Vinylová podlaha - zlatý dub, jaké dveře?

390
23.9.20 18:46

Vinylová podlaha - zlatý dub, jaké dveře?

Ahoj holky, tak jsem dost na vážkách s dost zásadní věcí.

Kdo máte podlahu zlatý dub? viz foto, jaké máte dveře? Chtěla jsem dveře v tom samém odstínu, ale bohužel jsem se netrefila, nikde nemůžu najít ten samý odstín a ani mi to nebylo doporučeno.

Vchodové dveře máme šedé (ty se nedají od developera změnit) okenní rámy máme taktéž šedé, tak nejspíš šedé? Muž mluvil i o zelené viz foto, ale nevím nevím, sice máme takovou kuchyň, sedačku, ale například ke koupelně by se dveře úplně nehodily…

Děkuji!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6083
23.9.20 19:27

Já bych volila tu šedou barvu, určitě to k tomu jde, a máte už takové vchodové takže super i kdyby byl malinko jiný odstín. Stejnou barvu jako podlahy ( i kdyby jste sehnali) bych rozhodně nedoporučovala ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2630
23.9.20 19:30

@Bajina.P Nejhorsi je zkusit trefit stejny odstin. Nikdy to nejde trefit uplne a pak to vypada hnusne. Idealni je nemit doma prilis druhu dekoru dreva (idealni je nemit zadne „falesne drevo“), takze ja bych dvere uz v dekoru dreva nedavala.
Jinak co se tyce kombinace druhu dreva, tak je dobre, pokud na sebe navazujou, tak dat o dva odstiny tmavsi nebo svetlejsi a zachovat „hrejivost“. Tedy ke studenym odstinum studene k teplym teple.
Podlahy v dekoru dreva jsou sice oblibene, ale je mnohem komplikovanejsi s tim sladit nabytek. Podlahy menit nebudete, tak ted je potreba ladit ten nabytek (a dvere).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9067
23.9.20 19:50

Teď frčí kombinace antracit/šedá na dveře a klasický dubový dekor podlah. Otázka je, kdy to in přestane být. Bílé dveře se hodí ke všemu, ale nejsou moc praktické. Já bych k tomu dekoru podlahy v tomto případě volila stejný dubový dekor i na dveře, protože jakýkoliv jiný dřevodekor to zabije. Koukali jste na CAG dub medový?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
813
23.9.20 20:03

Mně by se k tomu líbil bílý dub. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2630
23.9.20 22:07

@Paoloska Ne, stejny dekor je fakt hnus. Staci si to vygooglit -kombinace dreva. "Stejny " dekor vzdycky dopadne hnusne, pokud vam tu podlahu i dvere neudela podlahar/truhlar z opravdoveho dreva. A i tak se to bude chovat jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7135
23.9.20 23:09

To jde tezko rict, pokud nevidime cely interier, nabytek, steny.

V zadnem pripade ale ne seda barva dveri. Bezove, hnede, tmavehnede odstinyy dekoru dreva spolu se sedou barvou tvori efekt staroby a necistoty, jsou to nekompatibilni barvy, i kdyz je to bohuzel hodne pouzivana kombinace. Seda rozhodne ne, sede dvere muzes dat k bile, sede a cerne barve podlahy.

Bilou barvou nic nepokazis, eventuelne muzes dat stejnou barvu jak podlaha, ale o dva, tri odtiny svetlejsi, nebo tmavsi, ale to bych osobne neriskovala, takze bila, evnt. bila tzv pokazena.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9067
24.9.20 07:11
@Petra Star píše:
@Paoloska Ne, stejny dekor je fakt hnus. Staci si to vygooglit -kombinace dreva. "Stejny " dekor vzdycky dopadne hnusne, pokud vam tu podlahu i dvere neudela podlahar/truhlar z opravdoveho dreva. A i tak se to bude chovat jinak.

Zrovna u toho přírodního dubu to tak není. Je ale potřeba vybrat opravdu stejný odstín. Ne podlahu s nádechem do zelena a dveře s jemným tónem do růžova. Viděla jsem pár realizací našich zákazníků a fakt to vypadá skvěle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
24.9.20 09:13

Děkuji všem za reakci!

My budeme mít hodně atypický byt - betonové stěny, betonový strop (4 metry vysoký), chtěla jsem to zútulnit alespoň tou podlahou i když muž chtěl jednolitou epoxidační stěrku, to už mi přišlo ale moc neútulné..

Zdi tedy budou světle šedé betonové, k tomu budeme kombinovat dřevo a ocel, linku a sedačku máme v odstínu viz obrázek, do těchto 4 barev bychom rádi ladili interiér - „zelená“, šedá, černá a hnědá.

Ty zelené dveře k podlaze i ke zdem půjdou hezky, jen z toho mám trošku obavy, například v koupelně bude na podlaze dlažba „vestige carpet“ abychom trošku rozsekli ten industriál… viz další foto.

Vím, že výběr dveří je tolik důležitý, tak budu ráda za další názory :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1339
24.9.20 12:44

A co tmavě hnědá až do černa? Nebude tak tvrdá jako sedá a černá, a zaroven se nebude bit ani s odstínem podlahy. V te barvě podlahy jsou i takové tmavohnědé nitky, tak v tom odstínu by ty dvere šly použít, ladilo by to k sobě a snad ani té šedivé by to nevadilo :think: a k betonu a industriálu úplně v pohodě podle mě.

Ale ber to tak, ze já mám rada v interiéru hnědou, já bych spis usilovně premyslela, jak se te šedivé na oknech zbavit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: máme starší dům a předchozí majitele taky měli radi hnědou, takže v domě spolu symbioticky koexistuje mnoho odstínů spíše střední až tmavší hnědé a pískové. Nábytek máme hnědý, bílý a něco i se zlatým dubem, je to krásný odstín :palec: i šedivá se najde.

Nejdůležitější je zachovat ducha obydlí a celkový styl, my tedy zachováváme takový ten trochu chaos a je to dobry, nemohli bychom si do tohoto domu dat vylozene moderní jednoduchý nábytek kupříkladu, bylo by to jako pěst na oko.

A i k te vaši krásné dlažbě by mi ta tmavě hnědá vylozene se líbila :mrgreen: :P

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7135
24.9.20 13:08
@Bajina.P píše:
Děkuji všem za reakci!

My budeme mít hodně atypický byt - betonové stěny, betonový strop (4 metry vysoký), chtěla jsem to zútulnit alespoň tou podlahou i když muž chtěl jednolitou epoxidační stěrku, to už mi přišlo ale moc neútulné..

Zdi tedy budou světle šedé betonové, k tomu budeme kombinovat dřevo a ocel, linku a sedačku máme v odstínu viz obrázek, do těchto 4 barev bychom rádi ladili interiér - „zelená“, šedá, černá a hnědá.

Ty zelené dveře k podlaze i ke zdem půjdou hezky, jen z toho mám trošku obavy, například v koupelně bude na podlaze dlažba „vestige carpet“ abychom trošku rozsekli ten industriál… viz další foto.

Vím, že výběr dveří je tolik důležitý, tak budu ráda za další názory :)

Ta podlaha je uz polozena? :think: :think: :think: Pokud nahodou ne, k sedym stenam dub neni nejlepsi napad, jsou to nekompatibilni barvy. Lepsi by byl dreveny dekor sedo-bila patina. Dala bych na tveho muze, ktery navrhoval sedou epoxydovou sterku, pokud nemate podlahu jeste polozenou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7135
24.9.20 13:30
@Bajina.P píše:
Děkuji všem za reakci!

Vím, že výběr dveří je tolik důležitý, tak budu ráda za další názory :)

Seda je pro design „zazracna“ barva, je neutralni, muzes ji kombinovat temer se vsim, okrem hnede. Seda a bila je overena kombinace, vzdy bude pusobit ciste a sveze.
Sedou muzes kombinovat i s vyraznymi barvami, cervenou, bordovou, modrou, tyrkisovou i se zelenou. Overena klasika je seda-cerna-bila. Nebo seda-cerna-bila-cervena.
Proste k sede jde vsechno, okrem bezovych a hnedych odstinu, tyto kombinace vytvari efekt staroby, ponurosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
24.9.20 17:39

@My Melody děkuji za příspěvek!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
390
24.9.20 17:42
@My Melody píše:
Ta podlaha je uz polozena? :think: :think: :think: Pokud nahodou ne, k sedym stenam dub neni nejlepsi napad, jsou to nekompatibilni barvy. Lepsi by byl dreveny dekor sedo-bila patina. Dala bych na tveho muze, ktery navrhoval sedou epoxydovou sterku, pokud nemate podlahu jeste polozenou.

Ještě ji nemáme, stěny budou světle šedé, tady jsou sice bílé/sede ale kombinace se mi moc líbí :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7135
25.9.20 13:02
@Bajina.P píše:
Ještě ji nemáme, stěny budou světle šedé, tady jsou sice bílé/sede ale kombinace se mi moc líbí :)
Prave, ty steny nejsou sede, bile steny tu pochmurnost nedovoli. :think:
@Bajina.P píše:
@My Melody děkuji za příspěvek!

Neni zac, preju at se vam interier podari a at se tam dobre citite. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat