Reklama

Viróza nebo alergie? Už si nevím rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rsisa
Kecalka 475 příspěvků 10.02.18 07:36
Viroza nebo alergie, už si nevím rady

Ahoj holky, mám už téměř měsíc šílenou rýmu a bolest v krku.
Crp nízké, výtěr z krku bpn.
Smrkám permanentně, pořád mi teče z nosu, v krku bolí více méně, záleží. Naprostý problém suchý vzduch, okamžitě otok sliznic a dusím se. jsem už vyčerpaná, nic mi nepomáhá. PL mi dala atb z důvodu, že se to spíše horšilo než lepšilo, snad dva dny mírná úleva, nyní zase hrozné potíže.
Užívám antihistaminika, Sinupret ani nic jiného nepomohlo.
Co myslíte? Děkuji za názory..

Reklama

Reakce:

Uju
Kelišová 6517 příspěvků 10.02.18 07:39

No, dceři doktorka píše XIZAL je to lék na alergii, ale když má virozu, která prostě ne a ne ustoupit ani žádné extra projevy nemá, tak tohle a je fakt, že zabírá dobře. Jo, alergická na nic není, má zasebou vyšetření na alergologii a imunologii.

Tableta
Závislačka 4016 příspěvků 10.02.18 09:09

No nevím, já alergii mám k té urputné rýmě nepřetržitě kýchám, řežou mě oči a svědí horní patro :?

rsisa
Kecalka 475 příspěvků 10.02.18 09:36

No právě, že už mi to taky připadá na alergii, ale teď v zimě??na co??a co s tím, nic nepomáhá, antihistaminika jen trochu uleví :(

Uživatel je onlinecverunka
Závislačka 2546 příspěvků 10.02.18 09:56

Alergie to být může i v zimě. Už teď je pylová sezóna - bříza, líska. Zkus venku sledovat, že tyhle alergenní mrchy už kvetou. Jinak to nemusí být jen alergie ne pyl, může to být alergie na kde co - plísně, roztoče,… je toho mraky.

joli31
Kecalka 301 příspěvků 10.02.18 15:37

Já to mám dost podobně, nejdřív pár dní zánět nosohltanu, pak šílená rýma, vodnaté oči..vyloženě alergická záležitost. V tuhle dobu u mě naprosto normální každej rok. Na ty suché sliznice zkusit stříkat vincentku.

rsisa
Kecalka 475 příspěvků 10.02.18 18:37

Jo, mám Vincentku, ale už nemůžu.. pernamentne mi vali z nosu a štípou oči, nemůžu dýchat,,polykat..je to dobré venku a všude, kde je chladno.., takže, když příjdu k Mudr, z venku, tak nevypadám zas tak hrozně.
V práci katastrofa, na konci služby je mi tak zle.. totálně zduřelé ucpané sliznice, šílené pálení očí, hrůza. Navíc mám nějakou kopřivku, červené fleky různě se vyskytující a mizející…co se vším tím??

Uživatel je onlinecverunka
Závislačka 2546 příspěvků 10.02.18 18:59

@rsisa Tak to jsme na tom podobně. Mám pořád ucpaný nos, kašel a naprosto přesně jak popisuješ kopřivku. Dělali mi několik testů na alergo a na nic nepřišli

joli31
Kecalka 301 příspěvků 10.02.18 20:07

Rsica - podle popisu bych to opravdu tipla na alergii. mívám to podobně, ani léky nezabírají. Jinak tento pocit jako slzící pálící oči a nos jsem mívala hodně po 12hodinové směně pod zářivkami a na nočních..myslím že unava a umělé světlo také udělali své. Co pracuji normálně, nemívám to tolik. Když je mi moc zle, vezmu si dithialen a jdu spát, nic víc se už s práškem dělat nedá:D
Já mám taky spoustu testů, zvláštní je, že jednou na alergo nezjistí nic, podruhé alergii na tohle a tamto..příště na něco jiného..prý na některé alergeny se testy nedělají, proto třeba nevím proč zrovna ted tu alergii mám. Může to způsobovat cokoliv, třeba i zkřížená alergie.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Starosta italského Riace čachroval s migranty, teď má zákaz do svého města

Měla to být výkladní skříň soužití místních a migrantů, kteří sem proudí z... číst dále >

Zkroušená pašeračka Tereza: Soud se chýlí ke konci, soudce si vzal dovolenou

Je tomu už několik měsíců, co pákistánský soudce přislíbil pašeračce Tereze,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >