Vitamín D3 v těhotenství

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
70
17.3.22 13:19

Vitamín D3 v těhotenství

Ahoj holky,
Jsem 6+3TT a dnes jsem četla článek, že moc vitamínu D3 škodí a může dítěti způsobit postižení.
Vitamíny co beru každý den (už před těhotenstvím a stále pokračuji) :
1tbl: D3 5000IU
1tbl: Omega3
1tbl: Colagen
1tbl: Chytré miminko

Máte zkušenosti s D3, nebo alespoň nějakou radu na uklidnění? :D
Dneškem tedy přestávam D3 pro jistotu brát a za týden na kontrole to zkusím konzultovat s dr. :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1706
17.3.22 13:28

Ja beru vitamin D 3 Axonia je na předpis a ma 30 000 IU, beru jeden tydne a beru od začátku těhotenství a je vse zatím v pořádku. Beru i godasal 150mg 1 a pul tablety denně plus magnezium 3× denně 2 tablety.Jsem uz v 17tt. Predepsala mi ho dr na hematologii ale ja neměla skoro žádný vitamin D. Myslim si ze by nemel tak škodit. Ale za zeptani nic nedáš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
17.3.22 15:47

To decko je urcite i v tom multaku Chytre miminko a asi v tech Omega, tak pokud nemas extra nedostatek, tak bych ho ted asi k tomu navic zvlast nebrala. Ale urcite bych se nehroutila, ze jsi miminku nejak ublizila ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1585
17.3.22 16:36

Já brala celé těhu těhotenské vitamíny plus samostatně déčko, miminko je v pořádku. Ale taky jsem to někde četla, že by ho neměl být nadbytek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
17.3.22 18:28

Děkuju za uklidnění ☺ je to moje první těhotenství, jsem 6+3 a zatím nemám vůbec žádné příznaky, tak trochu stresuju a moc mi nejde se naladit na vlnu, kdy to neřešim :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
957
17.3.22 19:06
@Jane5678 píše:
Děkuju za uklidnění ☺ je to moje první těhotenství, jsem 6+3 a zatím nemám vůbec žádné příznaky, tak trochu stresuju a moc mi nejde se naladit na vlnu, kdy to neřešim :kytka:

Takova vlna nebude nikdy, vzdycky bude neco, z ceho se clovek nervuje a zbytecne resi :mrgreen: cele tehotenstvi a pak nejmin dalsich 18 let :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70
17.3.22 19:18

@Dendiss tak to se mám na co těšit :D zatím tomu moc nadějí nedávám, nechci se upoutat na myšlenku, že za pár měsíců budu držet mimčo. Ale moc mi to nejde a dost se i těšim na to co mi osud přivede (ať už v dobrým, že se můžu radovat, nebo ve zlým, že můžu bojovat) :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
24.3.22 13:28

No něco na tom bude. Já když šla kupovat těhotenské vitamíny a chtěla k tomu i právě D, tak mi magistra řekla, že mi ho v těhotenství vůbec nedoporučuje, ať to nedělám, tak jsem si ho samozřejmě nekupovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat