Vilém nebo Viliam (William...)

Anonymní
8.5.17 00:00

Vilém nebo Viliam (William, ... nevíme ještě tvar)

AHoj,

jaký tvar byste dali? Myslím, že to je stejné jméno, jenom u nás se používá Vilém, zatímco třeba na Slovensku Viliam. Trošku víc se mi líbí ten Viliam, případně Viliem, ale nevíme přesně jak to zapsat. Já nemám moc ráda zdvojování a cizí tvary jmen, takže bych to chtěla dát česky (a ne William). Proto by byl asi lepší klasický Vilém, ale to už mi nezní tak hezky v základním tvaru. V případě, že bychom se rozhodli pro Viliama, jaký tvar? Máte někdo doma?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

49164
8.5.17 00:10

Tohle jmeno jsme pro kluka zvazovali taky, ale ac se mi zvukem nejvic libi William, k nasemu ceskemu prijmeni a perspektive zivota tady bych napsala ceskeho Vilema. Ale v porodnici pri diktovani jmen se me ptali, jak se to pise, asi jsou zvykli na ledasco :mrgreen: No nechtela bych, aby pak musel jmeno pokazde hlaskovat. Takze pokud vam normalni Vilem nezni spatne, dala bych toho. Pokud se vam Vilem nelibi, tak proste se vsemi riziky dejte to, co se vam libi nejvice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14479
8.5.17 00:13

Neznam prijmeni, ale me se libi nejvic klasicky cesky Vilem. William je pekne jmeno, ale pro cizince, ke klasicky ceskem prijmeni bych nedala. Slovensky Viliam mi nezni tak dobre a a Viliem uz je za me uplne katastrofa.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.5.17 00:42

Dala bych Vilém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31691
8.5.17 00:44

Taky jsem pro obyčejnýho Viléma. když to bylo aktuální, tak se mi to jméno nijak nelíbilo, teď už to asi aktuální nebude, ale kdyby náhodou, byl by to jeden z favoritů.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
121
8.5.17 00:53

To jsou starosti :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8.5.17 01:10

Ahoj. :) Vilém. Je to můj přítel :) :palec: zní to fakt hezky a ty cizí jména tady v ČR nevyzní tak dobře. Pro mě určitě Vilém ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6037
8.5.17 01:22

William je pro mě nejkrásnější jméno, ale k našemu příjmení nejde… tak máme dvě holky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1086
8.5.17 01:29

Viliem? Jako pardon ale :lol: :lol: :lol:
To me fakt rozsekalo.
A jsem si vazne jista, ze 99 % lidi by to napsalo zcela spatne.

Pokud nad timto jmenem uvazujete, tak jednoznacne Vilém. Vsak jsme v Cechach, ne?
Znama ma takto pojmenovaneho maleho chlapecka a rika mu,,Vilímek,, coz se mne libi moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3661
8.5.17 01:43

Dala bych Viléma, nebo wiliam - počeštěné je to fakt divné

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
yse
842
8.5.17 02:16