Vitaminová terapie, infuze vitamin C po porodu

14.8.19 14:42

Vitaminová terapie, infuze vitamin C po porodu

Ahoj holky, obsolvovala jste nekterá po porodu vitaminovou terapií nebo infuze vitaminu C? Tesně před porodem jsem si léčila zánet průdušek a i cca měsíc po porodu stále řešim niake to nachlazení - vždy mně začne bolet v krku, dam si na to čaj, kloktání, obklad, paralen nebo lokálně bioparox a do druhého dne to přestane. Ale furt se mi to vrací :? Tak jsem si říkala, že bych po 6ti neděli zašla na vitamínovou terapií a nebo na infuze vitamínu C. prý se chodí 1× týdně po dobu měsíce a pak dle potřeby. Máte s tím zkušenost? zabralo vám to na posílení imunity? Moc děkuji za info. Jo a nekojím, takže neřeším jestli se to přenáší do mléka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
14099
14.8.19 14:51

Ne - je to klasická šarlatánština a leda tak to zatěžuje ledviny a navíc chceš aby ti někde něco píchali do těla bez lékařského doporučení, protože to fakt není lege artis přístup a proto to dělají leda na nějakých nesmyslných beauty klinikách.

Alespoň že už to přestali vnucovat onkologickým pacientům, tam je to vyloženě hyenismus.

http://www.sukl.cz/…kymi-davkami

Vitamín C přijímej ve zvýšeném množství v potravě - tam k tomu ještě máš spoustu dalších mikronutrientů a vlákninu. Ovoce a zeleniny máš teď všude dostatek.

Bioparox vyhoď, ten víc škodí a nemá výsledky.

Jestli něco, tak využívej krabičku lyzátů - gs stimun nebo olimunovoac, nebo prostě co za lyzáty na běžná respirační onemocnění budou v lekárně mít.

A teda samozřejmě neuškodí rybí tuk - tak 4 g EPA/DHA denně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16077
14.8.19 15:28

@Ou onko pacientům to lékaři nenutili, já mám zkušenost, že to rozmlouvali a pacienti jej chtěli sami…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14099
14.8.19 15:33

@t-jani lékaři samořejmě ne, ale prodejci zázraků…

bohužel onkopacienti jsou pro tyhle šmejdy zlatej důl, protože se strach „a co když to nezkusím a díky tomu umřu“ dá dobře zpeněžit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2562
14.8.19 15:55

@katintheBOx63 Nech si u praktika udělat výtěr z krku. Možná tam máš nějakého „kamaráda“ a chtělo by to přeléčit.
Vit. C v infuzích je blbost. Mamce to jako onko pacientce nabízeli, ale po poradě s jednou lékařkou, které fakt věří, to nevzala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14.8.19 16:05

@Ou Děkuji za radu - koukám na ten Olimunovac, a bohuzel nemužu najít jestli je bezpečný pokud bych ho brala já a mám domá malé mimino. Nemůže se z toho mimčo nakazit když jsou to jen oslabené kmeny? Se radši zeptám, protože něco podobného jsem řešila se svým očkováním, kde mi doporučili počkat až bude malá proočkovaná a až pak někdy nechat očkovat sebe - je tam taky jen oslabený kmen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17.8.19 21:29

Imunita

Jsem onko a posilovat imunitu je můj denní postoj, aby mě do hrobu nedostala chripka ;). Tak po čtení atp. užívám denně betaglukany, viz.MUDr.Větvička a jeho online poradna, je vědcem v cizině. Nutno vybrat kvalitní! A základ je strava s vitamíny + doplňky stravy z ciziny, mají jiná, kvalitnější složení než v ČR. A byliny a čaje a propolis a další a další zdravicko se udržuje :srdce: Taky procházky a nepoustet negativa do hlavy ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.2.20 17:32

Oživuji příspěvek

Ahoj, je tady někdo, kdo podstoupil infúze vitamínu C a má pozitivní zkušenosti? Uvažuji, že je zkusím. Bude mi 40, mám 2 děti, práci na plný úvazek a bohužel bojuji už dlouhou dobu s únavou, bolestmi kloubů, každá chřipka nebo viroza na mne skočí, mám často záněty průdušek. Krevní rozbor ok, imunologické a alergologické vyšetření taky v pořádku. Snažím se jíst zdravě, chodím brzy spát, spím denně cca 7 až 8 hodin a stejně ráno vstávám unavená. Poradíte někdo? Už jsem celkem zoufalá. Snažím se sportovat, ale jakmile lehce začnu, vždy mne hned sejme nějaká nemoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14099
9.2.20 17:50
@Michelle123456 píše:
Ahoj, je tady někdo, kdo podstoupil infúze vitamínu C a má pozitivní zkušenosti? Uvažuji, že je zkusím. Bude mi 40, mám 2 děti, práci na plný úvazek a bohužel bojuji už dlouhou dobu s únavou, bolestmi kloubů, každá chřipka nebo viroza na mne skočí, mám často záněty průdušek. Krevní rozbor ok, imunologické a alergologické vyšetření taky v pořádku. Snažím se jíst zdravě, chodím brzy spát, spím denně cca 7 až 8 hodin a stejně ráno vstávám unavená. Poradíte někdo? Už jsem celkem zoufalá. Snažím se sportovat, ale jakmile lehce začnu, vždy mne hned sejme nějaká nemoc.

Je to placebo. Respektive pokud máš nějakou skrytou vadu ledvin, tak je to může dost pocuchat…

Více třeba tady
https://sciencebasedmedicine.org/…-injections/

Zajdi na imunologii.

Namísto nárazového sportování začni s dlouhými procházkami a lehkým otužováním, aktivitu přidávej pomalu a opatrně.

Důkladně si hlídej, aby si každý týden alepsoň 3 hodiny věnovala něčemu, co tě těší, co chceš dělat, co není povinnost a kdy po tobě nic nechce.

Suplementuješ přes zimu D vitamín?

Plus hlasuju za nějaké mírné cvičení spojené s relaxací a každodenní praxí- jóga, tai-či, čchi-kung, falung gong, nebo klidně mohenodžáro, nebo něco takového - cokliv co ti bude připadat zajímavé, bude se pracovat s dechem, tělem a relaxací a budeš tím trávit tak 10-15 minut jednou, až dvakrát denně + jednou týdně delší časový úsek.

Příspěvek upraven 09.02.20 v 17:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14099
9.2.20 17:58

Jinak pochopitelně dostatečné dávky vitamínu C je ideální do sebe dostávat ve stravě.

1. tělo vstřebá jen to co potřebuje.
2. je to spojené s vysokou dávkou vlákniny, která zrovna imunitě pomáhá jako hodně (živí to přátelské mikroby)
3. jíš zároveň další mikroživiny v ovoci a zelenině a to se taky hodí.

Jako ničemu neuškodí, když si naordinuješ měsíc, kdy první týden se budeš snažit sníst v jídle doporučenou denní dávku tedy 60 mg vitamínu C, druhý týden to zdvihneš na na 100 mg, třetí na 200 mg a čtvrtý na 300mg vitamínu C denně z potravy. (ovoce a zeleninu jíš navíc k běžné stravě)

A uvidíš co to udělá.

Zároveň si k tomu musíš hlídat dostatek tekutin a neomezovat tuky ve stravě - náhlé zvýšení příjmu vlákniny bez dostatečného pití a při netučné stravě umí udělat dost ošklivou zácpu.

Pokud by ti vyšší příjem vlákniny dělal hodně ošklivé věci s trávením déle jak tři dny po změně stravy, tak s tím přestaň a alespoň tušíš v čem je zádrhel - v trávicím systému a zajdi si pak na alergologii a případně na gastro.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.2.20 18:25

@Ou moc děkuji za rady. Já mám pocit, že ovoce a zeleniny jím dost. Vlastně konzumuji hlavně ovoce dopoledne, zeleninu po celý den, hlídám si bílkoviny a snažím se doplňovat tuky, jak to jde. Před 3mi týdny jsem lehla se zánětem průdušek a do dnešního dne ještě nejsem úplně v pořádku. Jinak věnovat se něčemu, co nemusím a co by mi dělalo radost 3 hodiny je pro mne science fiction. Většinu dne strávím v práci, když přijedu domů, obstarává děti, domácnost, večeři. Děti zaženu tak do 21 hodin a ve 22 hodin už se snažím jít spát. No jako každá máma. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.2.20 18:27

@Ou jinak na alergologii a imunologii jsem byla. Jediné, co vyšlo z testů krve nestandarně bylo myslím vysoké IgE. Jestli to tedy nepletu. Dr to dál neřešila

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14099
9.2.20 18:42
@Michelle123456 píše:
@Ou moc děkuji za rady. Já mám pocit, že ovoce a zeleniny jím dost. Vlastně konzumuji hlavně ovoce dopoledne, zeleninu po celý den, hlídám si bílkoviny a snažím se doplňovat tuky, jak to jde. Před 3mi týdny jsem lehla se zánětem průdušek a do dnešního dne ještě nejsem úplně v pořádku. Jinak věnovat se něčemu, co nemusím a co by mi dělalo radost 3 hodiny je pro mne science fiction. Většinu dne strávím v práci, když přijedu domů, obstarává děti, domácnost, večeři. Děti zaženu tak do 21 hodin a ve 22 hodin už se snažím jít spát. No jako každá máma. :)

Aha - a jíš dostatečně? Příliš „zdravá strava“ a příliš málo sacharidů a tuků dělají co? Funkční podvýživu. Příznakem je nedostatek energie a zhoršená imunita.

A teda taky to vede k ukládání každé špetičky nadbytečného nárazového příjmu energie do podoby tuku a neochotě pálit tuky, protože organismus počítá s tím, že bude ještě hůř.

Jestli se hodně soustředíš na zdrvou stravu a spíš držš dietu, tak bych prostě příští týden jedla víc - zkusila bych 2000 kcal/8300 KJ. A chce si to počítat, aby člověk nešidil a neubíral si.

Pokud se bojíš přibírání, tak po týdnu zas až tak moc nenabereš, navíc to není žádné extra přejídání.

A nastrukturuj to tak, že 60% energie bude ze sacharidů, ideálně bez vyloženě sladkých jídel, aby ti cukr moc nelítal nahoru dolu.

Pokud se bdueš cítit líp a budeš mít víc energie, tak víš, kde je zakopaný pes a bude to potřebovat nějaké hluběí zamyšlení nad složením stravy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.2.20 18:59

@Ou moc děkuji. Odjakživa jím málo, byť na to rozhodně nevypadám. V poslední době jsem se nad stravou zamyslela a snažím se jíst jinak, lépe. Zřejmě jsem narazila na člověka, který tomu rozumí, dovolím si tedy popsat svůj typický jídelníček na posouzení, jestli tedy mohu tak moc otravovat. Zítra to třeba bude takto, už mám nachystáno: snídaně tvaroh polotučný, čerstvé borůvky a jahody. V práci obědváme už v 11, proto bez svačiny. K obědu kuřecí maso, zeleninový salát. Svačina 2 ks proteinový chléb, žervé, cherry rajčata a kedluben. Po příjezdu domů navečer ještě kefír a pár ořechů. Nepřijde mi, že by toho bylo málo, v kalorických tabulkách to vyjde na cca 6000 kj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.2.20 20:06

@Michelle123456 6000 není moc :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie