Vigantol - jak se projevovala jeho nesnášenlivost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  25.03.18 09:30
Vigantol - jak se projevovala jeho nesnášenlivost?

Ahoj, naše 18 měsíční má od narození řidší stolici. Buď je úplně tekutá s mírným zahuštěním, nebo má konzistenci jako např. rozmačkané brambory se špenátem a maximum tuhosti dosáhne asi jako modelína, a to po pokrmu z rýže. Že by měla jako klasický váleček, to nikdy. Stolici má taky často 2 - 3 x denně. Měli jsme špatnou dětskou doktorku, ta si nevěděla s ničím rady, tak jsme asi před měsícem přešli jinam a nové paní doktorce se ta stolice nelíbí. Nelíbí se jí jak konzistence, tak častost. Říkala, že v roce a půl chodí děti na stolici 1× denně nebo obden. Mluvila o možné intoleranci lepku, nebo dráždivém tračníku (ten má dcera mít po kom) s tím, že krev má na lepek smysl nabrat až ve dvou letech a hned nás za ten půl rok objednala. Napadlo mě, jestli to třeba nemá po Vigantolu, když ten bere 1 kapku od narození :think: Jak se u Vašich dětí projevovala nesnášenlivost Vigantolu? Jinak nevypadá, že by jí něco bolelo, ano bříško ne. Nikdy ani náznak. Prospívá dobře, váží v 18 měsících 13 kg a měří 90 cm. Prdí ale každý den od narození. Probiotika teď dáváme v kapkách.

Reklama

Reakce:

Alyss1
Závislačka 2723 příspěvků 25.03.18 11:21

S vigantolem neporadim, ale malej je uz o trochu starsi a s. r. S prominutim x krat denne. Obcas je to ruhe, vetsinou ale mazlave.

Alyss1
Závislačka 2723 příspěvků 25.03.18 11:23

Ale vigantol je vitamin v oleji. Coz by teoreticky vliv mit melo, ale neverim ze by u takoveho ditete mela jedna kapka takovy vliv. Ale neni nic jednodussiho nez vigantol na par dni vysadit a uvidis. Ro same s lepkem a laktozou.

Fjodorka
Extra třída :D 11032 příspěvků 25.03.18 11:25

Nejjednodušší je ho prostě zkusit vysadit.

Uživatel je onlineEvulina
Extra třída :D 14290 příspěvků 25.03.18 11:33
@Anonymní píše:
Ahoj, naše 18 měsíční má od narození řidší stolici. Buď je úplně tekutá s mírným zahuštěním, nebo má konzistenci jako např. rozmačkané brambory se špenátem a maximum tuhosti dosáhne asi jako modelína, a to po pokrmu z rýže. Že by měla jako klasický váleček, to nikdy. Stolici má taky často 2 - 3 x denně. Měli jsme špatnou dětskou doktorku, ta si nevěděla s ničím rady, tak jsme asi před měsícem přešli jinam a nové paní doktorce se ta stolice nelíbí. Nelíbí se jí jak konzistence, tak častost. Říkala, že v roce a půl chodí děti na stolici 1× denně nebo obden. Mluvila o možné intoleranci lepku, nebo dráždivém tračníku (ten má dcera mít po kom) s tím, že krev má na lepek smysl nabrat až ve dvou letech a hned nás za ten půl rok objednala. Napadlo mě, jestli to třeba nemá po Vigantolu, když ten bere 1 kapku od narození :think: Jak se u Vašich dětí projevovala nesnášenlivost Vigantolu? Jinak nevypadá, že by jí něco bolelo, ano bříško ne. Nikdy ani náznak. Prospívá dobře, váží v 18 měsících 13 kg a měří 90 cm. Prdí ale každý den od narození. Probiotika teď dáváme v kapkách.

Mám dvě dcery. Starší ho brala od narození poctivě a měla velké bolesti bříška, tzv. „prdíky“. Mladší jsem porodila celkem přirozeně, porod super, hned se přisála, dvě hodiny nerušeně na mě tělo na tělo - žádné prdíky se nekonaly a já zpočátku Vigantol nedávala, já sama jsem zvýšila u sebe dávky rybího oleje, aby bylo dostatek déčka v mléce. Nicméně po čase jsem jí Vigantol zkusila dát a nespaly jsme kvůli bolestem břicha, chudák úplně řičela. Druhý den to přešlo, Vigantol zas nějaký čas neviděla..říkala jsem si, že poprvé to byla možná náhoda a já snědla něco blbýho, co jí naadýmalo..tak jsem to zkusila podruhé - Vigantol - a bohužel příhoda se opakovala..

Takže za mě - fementovaný olej z tresčích jater Blue Ice s máslovým olejem - nejprve brát matka, ať je dost déčka v mléce, s děckem chodit ven a nepropadat až panické hrůze z každého slunečního paprsku a později, po půl roce tak, po kapkách možno přidávat ten rybí olej přímo dítěti. Žádná křivice se u nás nekoná, je pěkná, zdravá, kostra dobrá.

monique1112
Povídálka 22 příspěvků 1 inzerát 25.03.18 11:48

Dobry den. Moji male dela i kapka Vigantolu zle. Hned ma ridsi stolici. Koupila jsem jiny vitamin D a porad to same. Takze davam obden nebo obdva. Vadi ji take vyvary. Redim je hodne vodou. Taky kapicky biogaia to je taky s olejem. Ryze ji odmala nesedela, zvracela po ni i po ryzove kasi. Ted je to lepsi. Mala ma 15 mesicu.

MartinaCV
Kelišová 5784 příspěvků 25.03.18 15:30

Máme to samé. :?

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Orální hrátky pardubické učitelky: Tady jsou fotky, kterými se chlubila!

O takové slávě se pardubické základní škole nezdálo ani v nejhorších snech.... číst dále >

1/42 aneb Marešovo spamování sítí leze na nervy celému internetu

Moderátor Leoš Mareš (42) je v posledních dnech na sociálních sítích opravdu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Pohádkovým šatům Meghan Markle vévodily jednoduché linie a dlouhý závoj

Konec spekulacím. Nejočekávanější módní kousek letošního roku pochází od... číst dále >

Reklama