Viroza a za dva dny termin porodu

5
včera v 19:25

Viroza a za dva dny termin porodu

Ahoj holky, jsem smolař. V noci mě vzbudila hrozná rýma, ráno jsem volala sve doktorce.. byla jsem si v lekarne pro morskou vodu, šalvej na kloktání a paralen. Vypadá to na nějakou virózu, jsem nepoužitelná a za dva dny mám termín porodu. Zatím to vypada ze se prckovi nechce. Ještě včera jsem si říkala ať už se vyklube a dneska se modlim at ještě vydrzi. Nedokazu si představit ze v tomhle stavu rodim, hlavně nemocnice, kde mam rodit je pry teď hrozně narvaná a rodicky davaji i na gynekologii. Nechci ohrozit další maminy s miminkama. Rodila jste některá s virozou? Chřipkou? Nachlazením? Mám obavy kdyby to na mě přišlo a jeli jsme jak na mě budou koukat v nemocnici jeste kdyz je ted covid. Ale test jsem si preventivne delala a byl negativni. Jsem i bez teplot ale od rýmy mě bolí i hlava. Mám už v sobě dneska třetí paralen. Do toho mi přítel řekl, že neví jestli to u porodu dá, že se na to moc necítí, přitom do nedávna dělal ramena jak tam bude 🤨já jsem mu samozdřejmě řekla ze ho nutit nebudu pokud se necítí, měla jsem v plánu mamku kdyz by to nedal ale ta je teď taky nastadydlá tak nevím zda by ji k porodu pustili :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7745
včera v 19:27

Ja rodila s brutus virovym zanetem spojivek..a jak bys to chtela udelat jinak, rodit v lese, abys nikoho neohrozila? To asi ne, vid..tak klid :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
včera v 19:32
@Tarjei píše:
Ja rodila s brutus virovym zanetem spojivek..a jak bys to chtela udelat jinak, rodit v lese, abys nikoho neohrozila? To asi ne, vid..tak klid :kytka:

Ja vim ze kdyz by to prislo tak by se to muselo nejak udělat. Ale uplně mě to štve celé těhu vpohodě a ted takhle v blbou dobu to přijde. A co miminko? Dali to ho po porodu? Nechytlo to od tebe? Toho se taky děsím.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
včera v 19:33

Prumerne se rodi 40+5tt, tak snad budes z nejhorsiho venku…S prvnim jsem mela chripku a bylo to drsne, nezavidim. To ale byly horecky. Ryma je spis neprijemna. A taky verim, ze priroda vi, co dela - ono asi v tom nejhorsim neporodis.

A chlap je chlap. Pokud o porodech nic nevi, tak je lepsi spis ta mama. Kor kdyz se neciti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
525
včera v 19:36

Nejednou jsem slyšela, že při samotném porodu se rýma nebo kašel častokrát zastaví a vrátí se, až když je po všem. Tělo se prostě soustředí na něco jiného, tak na ty ostatní příznaky jakoby zapomene. Mně takhle jednou na den přešla brutální rýma, když jsem spadla a děsně si namlátila. Najednou mi bylo něco horšího, tak smrkání šlo stranou.

K porodu tě musí přijmout i nastydlou. Maximálně budeš izolovaná od ostatních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
334
včera v 19:37

@Laura94 Maji povinnost ti miminko dat, vzdyt je tvoje! 8o To bys ho jako mela na samotce 2 tydny? Vzdyt do ty doby nebylo U tebe, ale primo V tobe.

Samozrejme si tim prochazi s tebou a to je normalni. Bude mit imunitu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22631
včera v 19:43

@Laura94 to nachlazení tě velmi pravděpodobně při porodu přejde, já to tak měla také, určitě ti budou dělat test,
s tou nachlazenou mamkou nevím nevím, zřejmě jí udělají test a pak se uvidí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4209
včera v 20:10

@Laura94
Já zkušenost mám. Před termínem jsem chytla virózu. Ležela jsem, ale zhoršovalo se to, nic nepomáhalo. Přenášela jsem, chtěli vyvolávat, prosila jsem, ať počkají, až se to trochu zlepší… no, nebudu vypisovat, co jsem si vyslechla. Čtvrtý den byl stav takový, že teplota šla nahoru k tomu děsné bolesti dutin, takže z virózy se rozjel parádní zánět dutin, jela jsem k dr., dostala jsem antibiotika, dojela jsem domů, snědla polívku a než jsem snědla první prášek přišly kontrakce - z nuly na sto, hned plná palba po 4 minutách, ve sprše po dvou. Byl to masakr. Jako fakt masakr. Vysoké CRP, takže žádný epidurál, žádná síla… Nebudu tě děsit průběhem, všechno bylo špatně, ale ve výsledku jsme to dali, mimčo potom ok, já jsem se pak dávala do kupy ještě půl roku.
Bonding nebyl, dětská lékařka nedovolila, prý abych nenakazila prcka, nicméně mě po porodu převezli na pokoj ke 2 dalším maminkám a jejich čerstvým miminkům - no comment… :nevim: :zed: (doba před covidem - ale i tak… nepochopitelné… Maminky mě vraždily pohledem, protože jsem chrchlala a soplila hrozným způsobem, já se jim vůbec nedivím, ale neměla jsem šanci s tím cokoliv udělat.)
No rozhodně se mi teda nemoc nepozastavila na ty hodiny porodu. Takže tuhle zkušenost nepotvrzuji. Ale jo, příroda ví, co dělá - v mém případě si řekla, že jestli mám porazit bacily, musím přestat přenášet a i když nebyly cesty připravené, porod se rozjel a dítě muselo ven.
Tak to byla moje zkušenost - lehká viróza se trochu zvrhla. Držím ti palce, ať se to tobě vyhne a dáš to v pohodě :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
včera v 20:16
@Whitedog píše:
@Laura94
Já zkušenost mám. Před termínem jsem chytla virózu. Ležela jsem, ale zhoršovalo se to, nic nepomáhalo. Přenášela jsem, chtěli vyvolávat, prosila jsem, ať počkají, až se to trochu zlepší… no, nebudu vypisovat, co jsem si vyslechla. Čtvrtý den byl stav takový, že teplota šla nahoru k tomu děsné bolesti dutin, takže z virózy se rozjel parádní zánět dutin, jela jsem k dr., dostala jsem antibiotika, dojela jsem domů, snědla polívku a než jsem snědla první prášek přišly kontrakce - z nuly na sto, hned plná palba po 4 minutách, ve sprše po dvou. Byl to masakr. Jako fakt masakr. Vysoké CRP, takže žádný epidurál, žádná síla… Nebudu tě děsit průběhem, všechno bylo špatně, ale ve výsledku jsme to dali, mimčo potom ok, já jsem se pak dávala do kupy ještě půl roku.
Bonding nebyl, dětská lékařka nedovolila, prý abych nenakazila prcka, nicméně mě po porodu převezli na pokoj ke 2 dalším maminkám a jejich čerstvým miminkům - no comment… :nevim: :zed: (doba před covidem - ale i tak… nepochopitelné… Maminky mě vraždily pohledem, protože jsem chrchlala a soplila hrozným způsobem, já se jim vůbec nedivím, ale neměla jsem šanci s tím cokoliv udělat.)
No rozhodně se mi teda nemoc nepozastavila na ty hodiny porodu. Takže tuhle zkušenost nepotvrzuji. Ale jo, příroda ví, co dělá - v mém případě si řekla, že jestli mám porazit bacily, musím přestat přenášet a i když nebyly cesty připravené, porod se rozjel a dítě muselo ven.
Tak to byla moje zkušenost - lehká viróza se trochu zvrhla. Držím ti palce, ať se to tobě vyhne a dáš to v pohodě :kytka:

No to je radost teda. Mě to úplně štve. Člověk se celý těhu chránil, byla jsem na sebe opatrná, covid jsem taky neprodělala a pár dni pred terminem a ja lehnu. Dneska nedelam nic jinyho nez piju caje, strikam do nosu, kloktam a doufam ze zitra bude líp. V pondeli mam kontrolu v nemocnici mám jet na monitor, to až mě uvidí takhle nachcípanou to budou mít ze mě asi radost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
včera v 20:19

Jediné co tak by bylo dobré až se ti porod rozjede a pojedeš do porodnice tam rovnou cestou zavolat že si nastydlá ať jsou na to připraveni a rovnou te izolují od ostatních dokud se testem nevyvrati covid…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2435
včera v 20:20

Jestli je to obycejna ryma, tak za dva dny uz to bude normalne snesitelne a kdyz budes treba dva tri dny prenaset, uz to bude ok..kup si normalne olynth..delaj detskej, ten pomaha a je tam min uciny latky..me ho normalne dali na orl v tehotenstvi pri zanetu dutin, ze se to muze, jen se to nesmi testovat na tehotnych, tak tam pisou, ze to tehotne nemaji..jako slana voda, vincentka..k nicemu…hlavu si nenahrivej, neinhaluj paru. Porodit musis, ryma neryma, maminky nemaminky..treba bude voly nadstandard a kdyz ne, tak ne..muzes si vzit pro klid rousku…a ze manzel nechce byt u porodu..to chapu, ze te ted znervoznuje, ale u porodu si ani nevsimnes..ja jsem nevnimala nikoho, jen hlasite pokyny asistentky..byla jsem rada, ze videl hned miminko a byl s nami..,ale u samotneho porodu ani nevim a pred tim na hekarne by mi strasne lezl na nervy..to jsem byla rada, ze jsem sama…preju klidny porod a at je ti lip

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7745
včera v 21:17

@Laura94 dali, nechytlo, pohoda.
Zrovna ted to miminko ma rymicku, uz chodi do devitky :D..a ja mam jit ve ctvrtek na druhou davku ockovani na covid. Jestli od nej chytim rymu, klepne me.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9142
včera v 21:43

Já jsem se strašnou virozou musela jít na plánovaného císaře (moje laboratorní výsledky nesnesly odklad). Bylo mi hrozně, najipu mi pořád spravovali oximetr, a at pořádně dýchám… to mě zas dráždilo ke kašli a s tím rozpáraným břichem to byla mnamka. At se ti udělá rychle dobře a přeju pohodový porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
360
dnes v 06:57

Já jsem byla u prvního úplně jako ty a dcera počkala do 40+6, kdy už mi bylo líp, jen jsem ještě smrkala. Nikdy jsem netušila, že na smrkani jsou tolik potřeba břišní svaly, děsně to po porodu bolelo. Nejlepší bylo smrkat vleze na břiše napříč přes postel. Zrovna byl volný jednolůžkový nadstandard, tak to nikomu nevadilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat