Vitamíny a doplňky stravy - kolik je hodně?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Bibianaa
Nováček 1 příspěvek 29.11.18 00:12
Vitamíny a doplňky stravy - kolik je hodně ?

Dobrý den,
Začala jsem užívat Betakaroten již od teď, mám to v plánu až do léta, protože už nevím co s mou kůží jiného :D Přidala jsem Biosil, kyselinu listovou, rybí olej v kapslích a magnésko.
Je to moc? Přece jenom jsou to vitamíny a doplňky stravy, ale mám strach, aby tělo na to nemělo při tomto množství jiný názor a nenadalo mi potom :zed:

Reakce:
kristyn.g
Závislačka 2898 příspěvků 29.11.18 00:36

někde jsem četla že některé kombinace nejsou dobré, radši se poraď s doktorem nebo v lékárně

Ou
Kelišová 5397 příspěvků 29.11.18 00:49

Ne - ta kombinace není příliš velká a rizikové - betakarotenu se vstřebá jen to co je potřeba a ostatní je vodou rozpustné a přebytek člověk vyčůrá.

Ale pokud potřebujete suplemenotovat, tak to znamená, že nemáte vyváženou stravu. Která vždy bude lepší, protože sebou ponese ještě spoustu dalších mikronutrientů, které se navíc vzájemně většinou podporují.

Jinak s kůží - hodně pijte, dobře spěte, jezdě dostatek vlákniny všeho druhu a nejezte moc prasárny, nepijte alkohol a nekuřte a ono se to dost spraví. Beta karoten je vcelku na nic - když už, tak chcete zinek se selenem.

Lenka_Hal
Kelišová 5656 příspěvků 29.11.18 03:07

Ja doplnuju mineraly, souhlasim s ou, ze beta karoten je vcelku na nic a zinek a selen jsou zbytecne opomijene.A opravdu hodne dela strava,dost spanku a hlavne nekourit..

TMana
Ukecaná baba ;) 1137 příspěvků 29.11.18 08:28

Je to moc. Normální člověk nic takového vůbec nepotřebuje.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Došly peníze, nebo se mu nechce platit? Rosol žádá o snížení alimentů

Inspiroval se u svého nového kamaráda Tomáše Řepky? Lukáš Rosol měl požádat... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >