Vinutý vejcovod a IUI

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

EvBa
Nováček 6 příspěvků 23.03.18 15:14
Vinutý vejcovod a IUI

Ženy, prosím o názor, případně o radu pokud má někdo za sebou podobnou zkušenost.

Máme za sebou ZT, biochemické t. a mám teď týden po odstranění pravého vejcovodu kvůli mimoděložnímu t., to celé během dvou let snažení.

Když mi dělali laparoskopii proběhla i revize levého vejcovodu, který je průchozí, bez známek zánětu nicméně je vinutého tvaru.

Partner má Asthenozoospermie 3 stupen, i další poruchy morfologie spermii, hojný výskyt leukocytů a eryocytů. Jediné co užívá je vitamin E a kotvičník na doporučení lékaře.

V květnu jdeme oba na genetiku. Imunologii doktor zatím napsat nechce.

V CAR odmítají v budoucnu provedení IUI, kvůli vinutosti vejcovodu a IVF by udělali v případě odstranění levého vejcovodu.

Nevím, zda se dál snažit přirozenou cestou, dát si odstranit levý vejcovod a jít na IVF nebo hledat další CAR, kde by byli ochotní provést IUI i s přihlédnutím k vinutosti levého vejcovodu, pokud takové vůbec je.

Mám už ze všeho obavy. Partner pracuje v Rakousku, domu jezdí pouze na víkend. Proto si přirozenou cestou moc naděje nedávám.

Reklama

Reakce:

ugluk
Hvězda diskuse 41391 příspěvků 23.03.18 17:40

Co přesně je vinutý vejcovod?
Pro IUI je důležité, aby byl průchodný, na druhou stranu např. srůsty v něm můžou zvyšovat riziko mimoděložního těhotenství, tak kdo ví, zda i ona vinutost by nebyl v tomto ohledu problém. Ale to by měli říct doktoři, proč to odmítají a proč dokonce trvají na odstranění, zvlášť, když druhý vejcovod není, do tak závažného kroku bych nešla, pokud by mi to velmi srozumitelně nevysvětlili. Neplní se třeba tekutinou, není tam sactosalpinx? IVF vejcovod zcela obejde, tak proč by měl škodit?

Ale jinak ano, určitě bych zkusila minimálně konzultaci v jiném CARu, jejich pohled na věc může být hodně odlišný. A taky takový, který bude řešit i tu imunologii, není vyloučené, že s touhle anamnézou na IVF tak jako tak skončíte a imuno by bylo dobré pořešit předem.

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Ivana Christová: Obezita jí ničila život, bůh ji osvobodil

Dnes již legendární královna krásy Ivana Christová (47) polovinu života... číst dále >

Dostal radu nad zlato? Pattinson změnil své chování a věnoval se fanouškům

Když dorazil, zdálo se, že z něj bude druhá Uma Thurman, která si tady loni... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anna Wintourová vdávala dceru za syna italské kolegyně z Vogue

Přísná šéfka magazínu Vogue se už několikrát pochlubila sexy dcerou Bee... číst dále >

Zuby moudrosti: trhat, nebo ne? Když nezlobí, mohou být i prospěšné

Každý o nich slyšel, ne každý je má a nikdo je nikomu nezávidí. Třetí... číst dále >

Reklama