Reklama

Viník autonehoda, povinné ručení

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 21:19
viník autonehoda, povinné ručení

Jsem úplně v háji. Odpoledne jsem zavinila dopravní nehodu. Vůbec jsem si toho auta nevšimla a vjela na hlavní. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Přijeli policajti, sepsalo se to. Já se sesypala. Brečím a brečí. Vím že můžu být ráda že se nic nestalo, ale co teď? Měli jsme uzavřený povinný ručení. Takže se to bude čerpat z naši pojistky. Naše auto je v háji. Levý bok nabouraný. Hnutá asi karoserie… Bojím se že to budou desítky tisíc. Auto ani ještě není splacený kupovali jsme ho loni v říjnu v bazaru za 188 tisíc. Vůbec nevím kde na to vezmeme. Tak si to vyčítám :(

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

zudina
Ukecaná baba ;) 2074 příspěvků 23.01.17 21:31

A mate i havarijni? Ja taky minuly rok zavinila nehodu to se stane hlavne ze se nikomu nic nestalo

Aspera
Generální žvanilka 20345 příspěvků 1 inzerát 23.01.17 21:34

Pokud máte jen povinné ručené, tak z toho se bude platit pouze oprava toho druhého auta, vaše určitě ne. Na to musíte mít havarijní a nebo cvakat ze svého, bohužel.

zudina
Ukecaná baba ;) 2074 příspěvků 23.01.17 21:36

Ano pokud mate jen povinne ruceni a ne havarijni tak pojistovna zaplati jen skodu druhemu autu, nikoliv vasemu :nevim:

jipo
Ukecaná baba ;) 2498 příspěvků 23.01.17 21:42
@Anonymní píše:
Jsem úplně v háji. Odpoledne jsem zavinila dopravní nehodu. Vůbec jsem si toho auta nevšimla a vjela na hlavní. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Přijeli policajti, sepsalo se to. Já se sesypala. Brečím a brečí. Vím že můžu být ráda že se nic nestalo, ale co teď? Měli jsme uzavřený povinný ručení. Takže se to bude čerpat z naši pojistky. Naše auto je v háji. Levý bok nabouraný. Hnutá asi karoserie… Bojím se že to budou desítky tisíc. Auto ani ještě není splacený kupovali jsme ho loni v říjnu v bazaru za 188 tisíc. Vůbec nevím kde na to vezmeme. Tak si to vyčítám :(

To se může stát každému, buď ráda, že teď můžeš brečet. Taky už mohli jenom brečet jiní. Auto se opraví, s lidským životem už je to horší. Nemaluj si to v černých barvách dopředu, možná ta oprava nebude až tak drahá. Každému by to asi bylo líto, co se stalo, ale pokud jde jenom o auto, tak je to ještě dobré.

Ellusa 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 21:46
@Anonymní píše:
Jsem úplně v háji. Odpoledne jsem zavinila dopravní nehodu. Vůbec jsem si toho auta nevšimla a vjela na hlavní. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Přijeli policajti, sepsalo se to. Já se sesypala. Brečím a brečí. Vím že můžu být ráda že se nic nestalo, ale co teď? Měli jsme uzavřený povinný ručení. Takže se to bude čerpat z naši pojistky. Naše auto je v háji. Levý bok nabouraný. Hnutá asi karoserie… Bojím se že to budou desítky tisíc. Auto ani ještě není splacený kupovali jsme ho loni v říjnu v bazaru za 188 tisíc. Vůbec nevím kde na to vezmeme. Tak si to vyčítám :(

Pokud auto ještě není splacené, tak to máte přes nějakou leasingovou společnost? A nemáte díky tomu uzavřenou i havarijní pojistku? My jsme vždy, když jsme měli auto na leasing/spotřební úvěr, museli mít automaticky sjednané kromě povinného (to je povinnost mít) i havarijní, chránil se tím tak mj. i poskytovatel úvěru. Výčitky nemají smysl, buď ráda, že jsi v pořádku ty i ostatní, jsou horší věci na světě a větší ztráty, než rozbité auto :hug:.

Příspěvek upraven 23.01.17 v 21:46

arinecka
Závislačka 4599 příspěvků 23.01.17 21:46
@Anonymní píše:

Hlavní je že se nikom nic nestalo. Hlavu vzhůru, to bude dobrý :kytka:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 21:56

Ja vim. Zivot je drazsi. Ale tak je mi to lito. Bohuzel havarijni nemame urcite. Ted byl pro auto manzel. Ani podivat se na nej nemuzu. Za volant si dlouho nesednu. Pokud nekdy. Vyklepat plechy asi nepomuze. Vypada to hur. Cely levy bok. Central taky rozbitej. Uvidime zitra az na to koukne nekdo kdo tomu rozumi. Dekuji za podporu. Vazim si toho.

zudina
Ukecaná baba ;) 2074 příspěvků 23.01.17 22:15

Kazdej kdo ridi pravidelne mel nekdy nehodu, oklepes se. Ja byla taky rozklepana vim jak se citis. Hlavne ze jsi cela :kytka:

Halka
Ukecaná baba ;) 1760 příspěvků 23.01.17 22:20

No jo, to se stane, i když já bych se určitě taky hroutila. Vím, že je to těžké, ale měla bys začít řídit, co nejdřív. Takhle si vytvoříš blok a už za volant nikdy nesedneš, což by bylo škoda. Ono se to hodí. :-)
Držím palce, ať se z toho brzy dostaneš. :-)

Ivan PPZ
Kelišová 5607 příspěvků 23.01.17 22:31

Jestli je na splátky, tak si neumím představit, že by nebylo pojištěné. Kdo ty peníze půjčoval a jakým způsobem? Lišila se cena při platbě hotovostí a na půjčku?

Saatine 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.01.17 23:00

Holka to se spraví :hug: pokud se nikomu nic nestalo. Já jsem jednou ve stresu (okolo lidi, za mnou dvě auta a jeden autobus) v USA parkovala tak debilně, že jsem vrazila čumák za sloup a natvrdo ho od tama vyrvala, tak že řvalo auto, plechy i ten sloup. Auto asi za 1,5mil a celej bok/předek zničený. Taky jsem řvala jako malá, taky jsem se na chlapa ani auto nemohla podívat, netušila jsem jestli to naše pojistky kryjí. No srandy kopec, jsou horší věci, teď už se tomu smějeme. Chlap je určitě rád, že žiješ a peníze se nějak pořeší.

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31601 příspěvků 23.01.17 23:44

Neboj, to bude dobrý. auto se spraví, halvně že se nikomu nic nestalo :hug:

Heivka
Závislačka 2970 příspěvků 24.01.17 01:14

Klid, já manželovi naklepla všechna auta co měl. Že se bojíte za volant je celkem normální, nejlepší je jak to bude možné, znovu začít jezdit.
Jinak cena opravy závisí na autě a na poškození, když jsem bourala čelně fábii (nedobrzdila jsem na mokrých kostkách) vypadalo to na totálku, nakonec byla škoda „jen“ 20 tisíc. Když jsem po pár letech bourala zadek dacie (parkovala jsem a nevšimla si, že se mi za zadek postavilo další auto) tak škoda vylítla na 80 tisíc (poškozený parkovací senzor a lakování dveří) a to to vypadalo jako že se autu nic moc nestalo. Takže jak to vypadá na první pohled není směrodatné. Hlavně, že se nikomu nic nestalo. :kytka:

Ivan PPZ
Kelišová 5607 příspěvků 24.01.17 07:21

Mars a Venuše. Vy jste si vybraly jako „hlavní“ problém to, že se bojí jezdit. Já z toho pochopil, že zásadním problémem je nabourané auto, které se ještě splácí. Takže dát třeba 50.000 na opravu není z čeho a dál se bude muset splácet.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama