Viróza a panický strach ze zvracení

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MisaK1999
Povídálka 35 příspěvků 12.03.18 20:41
Viróza a panický strach ze zvracení

Pěkný večer, nejspíš u nás řádí viróza… Předvčírem začal zvracet mladší bratr, ale už je ok, dnes to chytla mamka… Začne to bolestí hlavy a potupně začnou člověka bolet kosti, pal se přidá zvracení… Mně odpoledne začalo být nevolno, mám panický strach ze zvracení, je mi to dost nepříjemné a vždy mě musí někdo držet za ruku :,( Dá se nějak předejít tomu, abych zvracela? Třeba nejíst? Jak začala zvracet mamka, tak jsem si hned vsugerovala, že za chvilku budu taky a už to na mě asi pomalu přichází, achjo…

Reklama

Reakce:

Kikulele
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 12.03.18 20:47

Predejit se tomu asi neda, ja jako mala i velka jsem brecela ze umru a taky u me musel nekdo byt abych to prezila :oops:.Zvraceni nesnasim. Nicmene jsem tehotna a zvracela jsem 4mesice kazdy den i treba sedmkrat denne. A zvykla jsem si na to, asi to budes muset prezit.Nic jinyho neporadim.Ale treba ti da nekdo nejaky tip.Ale nemyslim si ze to jde moc ovlivnit. :mavam:

MisaK1999
Povídálka 35 příspěvků 12.03.18 20:51
@Kikulele píše:
Predejit se tomu asi neda, ja jako mala i velka jsem brecela ze umru a taky u me musel nekdo byt abych to prezila :oops:.Zvraceni nesnasim. Nicmene jsem tehotna a zvracela :? jsem 4mesice kazdy den i treba sedmkrat denne. A zvykla jsem si na to, asi to budes muset prezit.Nic jinyho neporadim.Ale treba ti da nekdo nejaky tip.Ale nemyslim si ze to jde moc ovlivnit. :mavam:

To mi povídej, nejhorší je to, když člověk už nemá co zvracet a pořád ho to natahuje. Brr já se zbláznim… :?

stonožka12
Kecalka 429 příspěvků 9 inzerátů 12.03.18 20:55

Já sice nemám panický strach ze zvracení, ale předcházela jsem mu tak, že jsem si lehla na záda a polštářem si podložila záda v místě mezi krkem a lopatkami, tak aby se hlava dostala lehce do záklonu. Nevím jak to vysvětlit, trochu jako když se dává umělé dýchání. Tím se stabilizuje žaludek a člověk nemá nutkání na zvracení.
Pomohlo mi to třeba v noci, když už jsem neměla sílu popatnácté utíkat na záchod…

jenny.fields
Generální žvanilka 24038 příspěvků 12.03.18 20:55

Trpis emetofobii. Doporu cuji psychoterapii.

Kikulele
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 12.03.18 20:56

@MisaK1999 jj to znam moooc dobre mela jsem kolikrat na obliceji takove cervene fleky jakoby srazenou krev jak jsem se davila a uz jsem v zaludku nic nemela.Je to neprijemne ale asi ti nezbyne nic jineho nez to prezit.Ale treba se Ti to vyhne. Kazdopadne preji at je brzo lepe Tobe i cele rodince. :kytka:

Emma9697
Kecalka 167 příspěvků 1 inzerát 12.03.18 21:38

Ahoj, taky mám paniku ze zvracení hlavně, když někoho vidím a u sebe to nesnáším, když jsem byla těhotná taky jsme si zvykla nebo spíš takhle bylo to jediné zvracení v životě po kterém se mi vždy ulevilo a neudělalo ještě hůř.. co mě říkal jeden záchranář, že dokud máš otevřené oči nemužeš zvracet prý je to otázka tlaku nevím co je na tom pravdy a jestli se to dá vůbec ovlivnit :nevim: Jinak mě vždycky zachrání pepsi na žaludek pěkně vychlazená, pokud si nervozní(zabíralo mi i ve zkouškovém) a je ti jen špatně tak klidně po litrech a pokud zvracíš, tak vychlazená po lžičkách :palec: A střevní viroze se dá taky předjeít zkus nasadit probiotika a nesdat si na společné wc ;)

yareah
Ukecaná baba ;) 1548 příspěvků 12.03.18 21:40

Mám úplně stejný strach. Vždy když jsem dostala virozu tak jsem to v sobě držela co nejdyl. Trpěla, brečela u toho a zadržovala co se dalo dokud to nevylitlo samo. Pak ta úleva byla skvělá, ale stejně jsem si nikdy nezvykla. Nesnáším to doteď a naštěstí už asi 5 let nezvracela (tuk tuk). Aspon mi to nikdy nedovolí se moc opít. Jak cítím že už to je na hraně, začnu se bát že budu zvracet a přestávám pít alko :lol: takže aspoň k něčemu to je dobrý. Bohužel nic na to není, takže ti nepomůžu :( ale aspoň víš že v tom nejsi sama :)

MisaK1999
Povídálka 35 příspěvků 12.03.18 22:55

Já pravidelně jednou za rok chytnu nějakou virozu. A to fakt stojí za to, jak se člověk cejtí. Spíš se obávám, že až půjdu spát, tak mi začne být fakt na zvracení. Většinou to tak bývalo, že jsem šla spát a probudilo mě to. Já naštěstí nepiju alkohol, takže můžu být v klidu a je to právě z tohohle důvodu, nepřejídám se, žiju zdravý životní styl… :lol:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Feťačka Katka vypadá hůř a hůř! Zde jsou její nové snímky z centra Prahy

Může to být ještě horší? Na Facebooku se objevily nové snímky, na kterých je... číst dále >

“Kravín“ jim nebyl dobrý, teď Iráčané jezdí v mercedesu a točí si chudé migranty

Sedmnáctičlenná rodina iráckých uprchlíků Battových „oblafla“ s podporou... číst dále >

Články z Ona Dnes

První bedýnky jsme skládali v obýváku, říká podnikatelka Jana Bínová

Když před osmi lety zjistila, že v zahraničí si lidé běžně objednávají dovoz... číst dále >

Přecházel jsem tři týdny nachlazení, pak jsem upadl do bezvědomí

Tři týdny jsem přecházel nachlazení, pak se mi udělalo špatně, upadl jsem do... číst dále >

Reklama