Viróza nebo alergie? Už si nevím rady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rsisa
Kecalka 475 příspěvků 10.02.18 07:36
Viroza nebo alergie, už si nevím rady

Ahoj holky, mám už téměř měsíc šílenou rýmu a bolest v krku.
Crp nízké, výtěr z krku bpn.
Smrkám permanentně, pořád mi teče z nosu, v krku bolí více méně, záleží. Naprostý problém suchý vzduch, okamžitě otok sliznic a dusím se. jsem už vyčerpaná, nic mi nepomáhá. PL mi dala atb z důvodu, že se to spíše horšilo než lepšilo, snad dva dny mírná úleva, nyní zase hrozné potíže.
Užívám antihistaminika, Sinupret ani nic jiného nepomohlo.
Co myslíte? Děkuji za názory..

Reklama

Reakce:

Uju
Kelišová 6482 příspěvků 10.02.18 07:39

No, dceři doktorka píše XIZAL je to lék na alergii, ale když má virozu, která prostě ne a ne ustoupit ani žádné extra projevy nemá, tak tohle a je fakt, že zabírá dobře. Jo, alergická na nic není, má zasebou vyšetření na alergologii a imunologii.

Tableta
Závislačka 3931 příspěvků 10.02.18 09:09

No nevím, já alergii mám k té urputné rýmě nepřetržitě kýchám, řežou mě oči a svědí horní patro :?

rsisa
Kecalka 475 příspěvků 10.02.18 09:36

No právě, že už mi to taky připadá na alergii, ale teď v zimě??na co??a co s tím, nic nepomáhá, antihistaminika jen trochu uleví :(

cverunka
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 10.02.18 09:56

Alergie to být může i v zimě. Už teď je pylová sezóna - bříza, líska. Zkus venku sledovat, že tyhle alergenní mrchy už kvetou. Jinak to nemusí být jen alergie ne pyl, může to být alergie na kde co - plísně, roztoče,… je toho mraky.

joli31
Kecalka 259 příspěvků 10.02.18 15:37

Já to mám dost podobně, nejdřív pár dní zánět nosohltanu, pak šílená rýma, vodnaté oči..vyloženě alergická záležitost. V tuhle dobu u mě naprosto normální každej rok. Na ty suché sliznice zkusit stříkat vincentku.

rsisa
Kecalka 475 příspěvků 10.02.18 18:37

Jo, mám Vincentku, ale už nemůžu.. pernamentne mi vali z nosu a štípou oči, nemůžu dýchat,,polykat..je to dobré venku a všude, kde je chladno.., takže, když příjdu k Mudr, z venku, tak nevypadám zas tak hrozně.
V práci katastrofa, na konci služby je mi tak zle.. totálně zduřelé ucpané sliznice, šílené pálení očí, hrůza. Navíc mám nějakou kopřivku, červené fleky různě se vyskytující a mizející…co se vším tím??

cverunka
Ukecaná baba ;) 2428 příspěvků 10.02.18 18:59

@rsisa Tak to jsme na tom podobně. Mám pořád ucpaný nos, kašel a naprosto přesně jak popisuješ kopřivku. Dělali mi několik testů na alergo a na nic nepřišli

joli31
Kecalka 259 příspěvků 10.02.18 20:07

Rsica - podle popisu bych to opravdu tipla na alergii. mívám to podobně, ani léky nezabírají. Jinak tento pocit jako slzící pálící oči a nos jsem mívala hodně po 12hodinové směně pod zářivkami a na nočních..myslím že unava a umělé světlo také udělali své. Co pracuji normálně, nemívám to tolik. Když je mi moc zle, vezmu si dithialen a jdu spát, nic víc se už s práškem dělat nedá:D
Já mám taky spoustu testů, zvláštní je, že jednou na alergo nezjistí nic, podruhé alergii na tohle a tamto..příště na něco jiného..prý na některé alergeny se testy nedělají, proto třeba nevím proč zrovna ted tu alergii mám. Může to způsobovat cokoliv, třeba i zkřížená alergie.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Příprava na roli, nebo zdravotní komplikace? Matěj Hádek se změnil k nepoznání!

Jeho jméno se v posledních dnech skloňuje ve spojitosti s Lucií Vondráčkovou,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama