Vinohradská nemocnice 2019 - porodnice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Mysis
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 12.05.19 11:19
Vinohradská nemocnice 2019 - porodnice

Ahoj děvčata. Bydlím v Praze teprve 3 roky a rozhodla jsem se rodit ve Vinohradské nemocnici.
Mám tam jen zkušenost, když malé operovali oči a nemohla jsem si na personál stěžovat.
Prosím o recenze, jestli se v porodnici něco změnilo k lepšímu či nikoliv.
Trošku mě zaráží porodní sál pro dvě ženy. Nedovedu si představit jak to partner zvládne, pokud vedle mě bude rodit jiná žena. Díky :srdce:

Reakce:
Lopii
Nováček 7 příspěvků 12.05.19 12:18

@Mysis ahoj, rozhodla jsem se ve FNKV rodit a při registraci, jsem se ptala, jak to probíhá, když jsou dvě rodičky vedle sebe a prý se to stává minimálně. Je prý velka pravděpodobnost, že tam budeš sama, protože mají ještě jeden sál uzavřený. A tři rodičky najednou jsou prý minimálně

Mysis
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 12.05.19 12:33

@Lopii díky. To si mě celkem uklidnila :mrgreen:  :potlesk:

Lopii
Nováček 7 příspěvků 12.05.19 13:22

@Mysis já se tím taky uklidňuji, tak proč to neposlat dál :D

Hazentla
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 1 inzerát 12.05.19 14:25

Ahoj, rodila jsem na Vinohradech v prosinci 2018 a nemám jedinou stížnost :) Je tam „hekárna“ se třemi lůžky, v návaznosti na ní wc, sprcha a celkem tři porodní kozy. Jedna stojí v samostatné místnosti, tam jsem rodila já a druhé dvě jsou pohromadě v jedné, mezi nimi závěs. Rodila jsem sama, takže jsem mohla být ve sprše jak dlouho jsem chtěla (a chtěla jsem hodně, moc mi pomáhala), jinak by mohl být trochu opruz muset se střídat, druhá sprcha tam asi není. :think: Kozy a vybavení mi přišlo moderní, ale třeba sprchový kout je starší, což teda mně osobně bylo šumák :mrgreen:.
Super je, že oddělení šestinedělí, porodní boxy i neonatologie jsou na jednom patře a navazují na sebe, takže nikde daleko necouráš, když třeba pak chodíš na dětské pro dokrm a tak. Běžné pokoje co jsem viděla jsou max. třílůžáky, vlastní wc a sprcha, přebalovací pult, velké umyvadlo i na koupání miminka a váhy na pokoji.
Při porodu mi vše říkali, nechávali mě odsouhlasit a celkově i pak po porodu se chovali všichni korektně, většina z personálu dokonce vyloženě příjemně. Je ale fakt, že já nejsem „alternativní“ matka a neočekávala jsem od porodu mystický zážitek při kterém se napojím na animální ženskou energii :lol: (nemyslím to zle, humor) Můj porodní plán zněl - Chtěla bych to zkusit co možná přirozeně, ale když usoudíte, zasáhněte jak uznáte. Hlavně ať to oba ve zdraví přežijeme. :palec:
Porod byl řekla bych tak průměrný, ne vysloveně lehoučký, ale na prvorodičku v pohodě, žádné drama. Příště, pokud se zadaří, tak tam půjdu rodit zase.

Mysis
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 12.05.19 15:02

@Hazentla ahoj, dekuji ti za příspěvek. Já už jednoho prcka mám a rodila jsem v Klatovech a větší otřes snad nemůžu ani zažít. Měla jsem šílene bolesti a nikoho to nezajímalo, naopak jsem dostala servano, že moc rvu a čekali na chodbě… Malá už hlavičku skoro venku, no to chceš :mrgreen:

Mysis
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 12.05.19 15:03

A taky… Plenky atd si musím vzít svoje? V Kt se to dostávalo a pak se dostávaly ty balíčky, kde byl krém atd…

Mysis
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 12.05.19 15:04

@Lopii a kdy máš termín? :lol:

Lopii
Nováček 7 příspěvků 12.05.19 16:17

@Mysis až 29.10. a co ty? :)

Mysis
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 12.05.19 17:17

@Lopii já 4.10. :mrgreen: a na 4.10. Jsem viděla si 10 ženských! V sešitu… :roll: ale co, člověk nikdy nevi, kdy to přijde.

Lopii
Nováček 7 příspěvků 12.05.19 17:38

@Mysis tak to si kousek :D… to by si měla fakt peška, určitě se to rozprostře :)… Já tam šla hned ráno, tak sem byla třetí teprve :D

NeferetNefertari
Kecalka 297 příspěvků 12.05.19 20:39

Na Vinohradech bych taky chtela rodit… nevite jak je to s pritomnosti partnera? Muze byt s rodickou i treba na hekarne?

Lopii
Nováček 7 příspěvků 12.05.19 20:45

@NeferetNefertari nevím jestli na hekarne ale na sále určitě, píšou to na netu :)

Hazentla
Ukecaná baba ;) 1069 příspěvků 1 inzerát 13.05.19 02:09

Plenky s sebou svoje, na stránkách mají seznam věcí do porodnice. Ale třeba poporodní vložky rozdávali, i když jsou na seznamu. Přítomnost partnera na hekárně nevím, podle mě záleží, jestli tam budeš sama nebo ne, kvůli soukromí případné druhé rodičky. Já manžela dlouho u sebe nechtěla, radši trpím v tichu a samotě :lol: šel až na porodní box.

Mysis
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 13.05.19 08:29

@Hazentla aha já si toho seznamu vůbec nevšimla :mrgreen:

Váš příspěvek
Reklama