Vitamín C (2 měsíční miminko)

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
17
4.5.22 18:33

Vitamín C (2 měsíční miminko)

Ahoj holky mám dotaz jelikož nekojím :oops: tak mám strach aby miminko mělo dostatečnou imunitu proto jsem pořídila (Vitamin C Baby 1+ měsíc Dr.Max) :kytka: a chtěla jsem se zeptat jestli s tím máte někdo zkušenost? :palec: Má se dávat 10 kapek do vychladlého jídla nebo pití a já nevím třeba kolik ml vody na těch 10 kapek dát… :think: Tak jestli by jste mi poradili :hug: Jinak malé jsou 2 měsíce :palec: Děkuji za všechny odpovědi :*

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
465
4.5.22 18:39

A to sem si myslela, že už jsem všehoznala. S tím jsem se za celou svou praxi nesetkala. To sem ještě neviděla, aby někdo miminu cpal nesmyslný kapky od Maxe. Tak gratuluji za vyhozené peníze. Můžeš to nakapat na lžičku k mliku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
4.5.22 18:47

@Aletta80 Mléko dělám teplé a má se to dávat do vychladlého nápoje :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3585
4.5.22 18:51

Tím je myšleno, že to nemá být horké, tělesná teplota je ok. Ale u normálního, zdravého mimina je to a) zbytečnost, protože vitamín C je v UM a za b) se ti po tom může osypat. Konzultovala jsi to s pediatrem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5293
4.5.22 18:56

Do mlika bych to nedala, dyt mu to tím jen zhnusis :lol: na lžičku a pak už zapít mlickem, na které je zvyklé :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4336
4.5.22 19:09

A to ti schválil dětský doktor? O tom dost pochybuju. Přečti si složení UM, tam by to cecko být mělo. UM má složení takové, že dítě k tomu nic jiného nepotřebuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8608
4.5.22 19:17
@Narcis22 píše:
Ahoj holky mám dotaz jelikož nekojím :oops: tak mám strach aby miminko mělo dostatečnou imunitu proto jsem pořídila (Vitamin C Baby 1+ měsíc Dr.Max) :kytka: a chtěla jsem se zeptat jestli s tím máte někdo zkušenost? :palec: Má se dávat 10 kapek do vychladlého jídla nebo pití a já nevím třeba kolik ml vody na těch 10 kapek dát… :think: Tak jestli by jste mi poradili :hug: Jinak malé jsou 2 měsíce :palec: Děkuji za všechny odpovědi :*

dvouměsíční miminko má ještě imunitu z těla matky, tato imunita zůstává v těle kojence cca do 6 měsíců. Není třeba takto malá miminka dopovat pochybnými potravinovými doplňky, u kterých jejich účinnost nebyla nikdy pořádně testovaná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
465
4.5.22 19:20
@Narcis22 píše:
@Aletta80 Mléko dělám teplé a má se to dávat do vychladlého nápoje :nevim:

Stačí když řeknu, že to nemá být horké? Škoda, že výrobci po desítkách let vývoje, ve svých komplexních, kompletních umělých výživach plných vitamínů, minerálů a dalších životně potřebných složek zapomněli na Vitamin C, že?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1948
4.5.22 19:24

Nenapadlo by me mimcu davat vit C.. koukla jsem na slozeni, lahudka, bud si to dej ty nebo to vyhod, necpi to do takovyho prdolky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2216
4.5.22 19:42

No jinak děsný to složení není, céčko s cukrem, ale to se tě v tý lékárně neptali, pro koho to máš, jestli jste dohodnuti s lékařem, jestli kojíš/ nekojíš a proč mu to vůbec chceš dávat - to by totiž měli. A ty jakožto mamka budeš muset začít trošku přemýšlet, já chápu, myslela jsi to dobře a to céčko mu neublíží, ale rozhodně mu to k ničemu není, vyhodila jsi zbytečně dost peněz a příště si můžeš vymyslet něco, co by mu reálně ublížit mohlo… Takže bacha na to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12372
4.5.22 19:46

@Luminance a co je na tom složení tak těžkého? Už i miminka cukry potřebují, navíc tady jsou jen spíš pro zakrytí té kyselé chuti. Vodou se neutopí a kyselina askorbová je Vitamín C a obsažena je i v umělém mléce. Tím neříkám, že to zakladatelka má miminku dávat, je to zbytečné, jen nechápu to tvoje,, hororové" složení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9711
4.5.22 19:46
@Luminance píše:
Nenapadlo by me mimcu davat vit C.. koukla jsem na slozeni, lahudka, bud si to dej ty nebo to vyhod, necpi to do takovyho prdolky ;)

A co je tam hrozného? Voda, cukr a vitamín C? Ale jinak souhlas, je to zbytečné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1948
4.5.22 19:59

@Aduš8 @Havlova pro me to proste neni produkt pro dvoumesicni mimco a jo, vadi mi tam ty cukry. Holt kazdy ma jine hranice :nevim: proste je to zbytecne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12372
4.5.22 20:01

@Luminance vždyť děti cukry potřebují pro správný vývoj, naopak víc, než dospělí lidé. To že tobě vadí neznamená, že je to pro to dítě škodlivé. Dávkování je 10 kapek denně. A třeba u ročního nechápu, proč by se dávat nemohlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1948
4.5.22 20:07
@Aduš8 píše:
@Luminance vždyť děti cukry potřebují pro správný vývoj, naopak víc, než dospělí lidé. To že tobě vadí neznamená, že je to pro to dítě škodlivé. Dávkování je 10 kapek denně. A třeba u ročního nechápu, proč by se dávat nemohlo.

Tak ja svymu diteti dam radsi kus cerstveho ovoce, kde to ma aspon i s vlakninou, ne v oslazenych kapkach. A nikde jsem nenapsala, ze je to skodlive. Zakladatelka resi 2m mimco, ne rocniho. Ja rocniho prcka mam a stejnak bych mu to nekoupila, ne proto, ze bych to brala jako skodlive, ale zbytecne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat