Reklama

Vitamín D a C k podpoře imunity

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jenny.fields
Generální žvanilka 24718 příspěvků 11.02.18 15:15
Vitamín D a C v podpoře imunity. Zkušenosti?

Dáváte někdo dětem cíleně vitamín D a C na podporu imunity? Jaké jsou Vaše zkušenosti? Jaké dáváte dávky? Díky.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

MaJiKa
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 11.02.18 15:28

Dávám na radu naší dětské dr. od října do konce dubna od Natures Bounty (nevím jestli to píšu správně) vit. D+A, řekla bych, že holky teď, co je užívají, skoro nemarodí. Nanejvýš nějaká ta rýma nebo slabý kašel. Vit. C dávám občas taky, ale spíš jen když už jsou nemocné.
Zapomněla jsem, té nejmladší dávám zatím jen Vigantol.

zuza92
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 11.02.18 15:38

Dcera 3 roky. Od září ve školce. V listopadu měla antibiotika na zánět průdušek a na radu doktorky jsem koupila vit. D. Dávám denně a od té doby nic (klepu, klepu) a to ve školce všichni kašlou, tečou jim nudle.

Ijen
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 11.02.18 15:39

Bereme Mollers olej a nemarodíme, ale nevím jestli je to tím. Synovi jsem to začala dávat hlavně kvůli EPA a DHA a aby v tom nebyl sám tak to beru taky. Jiné doplňky stravy neužíváme, céčko doma máme cucací od Mullera, to si občas syn dá, ale spíš výjimečně.

jenny.fields
Generální žvanilka 24718 příspěvků 11.02.18 15:41
@zuza92 píše:
Dcera 3 roky. Od září ve školce. V listopadu měla antibiotika na zánět průdušek a na radu doktorky jsem koupila vit. D. Dávám denně a od té doby nic (klepu, klepu) a to ve školce všichni kašlou, tečou jim nudle.

Jakou dávku? Klasiku 400?

jenny.fields
Generální žvanilka 24718 příspěvků 11.02.18 15:42
@Ijen píše:
Bereme Mollers olej a nemarodíme, ale nevím jestli je to tím. Synovi jsem to začala dávat hlavně kvůli EPA a DHA a aby v tom nebyl sám tak to beru taky. Jiné doplňky stravy neužíváme, céčko doma máme cucací od Mullera, to si občas syn dá, ale spíš výjimečně.

Tohle? https://www.drmax.cz/…citron-250ml?…

Chutově je to? Peklo?

jenny.fields
Generální žvanilka 24718 příspěvků 11.02.18 15:44

@MaJiKa Díky!

Ijen
Zasloužilá kecalka 885 příspěvků 11.02.18 15:45

@jenny.fields právě že to není peklo, je to úplně v pohodě. Syn si víc oblíbil ovocnou příchuť, já citron.

jenny.fields
Generální žvanilka 24718 příspěvků 11.02.18 15:46
@Ijen píše:
@jenny.fields právě že to není peklo, je to úplně v pohodě. Syn si víc oblíbil ovocnou příchuť, já citron.

Díky!

zuza92
Zasloužilá kecalka 536 příspěvků 11.02.18 16:04

@jenny.fields koupila jsem tento

iizabela
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 1 inzerát 11.02.18 16:05

Ano, od půl roku dávám oběma klukům rybí tuk Mollers, sobě taky, vit C především ovoce, zelenina, citron do vody…celkové kromě rýmy a kašle ničím netrpime…každopádně u nás je to podle mě hodně i rozumným stravovanim, dlouhodobým kojením, minimem léku, minimálním ockovanim… :think: :nevim:

MaJiKa
Zasloužilá kecalka 942 příspěvků 11.02.18 16:20

@iizabela Tak u nás to kojení teda vliv asi nemělo. Obě starší jsem kojila dlouho, rok a půl a dva roky a nejstarší dcera byla asi tak do svých 7-8 let hodně často marod. Angíny, záněty průdušek, jednou i náběh na zápal plic. V 9 měs. měla atopický ekzém, i když trochu lehčí teda a v roce a půl boreliózu. Takže si chudák „užila“ těch nemocí nejvíc. Prostřední měla kolem 2 let laryngitidu a párkrát pak ještě zánět průdušek, jinak je celkově spíš odolnější. Nejhorší je samozřejmě věk cca 3-6 let, takže školkové období. Nejmladší zatím nemocná nebyla, jenom vždycky chudák chytne od nás rýmu a to jí taky stále ještě kojím.

smurfka
Nadpozemská drbna 29551 příspěvků 11.02.18 16:31

Dávám dětem tenhle rybí olej..
http://www.nutravita.cz/…ral-pomeranc
musím říct že chutově dobrý, měli jsme i Mollers ten ovocný a děcka ho nechtěli, tenhle i mě osobně přijde lepší
JInak dávám cečko..dětem stačí 100 - dávám cucací z Dr max - přímo tu jejich značku.
a dáváme b-generacia ( bečko v kapkách ) děcka zdravé, syn už třetí rok ve školce chyběl jen když měl zlomenou ruku a neštovice

iizabela
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 1 inzerát 11.02.18 17:56
@MaJiKa píše:
@iizabela Tak u nás to kojení teda vliv asi nemělo. Obě starší jsem kojila dlouho, rok a půl a dva roky a nejstarší dcera byla asi tak do svých 7-8 let hodně často marod. Angíny, záněty průdušek, jednou i náběh na zápal plic. V 9 měs. měla atopický ekzém, i když trochu lehčí teda a v roce a půl boreliózu. Takže si chudák „užila“ těch nemocí nejvíc. Prostřední měla kolem 2 let laryngitidu a párkrát pak ještě zánět průdušek, jinak je celkově spíš odolnější. Nejhorší je samozřejmě věk cca 3-6 let, takže školkové období. Nejmladší zatím nemocná nebyla, jenom vždycky chudák chytne od nás rýmu a to jí taky stále ještě kojím.

Hele, ono kojení proti rymickam a anginam nejlíp funguje v době, kdy trvá, tudíž u stále kojenych děti, navíc imunitu ovlivňují i jiné věci jak už jsem psala strava, očko, dědičné faktory, atd…u toho kojení je to spíše investice do budoucna, málokdo třeba ví, ze MM obsahuje veliké množství kmenových buněk, které v organismu přetrvávají po cely život a dokážou pak nahrazovat kteroukoliv jinou nemocnou buňku…
Kojení není všemocne, ale třeba kdyby tvoje děti kojene nebyly, byly by na tom hůř :palec:
Zase já mám děti celkem malé, uvidím, jak budou starší a dostanou se víc a víc do kolektivu..ještě jsem četla, ze na imunitu super funguje olej z konopnych semen..ten teda taky hodlám zkusit :mrgreen: 8o

Terez001
Zasloužilá kecalka 887 příspěvků 11.02.18 18:13

@smurfka

Můžu prosím vědět, jak ho dáváš? :) Normálně na lžičku? měla jsem od této značky taky oelj, ale přírodní, prej bez zápachu a smrděl příšerně, nesnědla bych ho ani já :D Synovi dávám esprico, ale bojím se, že se ho syn přejí a pak ho nebude chtít :D Zatím teda to bere jako kokino a chutná mu, ale dávám ho cca 3 měsíce.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >