Vitamíny a doplňky stravy - kolik je hodně?

29.11.18 00:12

Vitamíny a doplňky stravy - kolik je hodně ?

Dobrý den,
Začala jsem užívat Betakaroten již od teď, mám to v plánu až do léta, protože už nevím co s mou kůží jiného :D Přidala jsem Biosil, kyselinu listovou, rybí olej v kapslích a magnésko.
Je to moc? Přece jenom jsou to vitamíny a doplňky stravy, ale mám strach, aby tělo na to nemělo při tomto množství jiný názor a nenadalo mi potom :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

3730
29.11.18 00:36

někde jsem četla že některé kombinace nejsou dobré, radši se poraď s doktorem nebo v lékárně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
11934
29.11.18 00:49

Ne - ta kombinace není příliš velká a rizikové - betakarotenu se vstřebá jen to co je potřeba a ostatní je vodou rozpustné a přebytek člověk vyčůrá.

Ale pokud potřebujete suplemenotovat, tak to znamená, že nemáte vyváženou stravu. Která vždy bude lepší, protože sebou ponese ještě spoustu dalších mikronutrientů, které se navíc vzájemně většinou podporují.

Jinak s kůží - hodně pijte, dobře spěte, jezdě dostatek vlákniny všeho druhu a nejezte moc prasárny, nepijte alkohol a nekuřte a ono se to dost spraví. Beta karoten je vcelku na nic - když už, tak chcete zinek se selenem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13221
29.11.18 03:07

Ja doplnuju mineraly, souhlasim s ou, ze beta karoten je vcelku na nic a zinek a selen jsou zbytecne opomijene.A opravdu hodne dela strava,dost spanku a hlavne nekourit..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
29.11.18 08:28

Je to moc. Normální člověk nic takového vůbec nepotřebuje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama