Reklama

Viróza 14 dní - ATB - stále zvýšená teplota

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Zuzanah
Ukecaná baba ;) 2264 příspěvků 20.01.18 20:43
Viroza 14dní - ATB - stále zvýšená teplota

Dobrý večer, syn dostal před 14dny teploty bez dalších příznaků, ráno jen zvýšená, odpoledne 38. 4. den začal kašlat. 5.den kontrola u dr, prý to je viroza a ještě dostal ATB na začínající zánět průdušek. V týdnu jsme byli na kontrole, odkašlává, celkově vypadá OK, ale stále má odpoledne zvýšené teploty 37,3-37,5. Říkala jsem to dr. a ta jen pokrčila rameny a prý může jít v pondělí do školy. Teď jsem ho měřila a má 37,5. Podle mě to není v pořádku a půjdem znovu k dr., ale ráda bych se zeptala, jestli má někdo zkušenosti nebo jestli je zvýšená teplota po nemoci OK? Měla by mu dr. vzít krev? popř. se zaměřit na něco jiného? Děkuju moc

Reklama

Reakce:

ArumLily0
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 20.01.18 21:05

@Zuzanah Jestli je to ok nevím ale podle mě ne. A asi bych se zamyslela nad změnou doktorky.. :think:

Verun83
Echt Kelišová 8688 příspěvků 33 inzerátů 20.01.18 21:10

Delala crp? Pokud byly atb zbytecna, na virozu se nedavaji, muze to prodlouzit nemoc. Klidne bych si vyzadala krev a rozhodne bych dite s teplotou neposilala do skoly.

Zuzanah
Ukecaná baba ;) 2264 příspěvků 20.01.18 21:18

@Verun83 CRP nedělala, ATB dala dle poslechu průdušek. Zítra dobírá poslední. Odběry krve budu chtít. Do školy uričtě nepůjde. Děkuju za reakce

martanek29
Ukecaná baba ;) 1203 příspěvků 20.01.18 21:26

Jako bych to psala ja…dcera 1 rok od minuleho patku 40ky teploty a desny kasel. V sobotu pohotovost, poslech i crp ok. V pondeli preposlech u dr. a dostala atb na zanet prudusek, prestoze crp bylo porad ok. Pres den mela zvysenou teplotu, vecer ji to lezlo ke 40 st. Ve ctvrtek preposlech, porad strasne kaslala, teplota zvysena. Vecer opet 40,zabiraly pouze zabaly. V patek zase u dr. a stav vyhodnotila tak, ze musi mala do nemocnice. Tak tu od vcerejska lezime a porad ma vecer teploty. Pres den uz je bez nich, vecer ji to leze k 38. Odebrali ji krev a vyter z nosu a krku, kompletni vysledky zatim nema, ale predbezne pry nejaka viroza. Takze dnes ma 9.den teplotu,dr.to zatim neresi…Tak jsem zvedava, co z toho vyleze…

Verun83
Echt Kelišová 8688 příspěvků 33 inzerátů 20.01.18 21:28
@Zuzanah píše:
@Verun83 CRP nedělala, ATB dala dle poslechu průdušek. Zítra dobírá poslední. Odběry krve budu chtít. Do školy uričtě nepůjde. Děkuju za reakce

Mam zkusenost, ze v dceri to nekdy chrci, kdyz je prave zahlenena, ale zanet nikdy nemela. Vzdy chci crp.
Dcera je ted aktualne nemocna 6.den horecky. Crp negativni, orl ok, poslechove ok. Viroza nebo spis chripka. Vypada strasne. Plna rymy, kasle. Ted to radi. Atb dr odmitla dat, kvuli negativnimu crp.

Zuzanah
Ukecaná baba ;) 2264 příspěvků 20.01.18 21:32

@martanek29 To je mi líto, že jste nakonec v nemocnici, dcera je ještě malá a průběh nemoci celkem dramatický. Synovi je 9let a až na první dny vypadá „zdravě“ kromě kašle, ale ten už je taky OK, jen má 14dní odpoledne ty teploty do 37,5. Dnes ještě, když vylezl z vany, tak ho bolely ruce/nohy.

Verun83
Echt Kelišová 8688 příspěvků 33 inzerátů 20.01.18 21:32

@martanek29 pak napis, co vam vyslo. Dceri delali stery z nosu a krku na orl. Budou v pondeli. A taky to ma od stredy tak, ze pres den lehce zvysena a v noci pres 38.

Aneta19
Nováček 9 příspěvků 20.01.18 21:53

Je toho teď všude plno, syn (3r. ) i dcera (1,5) 3 dny 38,5 teplotu a jinak nic..Syn porad sklene oci, dnes (7. Den ) zacal kaslat- nonstop suchy kasel a ma zase teplotu. Podle dr je to jen viroza a mame jeste tyden vydrzet, pry to ma ze skolky..i kdyz v ni uz 7 dni nebyl.. Preji vsem hodne sil- nejste v tom sami!

martanek29
Ukecaná baba ;) 1203 příspěvků 20.01.18 21:56

@Zuzanah mala je posledni dny pres den taky ok, vecer zacina byt protivna a je mi jasny, ze ma zase teplotu. Doktorka chtela mit jistotu, kdyz mel byt vikend, aby byla v poradku, mluvila u dlouhotrvajici teploty o mononukleoze(ale nevim, jestli u toho byva teplota zvysena nebo tyhle horecky, co mela), chtela vyloucit i mocove cesty a ledviny. Ty se dle crp nepotvrdily. Moč ji vlastne taky odebirali, ale vysledky taky zatim nevim. Jeste ji delali odbery na atypicke bakterie ( mykoplazmata, chlamydie apod.). @Verun83 urcite vedet dam, akorat mam pocit, ze se o vikendu stejne nic moc nedozvim…

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.01.18 22:50
@martanek29 píše:
@Zuzanah mala je posledni dny pres den taky ok, vecer zacina byt protivna a je mi jasny, ze ma zase teplotu. Doktorka chtela mit jistotu, kdyz mel byt vikend, aby byla v poradku, mluvila u dlouhotrvajici teploty o mononukleoze(a­le nevim, jestli u toho byva teplota zvysena nebo tyhle horecky, co mela), chtela vyloucit i mocove cesty a ledviny. Ty se dle crp nepotvrdily. Moč ji vlastne taky odebirali, ale vysledky taky zatim nevim. Jeste ji delali odbery na atypicke bakterie ( mykoplazmata, chlamydie apod.). @Verun83 urcite vedet dam, akorat mam pocit, ze se o vikendu stejne nic moc nedozvim…

u mononukleozy jsem jako dítě měla horečku, kterou to začalo, pak doma v absolutním klidu na dietě šetrné k játrům, následovaly 3 angíny… celkem doma mimo kolektiv cca 3 měsíce - je to infekční choroba
později tzv. reaklivace EB viru - ten co způsobil mononukleózu - projevilo se dlouhotrvajícími teplotami bez jiných větších potíží

martanek29
Ukecaná baba ;) 1203 příspěvků 22.01.18 19:25

@Verun83 Tak nam nevyslo vubec nic. Zaver je viroza. Z nemocnice nas dnes pustili. Teploty uz vcera nemela, tak snad uz je to na dobre ceste…

Verun83
Echt Kelišová 8688 příspěvků 33 inzerátů 22.01.18 20:11
@martanek29 píše:
@Verun83 Tak nam nevyslo vubec nic. Zaver je viroza. Z nemocnice nas dnes pustili. Teploty uz vcera nemela, tak snad uz je to na dobre ceste…

Ted to jsou hnusne virozy. Tak je dobre, ze uz je lip.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Záhada Jágrových kalhot: Lidé si všímají nabušeného rozkroku, jak je to doopravdy?

Dvě zřejmě největší fotbalové legendy Petr Čech a Pavel Nedvěd a hokejový bůh... číst dále >

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máš doma tyrana, vypadni od něj, radila vyměněná manželka

V jedné domácnosti z Výměny manželek si tentokrát zkusili spolu deset dnů žít... číst dále >

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >