Vím, že dcera chce na maturitní obor, ale neučí se

48
23.4.21 07:30

Vím že dcera chce na maturitní obor, ale neučí se.

Dobrý den, mám dceru která teda ještě chodí do 8., chtěla by jít na nějaký obor jako je ekonomika a nebo veterina. Průměr v pololetí byl 2,1 teď podobně..
Nevím co jí mám říct aby se začala pořádně učit a nebyla u online hodin jen ta mobilu..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4462
23.4.21 07:39

Dcera v osmičce už určitě ví, co musí udělat, aby se na školu typu „ekonomka, veterina“ dostala. Pokud pro to reálně nic nedělá, trvala bych jen na tom, aby si zároveň podala přihlášku na učňák, na který se se svou pasivitou má možnost aspoň dostat. Násilím to čtrnáctce do hlavy nenaboucháš.

Mimochodem ty její vybrané obory mají obrovský rozptyl svědčící spíše o tom, že ji to z principu zas tak moc netankuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6091
23.4.21 07:52

Na veterinu se nedostane, jsou snad jen dvě střední školy v republice.. Naopak na ekonomický obor například obchodní akademie se dostane i s tímto průměrem v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6022
23.4.21 07:57
@Alušáček píše:
Na veterinu se nedostane, jsou snad jen dvě střední školy v republice.. Naopak na ekonomický obor například obchodní akademie se dostane i s tímto průměrem v pohodě.

Já mám tu veterinu v HK, a přijímačky v té době byly z biologie a chemie. Fakt jsem se na to musela ucit. Stimhle průměrem nevím nevím…jinak v republice je jich více, ale jsou to zemědělky s veterinárním zaměřením. Přímo Veterina je jen ta v HK.

Příspěvek upraven 23.04.21 v 08:07

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63645
23.4.21 07:57
@Anonymní píše:
Dobrý den, mám dceru která teda ještě chodí do 8., chtěla by jít na nějaký obor jako je ekonomika a nebo veterina. Průměr v pololetí byl 2,1 teď podobně..
Nevím co jí mám říct aby se začala pořádně učit a nebyla u online hodin jen ta mobilu..

Nedělej nic.. Je to její budoucnost, ne tvoje.. Pokud se chce někam dostat, musí maknout :think: já jsem to klukovi takto podala. Za 14 dni má přijímačky a uvidíme. Když mu to neklapne, půjde makat a hotovo, parat se s ním nebudu a on to ví.. Takze se učí. Vybral si obor, na který je strašný natresk, pac jsou jen 3 školy v republice.. Ale má to jako sen už dlouhá léta.. No je to na něm

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1440
23.4.21 08:26

Osobně bych nedělala nic. Ona něco chce, tak si to musí sama v hlavě ujasnit co proto musí udělat. Nechápu ten moderní trend neustále kopat děcka do zadnice, aby měly co nejlepší výsledky.
Moji rodiče to nechali absolutně na mě. Šlo o moji budoucnost, o moje budoucí zaměstnání. Samozřejmě si přáli, abych šla minimálně na vysokou a měla alespoň magistru, ale nikdy to do mě nehustili. Stačilo jim, že jsem v pohodě procházela.
Na nějakou obchodku se s takovým průměrem dostane v pohodě, s veterinou je to podstatně horší, tam je třeba opravdu makat. Z mých kamarádek se tam dostala jenom jedna a ta se opravdu šprtala horem spodem a studium taky nebylo z nejlehčích.
Takže bych spíš dceři řekla, aby se nad sebou opravdu zamyslela, co chce studovat a podle toho se hlásila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2811
23.4.21 08:27
@martina.se píše:
Nedělej nic.. Je to její budoucnost, ne tvoje.. Pokud se chce někam dostat, musí maknout :think: já jsem to klukovi takto podala. Za 14 dni má přijímačky a uvidíme. Když mu to neklapne, půjde makat a hotovo, parat se s ním nebudu a on to ví.. Takze se učí. Vybral si obor, na který je strašný natresk, pac jsou jen 3 školy v republice.. Ale má to jako sen už dlouhá léta.. No je to na něm

Ty ho ale moc ráda nemáš, co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12341
23.4.21 08:29

A přijímačky budou zase od Cermatu?
Zajistila's ji nějakou online přípravu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12341
23.4.21 08:30

Jako vážně to necháte jen na dětech? To je přeci blbost

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5599
23.4.21 08:40
@Alušáček píše:

Jak na které - v mém okolí na státní ani omylem. Leda na soukromou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5599
23.4.21 08:41
@mackA159 píše:
Já mám tu veterinu v HK, a přijímačky v té době byly z biologie a chemie. Fakt jsem se na to musela ucit. Stimhle průměrem nevím nevím…jinak v republice je jich více, ale jsou to zemědělky s veterinárním zaměřením. Přímo Veterina je jen ta v HK.Příspěvek upraven 23.04.21 v 08:07

A v Kroměříži, máme tam bývalé žáky - oba měli vyznamenání a byli jo rádi, že se dostali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63645
23.4.21 08:42
@ZuzaM píše:
Ty ho ale moc ráda nemáš, co?

Právě naopak. Ale ví, ze je to jeho budoucnost, ne moje a učí se zodpovědnosti. Pomáhám mu s přípravou, když si o pomoc řekne. Ví, že se na mě může obrátit, ale jinak je to na něm. Je mu skoro 15,uz musí být zodpovědný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63645
23.4.21 08:44
@g.sandova píše:
Jako vážně to necháte jen na dětech? To je přeci blbost

S dopomoci.. Jinak např cermat jsem registrovala, posílala mu odkazy atd.. Ale proste v těch skoro 15 letech už zodpovídá za své činy.. Ostatně měl průměr 1.2, takže to ví i on sám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2811
23.4.21 08:45
@Anonymní píše:

Na nějakou obchodnku nebo ekonomku se asi dostane. Na veterinu nejspíš ne, tam je velký zájem a berou jen nejlepší zájemce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
584
23.4.21 08:45

Tak já se začala snažit až když se Mamka smířila s tím, že půjdu na učňák :D. A teda až v 9. Třídě.
Můžeš jí nutit se učit atd ale mě ten průměr nepřipadá tak špatný :nevim:.Třeba to ještě vytáhne, jde prakticky jen o jednu známku, ale u mě třeba tresty, nucení atd nepomáhalo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat