Vitamínové doplnky v těhotenství

291
5.12.19 19:11

vitaminove doplnky v těhotenství

Ahoj holky,
Mam dotaz ohledne vitaminovych doplnku.Mate nejake stoprocentne overene vitaminy co vam pomohly? Uz jsem jednu znacku brala ale vysledky testu mam furt nizke, takze to byly asi nejake šunty…Nechce se mi kvuli tomu na gyndu, kontrolu mam az za dva tydny. Řešily jste některá nedostatek vit. B12,co vam dr doporučil?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

Anonymní
5.12.19 19:36

Ahoj, nevim co bych ti doporucila, ale urcite nic z walmarku. Znam tam lidi a vim, ze ty tabletky jsou tak slabe, ze bys jich mohla snist hrstku a nic se nestane, max prujem :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
1359
5.12.19 19:55

B12 je výborná spirulina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
5.12.19 21:15

Já celé těhotenství nic nebrala a narodila se mi zdravá dcera. Dbala jsem hodně na stravu. Když jsem chodila předtím darovat krev, pan doktor mi říkal, že místo doplňků stravy si mám dát raději kus masa a zeleninu k tomu. Pokud máš nedostatek, zkusila bych se také zaměřit spíše na stravu a nebo bych zkusila něco přírodního. Já těm věcem z lékáren stejně moc nevěřím, ale to je věc názoru :blush: každá maminka chce pro miminko to nejlepší, tak záleží jen na ní, pro co se rozhodne :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1041
5.12.19 23:40

U dcery jsem nic nebrala, ted cekame druhe a zacatky byly velmi krusne ( silne nevolnosti, vycerpani ), tak beru boruvkovy Narosan ( mimo jine hodne vitaminu + zelezo ). Uz se to lehce srovnalo, ale budu pokracovat. Nejak mi jeste 100% nesedi jidlo, tak spis si dam jen koktejl :lol: Mame sirupek s malou na imunitu :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
7.12.19 22:36

Děkuji za rady všem.
Jen pro doplnění, jím velmi pestře, ujizdim na zeleninovych salatech, maso mam kazdy den a asi sest mandarinek denne(propadla jsem jim).I presto mi hladiny vitaminu a zeleza dost klesly. Jelikoz jsem v druhem těhotenství na sebe kaslala, byla jsem pak cirka dva roky po porodu chodici mrtvola z vycerpani zasob, ktere si mimco pri vyvoji vzalo.
Takze jsem nakonec dala sanci Femibionu 2,manzel mi k tomu koupil i nutridrinky(taky si ty roky me nepouzitelnosti dost pamatuje),a od Jeziska mame zamluveny taky ten Narosan sirup.
Preji vsem maminkam hodne energie a hlavne starejte se o sebe, po porodu budete potrebovat hodne sil. :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1231
7.12.19 22:44

@pageta ona B12 se ti muze spatne vstrebavat, tam pak je lepsi pichnout injekci a mas vystarano. Nemas treba problemy se zaludkem?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
291
10.12.19 19:33
@bobulka88 píše:
@pageta ona B12 se ti muze spatne vstrebavat, tam pak je lepsi pichnout injekci a mas vystarano. Nemas treba problemy se zaludkem?

Už jsem nad tim přemýšlela. Momentálně jsem to vyřešila takto, i když vim, ze pouhe 1 procento B12 se vstřebává z tablet do těla. Na kontrole uvidim co mi gynekolog doporuci. :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
426
10.12.19 19:40

Tak dôležitá je hlavne kys. listová. Ja beriem len femibion plus železo, ale na ten občas zabudnem, a samozrejme vitamin C a magnezium. Ale to beriem stále už niekoľko rokov. Dôležitejšia je pestrá strava. Telo ma v zásobe dosť a mimi si zoberie čo potrebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama