Vím, že je manžel psychicky nemocný, ale nedokážu odejít

Anonymní
19.4.20 01:23

Vim ze je manzel psychicky nemocny ale nedokazu odejit

Dobry vecer, ano vim ze jsem blba, ze si to delam sama, ale je to silnejsi nez ja. S muzem jsme pres pet let, ze zacatku to bylo po predchozim vztahu pohadka. Tri krasne roky, on si osvojil me deti a ja jeho dceru miluju jako vlastni. Jenze pred 14 mesicu si zmenil praci, povysil a vstouplo mu to do hlavy… zacal me urazet ze delam jen v blby hospode a ze nic neumim. Pak me parkrat slovne napadl, treba kdyz jsem mu zaprala pradlo, pak me serval o vanocich ze jsem omylem rozbila ozdobu…to jsem praskla dverma ze jdu pryc a zacala si balit tasku, zacal brecet a kricet jak me miluje.. doslova mu sla pena od huby, no podlehl jsem, a zustala, zas to byl chlap jak na zacatku a vse bylo zalite sluncem. Pak jsem nekdy zacatkem brezna zapomnela v aute chlebicky, rano jel do prace a prisel si pro me do postele a tahnul me v zime k autu at se podivam co jsem udelala, fyzicky me nenapadnul, ale rikal uplne klidnym hlasem „holcicko, jak je mozne ze jsi tak hloupa, te asi maminka moc tloukla na hlavicku“…nikdy jsem se necitila tak potupena, takze opet baleni tasky a opet scena a opet me podlehnutl. Do dneska bylo vse v pohode a krasne, ale jeli jsme na obvykly velky desetidenni nakup a on ze musi zajet jeste do obchodaku ze potrebuje do vodadone, tak jsem koukala jestli je normalni, ze to je ne nezbytne at si to vyresi online. Tak opet klidny hlas „ty jsi hloupa jak dedovi vrata, neplet se do toho ses neschopna, sed na zadku“ tak doma silena hadka, chytnul me za vlasy a rval mi do ucha jak muze byt nekdo tak tupy a ze mi chybi chromozom..no sam od sebe si zalezl a posila smsky ale ja jsem odhodlana odejit, ted uz vazne ano, ale zitra mi nic nejede, nevadi muzu si vzit taxika, mam byt po babicce, sice je v hroznym stavu, plisen, holo byt ale lepsi nez nic, ale zaplatim rekonstrukci pocitam 200tis a nic mi nezbyde, s muzem mame hypo, kluk hraje profi tenis. Mam strach ze ted jsem odhodlana ale ze to zmizi a on me opet oklame :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
19.4.20 01:44

Ja to mam taky tak a taky mi říká „holcicko“ a úplně to nesnasim! Jenže já fakt hloupá jsem, to jo.. Ale on taky není dokonalý.. Myslím, že to mají v genech nebo co, je mu kolem 30? Mi přijde, že kolem toho věku začne být agresivní skoro kazdej chlap nebo co

• Citovat
  • Nahlásit
1685
19.4.20 01:57

Důležité je, že máš kam jít. Určitě tohle není normální chování. Držím palce. Ber to jako, že už jiná varianta neni neť odejít. Snad to dokážeš, protože lepší už to nebude nikdy, to se nedá změnit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7576
19.4.20 03:11

Ahoj,
jit pryc je spravne rozhodnuti.
Jakkoliv se vse zda nejiste, tak ta nejistota je lepsi, nez jistota tyrani.
Zvladnes to a casem strach zmizi a budes to zas ty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 07:00

Mám doma skrytého narcise, ale on měl tyhle výpadky už po půl roce. Nikdy ne fyzicky, ani ne takhle okatě. Bylo by to na dlouho :lol: jsem už prozrela, ale rozseknout to nedokážu a návraty znám. A že se tomu říká závislá osobnost a že si to tahám z dětství, to taky.

• Citovat
  • Nahlásit
6545
19.4.20 07:32

Ano oklame když se necháš znova… nesmíš, lepší to nebude, nezmění se… :hug: buď silná, uvidíš jaký klid budeš mít až budeš pryč…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 07:38

Za sebe říkám, že vypadly útoky (slovní, ne fyzické!) po nové medikaci, ale zase se zhoršilo takové to denodenní manipulování, podvědomé ponižování, věčná snaha o to, mít nade mnou kontrolu, do toho jeho postavení oběti ve všech situacích… no, jak říkám, to by bylo na dlouho. Takže pokud máš odhodlání, drž se ho, odejdi, zvládneš to, vybuduješ si nový život a až budeš připravená, najdeš někoho jiného.

• Citovat
  • Nahlásit
34686
19.4.20 07:52
@Anonymní píše:
Dobry vecer, ano vim ze jsem blba, ze si to delam sama, ale je to silnejsi nez ja. S muzem jsme pres pet let, ze zacatku to bylo po predchozim vztahu pohadka. Tri krasne roky, on si osvojil me deti a ja jeho dceru miluju jako vlastni. Jenze pred 14 mesicu si zmenil praci, povysil a vstouplo mu to do hlavy… zacal me urazet ze delam jen v blby hospode a ze nic neumim. Pak me parkrat slovne napadl, treba kdyz jsem mu zaprala pradlo, pak me serval o vanocich ze jsem omylem rozbila ozdobu…to jsem praskla dverma ze jdu pryc a zacala si balit tasku, zacal brecet a kricet jak me miluje.. doslova mu sla pena od huby, no podlehl jsem, a zustala, zas to byl chlap jak na zacatku a vse bylo zalite sluncem. Pak jsem nekdy zacatkem brezna zapomnela v aute chlebicky, rano jel do prace a prisel si pro me do postele a tahnul me v zime k autu at se podivam co jsem udelala, fyzicky me nenapadnul, ale rikal uplne klidnym hlasem „holcicko, jak je mozne ze jsi tak hloupa, te asi maminka moc tloukla na hlavicku“…nikdy jsem se necitila tak potupena, takze opet baleni tasky a opet scena a opet me podlehnutl. Do dneska bylo vse v pohode a krasne, ale jeli jsme na obvykly velky desetidenni nakup a on ze musi zajet jeste do obchodaku ze potrebuje do vodadone, tak jsem koukala jestli je normalni, ze to je ne nezbytne at si to vyresi online. Tak opet klidny hlas „ty jsi hloupa jak dedovi vrata, neplet se do toho ses neschopna, sed na zadku“ tak doma silena hadka, chytnul me za vlasy a rval mi do ucha jak muze byt nekdo tak tupy a ze mi chybi chromozom..no sam od sebe si zalezl a posila smsky ale ja jsem odhodlana odejit, ted uz vazne ano, ale zitra mi nic nejede, nevadi muzu si vzit taxika, mam byt po babicce, sice je v hroznym stavu, plisen, holo byt ale lepsi nez nic, ale zaplatim rekonstrukci pocitam 200tis a nic mi nezbyde, s muzem mame hypo, kluk hraje profi tenis. Mam strach ze ted jsem odhodlana ale ze to zmizi a on me opet oklame :,(

Až se budeš balit, špunty do uší. Nenech se ukecat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
159
19.4.20 07:57

Odejdi az nebude doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17201
19.4.20 08:00
@Anonymní píše:
Dobry vecer, ano vim ze jsem blba, ze si to delam sama, ale je to silnejsi nez ja. S muzem jsme pres pet let, ze zacatku to bylo po predchozim vztahu pohadka. Tri krasne roky, on si osvojil me deti a ja jeho dceru miluju jako vlastni. Jenze pred 14 mesicu si zmenil praci, povysil a vstouplo mu to do hlavy… zacal me urazet ze delam jen v blby hospode a ze nic neumim. Pak me parkrat slovne napadl, treba kdyz jsem mu zaprala pradlo, pak me serval o vanocich ze jsem omylem rozbila ozdobu…to jsem praskla dverma ze jdu pryc a zacala si balit tasku, zacal brecet a kricet jak me miluje.. doslova mu sla pena od huby, no podlehl jsem, a zustala, zas to byl chlap jak na zacatku a vse bylo zalite sluncem. Pak jsem nekdy zacatkem brezna zapomnela v aute chlebicky, rano jel do prace a prisel si pro me do postele a tahnul me v zime k autu at se podivam co jsem udelala, fyzicky me nenapadnul, ale rikal uplne klidnym hlasem „holcicko, jak je mozne ze jsi tak hloupa, te asi maminka moc tloukla na hlavicku“…nikdy jsem se necitila tak potupena, takze opet baleni tasky a opet scena a opet me podlehnutl. Do dneska bylo vse v pohode a krasne, ale jeli jsme na obvykly velky desetidenni nakup a on ze musi zajet jeste do obchodaku ze potrebuje do vodadone, tak jsem koukala jestli je normalni, ze to je ne nezbytne at si to vyresi online. Tak opet klidny hlas „ty jsi hloupa jak dedovi vrata, neplet se do toho ses neschopna, sed na zadku“ tak doma silena hadka, chytnul me za vlasy a rval mi do ucha jak muze byt nekdo tak tupy a ze mi chybi chromozom..no sam od sebe si zalezl a posila smsky ale ja jsem odhodlana odejit, ted uz vazne ano, ale zitra mi nic nejede, nevadi muzu si vzit taxika, mam byt po babicce, sice je v hroznym stavu, plisen, holo byt ale lepsi nez nic, ale zaplatim rekonstrukci pocitam 200tis a nic mi nezbyde, s muzem mame hypo, kluk hraje profi tenis. Mam strach ze ted jsem odhodlana ale ze to zmizi a on me opet oklame :,(

Tohle sama nezvladnes. Potrebujes odbornou pomoc. Nekoho, komu se vzdy v pochybnostech sveris, vypovidas, nekoho, kdo te vzdy podrzi a poda pomocnou ruku. Vzdy totiz budes pochybovat, jestli jsi udelala spravne, ze jsi odesla. A k tomu prave potrebujes tu odbornou podporu.
Preji hodne sil :hug: A opravdu to, co popisujes, neni bezne a predevsim to neni normalni :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 08:00

Pokud je to to samé, co mám doma, neodejde, dokud ji nebude mít zpracovanou, potřebuje jistotu, že toho člověka má pod kontrolou.

• Citovat
  • Nahlásit
2213
19.4.20 08:10

Odejdi honem nez bude hur. Jak je stara je jeho dcera, co s nim zustane? K te se tak nechova?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.4.20 08:19

Tak třeba u nás je to tak, že k dceři se chová s opičí láskou. Rozmazluje ji, je závislá od čtyř let na hrách, na mobilu, plní s ní úkoly do školy, ale jinak mi přijde, že je mu jedno, co z ní vyroste, hlavně aby ho měla ráda a chtěla s ním zůstat.
Exmanželka je u něj blbka, ale poslouchá ji na slovo.
Své vlastní matce vyhoví ve všem, okamžitě běží, když matka pískne, touží po jejím uznání, po jejích dících, ale moc hezky se k ní taky nechová.
Partnerka je pak na to žebříčku velmi nízko, ačkoli je znát, že ji opravdu potřebuje. Ale střídá to a dávkuje, někdy je neodolatelný, milující, udělá, co je potřeba, ale jsou to všechno takové jeho /obranné a útočné) mechanismy.

• Citovat
  • Nahlásit
4481
19.4.20 12:54

Uteč, dokud na to ještě máš sílu. Bude se to jen zhoršovat. Je to manipulátor a tohle chování je pro ně hodně typické. Bude tě jen deptat a ničit, až tě úplně zničí. Máš kam jít, to je obrovská výhoda. Odejdi, až nebude doma, aby ti nemohl zas dělat scény a citově tě vydírat. Zvládneš to :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15081
19.4.20 12:59
@Anonymní píše:

Každopádně tvůj chlap není psychicky nemocný, ale zlý. To je sakra rozdíl. Takovéhle opakované ponižování bych si nenechala líbit a šla, technické věci vyřídit dodatečně. Připrav se ale na to, že bude zly i do budoucna…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat