavé hnusné nehty, špinavé obličeje, zadreděné vlásky, špinavé hnusné oblečení, matka byla celkem čistá a učesaná, ale děti hrůza. Říkala jsem si, že je asi fakt chudá, asi unavená, asi to má těžké, jenže pak ten chlapeček co seděl dole (pod svým sorozencem) začal plakat a ona na něj takovým tím tlumeným chraplavým hlasem začala hrčet ať je potichu (řekla mu to jinak). On začal natahovat znovu a ona ho prostě štípla do hrudníčku, ale tak, že mu chytla kůži na prsíčkách a vytáhla a štípla a držela chvíli takto. Pak znovu. On vydal takový bolestivý zvuk, ale zadržel to v sobě, ani se nerozplakal. Muselo ho to strašně bolet, takže na to týrání je asi zvyklý, což na tom hodnotím jako nejhorší, toto udělejte svému dítěti a bude vám řvát ještě hodinu, aspoň moje určitě. Pak ho podobně štípala do rukou a to stehýnek. Bylo to tiché, nenápadné, ale pro mě hrozný pocit, hrozný pohled. Pak šla dovnitř a odešla. Já odešla krátce po nich. Ona šla směrem do místa, kde žije většina minoritního etnika (toho jejího), šla jsem na stejný smět a viděla ji tam. Tam jsem ještě viděla, že táhla to starší dítě ošklivě a nazývala ho "malou k–vou). Nešlo se na to ani dívat, ale problém je, že jsem měla pocit, že to tam takhle asi funguje, že ty děti asi nezachrání odebrání do ústavu, že to bude zlé nebo horší. Ale nějak na to nemůžu zapomenout :(

• Citovat
  • Nahlásit
2715
19.10.20 22:43

Obávám se, že možnost jejich dohledání je extrémně nízká. Navíc si myslím, že ta rodina už v hledáčku sociálky nejspíš je, akorát všichni víme, že bohužel v tomto státě je biologická rodina na jakémsi piedestalu. Týrané děti se klidně opakovaně vrací do biologické rodiny, i když jsou odebrány a umístěny do pěstounské péče a i k tomu odebrání dochází až když už je téměř pozdě. Stačí si občas otevřít noviny, když píšou o zavraždění dítěte jeho rodiči, v převážné většině případů byli dlouhodobě sledováni, ale nic se nedělo. :? Pokud bys je znovu viděla, tak samozřejmě informuj příslušné orgány, nic víc teď nezmůžeš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17183
19.10.20 22:45

Vykašli se na to, ony je takto vychovávají k poslušnosti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.10.20 22:56

@Serpentini to je asi proto, že osudy těchto dětí minority vychovaných v DD jsou stejně hrozné jako osudy těch, která v té komunitě zůstanou, dokonce ne li horší, protože tam jsou vychovávány majoritou a pak vlastně napatří nikam, jenže to dítě, takhle, jako jeden člověk, kterého jsem viděla, prostě trpělo a bylo by tak skvělé, kdyby se to dalo vyřešit, jenže také mám pocit, že nedá

• Citovat
  • Nahlásit
28307
19.10.20 22:59
@Anonymní píše:
Nechce se mi o tom vůbec psát. Měla tam dvě děti v jednom starém špinavém kočárku, kočárek smrděl plísní, děti byly fakt šíleně špinavé, špinavé hnusné nehty, špinavé obličeje, zadreděné vlásky, špinavé hnusné oblečení, matka byla celkem čistá a učesaná, ale děti hrůza. Říkala jsem si, že je asi fakt chudá, asi unavená, asi to má těžké, jenže pak ten chlapeček co seděl dole (pod svým sorozencem) začal plakat a ona na něj takovým tím tlumeným chraplavým hlasem začala hrčet ať je potichu (řekla mu to jinak). On začal natahovat znovu a ona ho prostě štípla do hrudníčku, ale tak, že mu chytla kůži na prsíčkách a vytáhla a štípla a držela chvíli takto. Pak znovu. On vydal takový bolestivý zvuk, ale zadržel to v sobě, ani se nerozplakal. Muselo ho to strašně bolet, takže na to týrání je asi zvyklý, což na tom hodnotím jako nejhorší, toto udělejte svému dítěti a bude vám řvát ještě hodinu, aspoň moje určitě. Pak ho podobně štípala do rukou a to stehýnek. Bylo to tiché, nenápadné, ale pro mě hrozný pocit, hrozný pohled. Pak šla dovnitř a odešla. Já odešla krátce po nich. Ona šla směrem do místa, kde žije většina minoritního etnika (toho jejího), šla jsem na stejný smět a viděla ji tam. Tam jsem ještě viděla, že táhla to starší dítě ošklivě a nazývala ho "malou k–vou). Nešlo se na to ani dívat, ale problém je, že jsem měla pocit, že to tam takhle asi funguje, že ty děti asi nezachrání odebrání do ústavu, že to bude zlé nebo horší. Ale nějak na to nemůžu zapomenout :(

Bylo by mi z toho zle a možná bych se odhodlala to nahlásit, ale asi by pomohlo aspoň vědět, kde bydlí. Obávám se ale, že se nic nezmění. Dítě vyroste a bude z něj stejný „rodič“ jako ona sama :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6285
19.10.20 23:03

Musi to byt pro tebe hrozny pocit, udelala bych vsechno, co muzu, skusila bych vsechno a kdyz je nenajdou, tak je nenajdou. Strasne tezka otazka, jestli je domov lepsi, ale treba ty deti maji rodinu, ktera by se o ne postarala lip, nevim, skusila bych jit na ten urad, aby je identifikovali a poradila bych se s nekym, kto do te problematiky vidi, co delat dal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4730
19.10.20 23:30

Tak jako to ti vůbec nedoporučuji se do tohoto míchat. Tohle občas vidím i u bílých. Stejně špinavé a zanedbané děti, stejný přístup k dětem. Nevěřím tomu, že by se to neobratilo proti mně a mé vlastní rodině. Jsem přesvědčena o tom, že ty úřednice na dávkách tohoto typu vidí přesně to, co ty. Prostě někdo má takový životní styl. Že tím trpí děti je strašně smutné a velmi frustrující. Ale tady to funguje tak, že tyrane děti se nejen do rodin vrací, ale taky v nich umírají. Spíš by se měl změnit systém. A obávám se, že s tímhle co popisuješ by vůbec nikdo nic moc nedělal. Ty si pak v případném sporu stoupneš jako svědek a řekneš tahle paní byla vulgární a hrubá na své dítě? Všichni ostatní budou vědět, kde bydlíš, kdo jsi a kdo je tvá rodina.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1935
20.10.20 00:03

Vlastně je to hrozné, říkat si, „že je lepší, nemíchat se do toho“. Ale jde si představit, že toto byla vidět pouze špička ledovce, a že když se to nechá tak, tak se to hrozné rozvine v ještě něco mnohem horšího. Samozřejmě je i hrozné, mít pak strach, že i mně se něco stane, když to nahlásím. Taková propojená bezmoc. A pak je to i o svědomí. A co se aspoň na OSPODU zeptat, jak se toto řeší, když se to někdy řeší, pokud vůbec?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
20.10.20 00:14
@Anonymní píše:
Holky raději anonym a potřebuji poradit. Stalo se mi, co píšu v nadpisu. Situaci jsem chvíli sledovala, ale přišlo mi úplně zoufalé to nějak řešit (dítě by zřejmě skončilo v dětském domově, což rozhodně není žádný med a bez kontaktu s rodiči..) v tu chvíli jsem to prostě vyhodnotila tak, že ta situace nemá řešení. Jenže mi to nejde z hlavy, pořád na toho malého myslím, je mi ho líto, říkám si, jestli jsem se do toho přece jen neměla plést, ale taky jsem měla dost strach - jednalo se o minoritní etnikum v místě, které bych se neobávala nazvat ghetem. A i přesto, pořád mi to nejde z hlavy. Dny utíkají a stále na toho malého myslím. Netuším, kde ta rodina přesně bydlí, nebo co, ale setkala jsem se s nimi, když jsem se chystala na změnu u rodičovského příspěvku a ona byla asi pro dávky, šla do dveří přede mnou, nejspíš by se to dalo dohledat, jak se jmenují a kde bydlí. Dělaly byste něco? Nebo je to marné?

Takhle zpětně se to bude řešit těžko, pokud alespoň nevíš, ke které referentce šla a v kolik hodin. Ale pokud chceš, tak to pro své klidné svědomí můžeš zkusit nahlásit. Ale dost pochybuji, že by ta rodina už nebyla sledovaná. Chápu, že si asi nedovedes představit, že o tomhle někdo ví a dítě zůstane v rodině, ale tak to tu chodí.

• Citovat
  • Nahlásit
434
20.10.20 00:46
@Anonymní píše:
@Serpentini to je asi proto, že osudy těchto dětí minority vychovaných v DD jsou stejně hrozné jako osudy těch, která v té komunitě zůstanou, dokonce ne li horší, protože tam jsou vychovávány majoritou a pak vlastně napatří nikam, jenže to dítě, takhle, jako jeden člověk, kterého jsem viděla, prostě trpělo a bylo by tak skvělé, kdyby se to dalo vyřešit, jenže také mám pocit, že nedá

Já bych to řešila. Nedokázala bych žít s tím, že jsem nezasáhla a dítěti je dál ubližováno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
298
20.10.20 01:05

Jo, řešila bych to. Šla bych zkusit zjistit jejich jméno a poslala bych oficiální stížnost na OSPOD. Při tomto zacházení s dítětem na veřejnosti nechci ani domýšlet, co se děje doma…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama