"VIP" na dovolených v době Covidu

Napsat příspěvek
Velikost písma:
4477
24.2.21 08:41
@martina.se píše:
Kdybys nezavidela, nezalozis tuhle diskuzi. Šance, že to chytis, je mnohem větší v ČR.. Takze asi tak. Já nechci na test, proto jsme nikam nevyrazili, jinak bych letěla hned :think:

Je to tak, šance větší v ČR jak u moře a bylo to tak i v létě. Zatímco jsem se válela na poloprázdné pláži, za což bych dle tehdejších diskuzí zde měla dostat minimálně křeslo, šel u nás ve městě do karantény celý obchod kam skoro denně chodím, 7 z 11 prodavaček bylo pozitivních… A jak jsem ráda, že jsem ty děti aspoň k tomu moři v létě vzala a chvíli jsme tam žili normálně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
24.2.21 08:48
@Amalthea píše:
Je to tak, šance větší v ČR jak u moře a bylo to tak i v létě. Zatímco jsem se válela na poloprázdné pláži, za což bych dle tehdejších diskuzí zde měla dostat minimálně křeslo, šel u nás ve městě do karantény celý obchod kam skoro denně chodím, 7 z 11 prodavaček bylo pozitivních… A jak jsem ráda, že jsem ty děti aspoň k tomu moři v létě vzala a chvíli jsme tam žili normálně.
:palec:
Máte už něco na léto?
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4477
24.2.21 11:54
@Baba píše: :palec:
Máte už něco na léto?

nene, my jezdili na last i v necovidové době, takže tento trend ponecháváme :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 13:46

Vy jste asi pořád mimo ne, v létě tu covid skoro nebyl tak byla jiná situace k tomu to léto, dostatek vitamínů D, ale ne dopr. V zimě při 15 tisících lidí nákaze denně a k tomu prokazatelně nebezpečnější mutace právě v těchto zemich. A taky Chorvatsko se dá autem, ale Zanzibar a spol těžko takže chytit to v letadle po cestě zpět je opravdu velká sance… No už chápu, jak to u nás vypadá fakt… :,( :zed:

• Citovat
  • Nahlásit
2226
24.2.21 13:50
@Anonymní píše:
Vy jste asi pořád mimo ne, v létě tu covid skoro nebyl tak byla jiná situace k tomu to léto, dostatek vitamínů D, ale ne dopr. V zimě při 15 tisících lidí nákaze denně a k tomu prokazatelně nebezpečnější mutace právě v těchto zemich. A taky Chorvatsko se dá autem, ale Zanzibar a spol těžko takže chytit to v letadle po cestě zpět je opravdu velká sance… No už chápu, jak to u nás vypadá fakt… :,( :zed:

OK, tak nezávidíš, a ten Janoušek na lyžích v roce 2019 ti do té kovidové hysterie zapadá jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6158
24.2.21 13:58

Kdo na to má lítá Maledivy jso uzdrovna hodně drahá destinace ale jsou i levnější. Třeba Dubaj. A v kontextu cen letenek a ubytování fakt cena testu nehraje moc velkou roli. Naopak jsou lidi co v podstatě lítají pořád a v ČR jsou minimálně. Protožr co ted tady blbá nálada a všechno zavřený a všude kde je to alespoň trochu zajímavé a otevřené okýnko davy lidí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50940
24.2.21 13:59
@Anonymní píše:
Vy jste asi pořád mimo ne, v létě tu covid skoro nebyl tak byla jiná situace k tomu to léto, dostatek vitamínů D, ale ne dopr. V zimě při 15 tisících lidí nákaze denně a k tomu prokazatelně nebezpečnější mutace právě v těchto zemich. A taky Chorvatsko se dá autem, ale Zanzibar a spol těžko takže chytit to v letadle po cestě zpět je opravdu velká sance… No už chápu, jak to u nás vypadá fakt… :,( :zed:

Taky chápu, když si lidi neumí hledat informace a chybí jim kritické myšlení. Najdi si něco o déčku :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 14:11

@Baba prosím pouč nás o vitamínů D nebo proč je můj názor chybný, takový výkřik bez dalšího faktu, je zbytečný…

• Citovat
  • Nahlásit
50940
24.2.21 14:12
@Anonymní píše:
@Baba prosím pouč nás o vitamínů D nebo proč je můj názor chybný, takový výkřik bez dalšího faktu, je zbytečný…

Najdi si to.
Zbytečný je tvůj úvodní anonymní výkřik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
49218
24.2.21 14:22
@Anonymní píše:

Chytit to v letadle zase až tak snadné není, nakazí se maximálně pár nejbližších řad k případnému nakaženýmu. Navíc hodně leteckých společností vyžaduje test před odletem, čímž se snižuje množství možných nakažených na letu. Větší riziko nákazy máš v ČR v MHD, obchodě…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.2.21 14:23

@Baba https://chmibrno.org/…koronavirus/ pokud jsi zdravotník, tak i pro ostatní nám k tomu napiš víc, já se za odborníka nepovažuji, ale tady je to napsáno snad jasné, že je rizikové období roku pro šíření těchto nemoci…

• Citovat
  • Nahlásit
354
24.2.21 14:26
@Anonymní píše:
Pracuji jako zdeavotni sestea, hodne prace, hodne sluzeb, vice a vice tezkych oeapadu, zacinam byt vyhorela, muz byl na kurzarbeitu, tenhke mesic uz na pracaku, jeho tatinek 69 let zemrel na komplikace s covidem, uz me to cele depta, taky nezavidim, ale kdyz vidim, jak si nekteri ziji jak nic, tak me to stve..sestra v Anglii nemuze nikam co se tyce vycestocani v ramci dovolene, myslim, ze je to rozumne, u nas cisla jen rostou, uz jsem videla x dotazu napr na facebooku ohledne zanzibaru jak a co obejit a blabla a vida, uz tu je jihoafricka mutace, nejspis ze zanzibaru, komedie uz vse..

Souhlasim. Nechapu kolik lidi ma pocit, ze to neni jejich boj (protoze uz covid meli, protoze se neboji, protoze si pripadaji chytri, kdyz vymysli, jak neco obejit). Ale je to boj nas vsech. Nase zeme, nase omezeni, nas blahobyt, ekonomicka situace (ted i v budoucnu). Nase naroky na dostuponou zdravotni peci, nemocnicni luzko, kyslikovy pristroj. Je to nase valka a jedinec ji vyhrat nemuze.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63146
24.2.21 15:31
@Amalthea píše:

Přesně tak

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2706
24.2.21 17:45

Tak moje ségra je zrovna na Maledivách, tam i zpět musí do letadla jen s negativním testem. Plus jde dobrovolně do karantény respektive bude na homeofficu, žádná VIP teda není. Normálně SŠ na pozici středního managmentu. A docela to chápu, měla tady z toho celkem deprese, teď posílá fotky nám a máme je my :lol: :lol:. Jako rizikovější je jít na nákup do Kauflandu v ČR. To mě spíš vytáčí lidi, s pozitivním testem a chodí dál do práce, děti do školky a školy, to mi teda vadí a venku je potkám na procházce jako by se nechumelilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27922
24.2.21 18:00

Někteří se chovají jak nezodpovědní píčové. Jedno jestli VIP nebo neVIP.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat