Viróza, teploty pořád dokola - zkušenost?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
2.12.21 13:42

Viróza, teploty pořád dokola - zkušenost?

Dobrý den všem,
už 10 dní se syn (5 let) potýká s virózou, skoro každý den má zvýšenou teplotu. Na začátku měl 1× vysokou horečku a od té doby odpoledne a večer teploty max. 38,5. Rýma, kašel, únava. U lékaře jsme byli začátkem týdne, udělal CRP a prý je to viróza.
Nemáte s tím prosím zkušenosti? Přijde mi neobvyklé, že má pořád ty teploty.
Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2.12.21 14:23

Zakladatelko, covid jste nezkoušeli vyškrábnout antigenem? Je toho teď plno všude. Každopádně to může být i prostě vleklá viróza.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
699
2.12.21 15:09

Zvýšená teplota může být od rýmy, může i bolet hlava z toho. Můj kluk měl takto pět dnů horečky, pak zvýšené teploty 2 dny. Ale je kojenec. Byl z toho zanet průdušek, virovy, držel se ho 14 dnů, pak už jen jakoby chrchlal na pozadí hleny při spaní, a to má dodnes. Ale teď se zase u něj něco rozjíždí opět…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16804
2.12.21 15:37

Deset dni ma kazdy den 38,5…?? Cim meris?
Srazis to…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.21 18:11

@Mellounowamanzelka Antigenový domácí test negativní.
@Lucie_Sx Měřím digitálním v podpaží. Nesrážím to. Nemá každý den 38,5. Na začátku měl třeba 37,5, potom to jeden den vylezlo nad 39,5 a od té doby mívá spíš kolem 37,5-37,7, nad 38 to vylezlo snad už jen 2×.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.21 18:12

@Lucie_Sx A ráno bývá bez teploty, nahoru to vyleze až odpoledne a k večeru.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
2.12.21 18:24

@Lucie_Sx Např. dnes odpoledne měl 37,4 a teď teplotu nemá. Napsala jsem to v úvodním příspěvku nesrozumitelně.

• Citovat
  • Nahlásit
16804
2.12.21 23:58

Nevim, no, digitalnimu v podpazi bych neverila
Ty hodnoty muzou byt uplne mimo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
3.12.21 00:25

Někdy lehce zvýšené teploty přetrvávají. Pokud by tam byl ale náhlý zlom směrem nahoru, může to znamenat komplikaci nebo novou nemoc a s tím bych zašla opět za doktorem. Hlavně žádná namáha a bez uspechani, neprechazet, nechat synka pořádně odpocinout. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.12.21 10:36

@Lucie_Sx Ten teploměr je ovulační na dvě des. místa a používám ho už léta, dřív jsem si s ním měřila teplotu kvůli ovulaci, těm hodnotám věřím. Doporučuješ používat rtuťový nebo jaký?
@Takco Díky, snad to tak bude.

• Citovat
  • Nahlásit
16804
4.12.21 00:34
@Anonymní píše:
@Lucie_Sx Ten teploměr je ovulační na dvě des. místa a používám ho už léta, dřív jsem si s ním měřila teplotu kvůli ovulaci, těm hodnotám věřím. Doporučuješ používat rtuťový nebo jaký?
@Takco Díky, snad to tak bude.

Pokud jde o zavaznejsi stavy, kdy vyska teploty je dost zasadni, merim klasicky v zadecku. Sebe rtutovym v podpazi, ale deti ne, nepodrzi si to poradne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
4.12.21 00:41
@Lucie_Sx píše:
Pokud jde o zavaznejsi stavy, kdy vyska teploty je dost zasadni, merim klasicky v zadecku. Sebe rtutovym v podpazi, ale deti ne, nepodrzi si to poradne.

Dá se odhadnout i pusou u spánku dítěte, jak je horke. Na přesně stupně to nebude, ale orientacne ano.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29729
4.12.21 00:42
@Lucie_Sx píše:

mně teda přijde už tak nějak nevhodné, měřit 5letému dítěti teplotu v zadečku :nevim:, mám 5letou dceru a nedokážu si to představit

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1780
4.12.21 00:43
@Takco píše:
Dá se odhadnout i pusou u spánku dítěte, jak je horke. Na přesně stupně to nebude, ale orientacne ano. [/citace
Upřesnění: dáme pusu dítěti kousíček nad jeho spánek - přibližně.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29729
4.12.21 00:44
@Takco píše:
Dá se odhadnout i pusou u spánku dítěte, jak je horke. Na přesně stupně to nebude, ale orientacne ano.

to umí moje mamka, vždycky když se jí malá nezdá, tak to zkusí takhle a pak mi hlásí, že mám dceru změřit, že má horečku nebo teplotu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat