Vitamin C 500mg v těhotenství

6
1.6.21 08:28

Vitamin C 500mg v tehu

Ahoj maminky,

jeste bych mela jeden dotaz :) Budu ted zacinat 19tt a do ted jsem brala vitamin C 500mg v tabletach na podporu imunity - umele oplodneni, rymecky atd. Ted v lete uz bude dost dobre ovoce a zeleniny a nachlazeni i toho poblbanyho covidu min, takze uz chci snizit davku.

Mam snizit na 250mg denne a pak 100mg denne? Nebo rovnou na 100?
Zas at to neni pro organismus i miminko sok? Vim, ze nejste lekarnice, spis jen tak se ptam na Vasi zkusenost. :)

Dekuji moc a preji hezky den :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1516
1.6.21 10:12

Je to vitamin, ne antidepresiva. Z ceho by dite melo mit sok? Jestli jis ovoce, vysadila bych uplne :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
1.6.21 10:26

@aleba ja vim, ze neni :D no co je jist ovoce prave… jim tak max banan a jablicko denne. Nektere dny nezvladam ani to, kdyz nestihneme nakoupit. Tak jsem to prave dohanela aspon v doplncich, i kdyz to neni idealni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1278
1.6.21 11:43

A jiné těhotenské vitamíny nebereš? V nich bývá taky. Lékárnice se neptej, ty vědí kulový, mně v těhotenství jedná tvrdila, že vitamín v vůbec užívat nesmím a odmítla mi ho prodat :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
1.6.21 11:52

Je to vitamin, pomuze ale neuskodi, ja do sebe hodim sumak kdyz si na nej vzpomenu a tim to pro me hasne, zatim jsem ja i maly v poradku :lol: spis bych se zamerila na vitamin D, toho byva castejs nedostatek ale to ti asi doktorka kontroluje

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
1.6.21 11:54

@Kolicek95 jj beru Femibion 2, ale tam je treba vitaminu C dost malo, takze jsem k tomu i v 1. trimestru i ted ve druhem brala jeste tu 500ku navic. Ale ted si myslim, ze uz muzu urcite zvolnit a brat treba jen tu 100ku plus se snazit to ovoce vic.

Opravdu obdivuju tehule co se cpou ovocem horem spodem. Rano snidam musli s bananem celym a odpoledne si dam treba to jablicko nebo pomeranc, ale vic nepotrebuju ani, k veceri nejake to rajce nebo pul papriky k chlebiku. Jako ke kazdemu jidlu 3 porce ovoce nebo zeleniny jsem teda nejedla nikdy :think: :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
1.6.21 11:55

@Nickjmeno jj podle krve mam malo D, takze mam jeste 1000 Decka k tomu Femibionu 2.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
959
1.6.21 12:07

@letnenka taky mam Decka konskou davku, napred me to trochu vydesilo, ale nakonec je to jediny co ted beru poctive :lol: jinak u me je jablko denne tak max ovoce co do sebe dostanu, nikdy jsem na zdravou výživu nebyla, takže to taky do sebe nedokážu coát horem dolem, maximálně si někdy dam večer smoothie a to je pro mě taková vitaminova bomba, že se z toho vždycky opotim :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5575
1.6.21 12:22

@letnenka to je nějaký vtip? Ženské, vemte rozum do hrsti. Jste jen těhotné, nikoliv úplně hloupé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6
1.6.21 12:31

@Trojlístek vsak to nemela byt panicka hruza z neceho, jen asi 500 mg Cecka je ted asi uz od toho 19tt uz moc, tak chci snizit a ptam se na nazory :) vim, ze se nic strasneho nedeje a neresim to jako nejhorsi vec co se mi kdy stala, mozna jsem to spatne napsala :D ja fakt nevim, ze nektere zenske tady musi dokazovat, ze oni maji selsky rozum az na pudu a ostatni jsme hystericke kravy.

Doktorka mi jen k tomu rekla, ze kdyz jsou miminka zvykla na velke davky vitaminu C v tehotenstvi, vyzaduji je pak i v obdobi kojeni, coz muze byt problem. Proto me napadla ta veci s postupnym snizovanim, ale byla to mozna blbost, to nerikam :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5575
1.6.21 12:47

@letnenka nemusím si vůbec nic dokazovat. Přemýšlím, zda na tebe dítě není velké sousto? Víš kolik různých věci budeš s děckem řešit? Pokus se zamyslet nad tím, než se takto zeptaš. Jinak vážně budeš za hloupou a hysterickou matku. Jak řešíš jiné životní situace? To se třeba ptáš jestli máš koupit spíš pomeranče, než mandarinky? Chápeš tu absurdnost některých dotazů? Ve své podstatě je mi to jedno, nicméně potom se nediv, jestli se na tebe někdo bude dívat jako na ne příliš inteligentní ženskou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
1.6.21 13:32

Vitamin C se rozpustí ve vodě a tělo jeho přebytek umí úplně v pohodě vyloučit - prostě to vyčuráš. Já si pamatuju z hodin bioly, že nám dokonce říkali, že je kravina brát nějaké potravinové doplňky s vitaminem C, co ho mají třeba 1000 mg a podobně - že to tělo si stejně vezme jen to, co využije v daný moment (což 1000 mg prostě není) a zbytek jde do moči. Takže mně to spíš připadá zbytečné, pokud máš céčko i v těhotenských a navíc pokud se snažíš i jíst nějak zdravě a pestře (protože vitamin C je snad v každém ovoci a zelenině, až je člověk překvapený, kolik ovoce a zeleniny má víc céčka než třeba vychvalovaný pomeranč). Ze skokového snížení by snad tělo žádný šok mít nemělo :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
162
1.6.21 13:51
@Trojlístek píše:
@letnenka nemusím si vůbec nic dokazovat. Přemýšlím, zda na tebe dítě není velké sousto? Víš kolik různých věci budeš s děckem řešit? Pokus se zamyslet nad tím, než se takto zeptaš. Jinak vážně budeš za hloupou a hysterickou matku. Jak řešíš jiné životní situace? To se třeba ptáš jestli máš koupit spíš pomeranče, než mandarinky? Chápeš tu absurdnost některých dotazů? Ve své podstatě je mi to jedno, nicméně potom se nediv, jestli se na tebe někdo bude dívat jako na ne příliš inteligentní ženskou.

Já když jsem četla ten zakladatelky dotaz, tak jsem si opravdu říkala, jestli si nedělá srandu 8o :roll: zachvíli se tady ženský budou ptát, jestli je lepší si utírat zadek pravou nebo levou rukou, aby sobě nebo miminku náhodou neublížily :roll: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5575
1.6.21 13:58
@Thomassss píše:
Já když jsem četla ten zakladatelky dotaz, tak jsem si opravdu říkala, jestli si nedělá srandu 8o :roll: zachvíli se tady ženský budou ptát, jestli je lepší si utírat zadek pravou nebo levou rukou, aby sobě nebo miminku náhodou neublížily :roll: :lol:

No právě. Absurdní dotazy. A tahle má potom zvládat výchovu dítěte. Jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat