Vitamíny na podporu energie - doporučte prosím

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
52
11.1.22 21:17

Vitamíny na podporu energie - doporučte prosím

Hezký večer všem.
Už delší dobu mě trápí únava a taková skleslost, je to asi i dost tím, že už jsem v 8. měsíci těhotenství a je to o něco náročnější, ale opravdu jsem dříve bývala aktivní, občas i cvičila, teď bych mohla celý den proležet, jeden den něco dělám - tím myslím něco víc, než běžný úklid, nebo menší nákup a už je mi zle, nebo mě něco bolí, jsem poslední dobou ze všeho nervózní… :roll: :roll: Bohatě mi stačí, když hlídám celý den pejska a 3× denně jdeme na procházku, je to pejsek, na kterého jsem dříve čekala a teď mu nestačím :mrgreen: Po 3. procházce mě strašně bolí kyčle a to tak, že to mám tak na 3-4 dny :,(
Zkusila jsem nějaké vitamíny, momentálně i doplněk stravy s koenzymem Q10, můj gynekolog mi předepsal železo na anémii, z čehož může být ta únava, ale myslím, že už jsem ji měla dřív :think: :nevim:

Mám jenom obavy, jak dlouho tohle potrvá, mám strach, jak na tom budu po porodu, určitě bude ještě hůř, tak bych ráda nějaký doplněk stravy, který by mě případně po porodu s miminkem vytáhl z toho nejhoršího :(

Máte prosím někdo zkušenosti s nějakým dobrým vitaminem/doplňkem stravy? Něco, co vám opravdu pomohlo, abyste normálně fungovaly? Nebo popřípadě vám dodal ještě více energie, po čem jste se cítily vážně dobře? Řekla bych, že ta špatná psychika a nervozita u mě pramení především už z toho, že skoro nevylezu z bytu, protože jsem tak unavená, nebo je mi zima, byla jsem teď často nemocná a teď to na procházky venku úplně moc není :zed: :zed: Opravdu se bojím, abych to všechno zvládala bez pomoci, pokud se to ještě zhorší. Děkuji moc za všechny odpovědi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1662
11.1.22 21:26

Ženská utíkej ven! Jak to na procházky venku úplně není? Naopak, pro svoji imunitu a psychickou pohodu uděláš to nejlepší, pokud zvedneš zadek a půjdeš se projít někam do přírody ;) I porod je poněkud náročná aktivita, jak ji chceš zvládnout bez špetky fyzické kondice?
Jinak z těch doplňků - např. magnesium ve formě malate působí povzbudivě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
436
11.1.22 21:28

Proč by jsi to měla zvládat bez pomoci, si řekni o pomoc partnerovi.
Já jsem si dávala i v těhotenství kávu 1× denně po obědě a slabší…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
11.1.22 21:28

Měla jsem to podobně, až na tu skleslost. Po porodu to přejde, vitaminy jsou zbytečné vyhazování peněz, stačí pestrá strava. Odpočívej a hlavu vzhůru, je to normální :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
11.1.22 21:32
@vedma007 píše: Ženská utíkej ven! Jak to na procházky venku úplně není? Naopak, pro svoji imunitu a psychickou pohodu uděláš to nejlepší, pokud zvedneš zadek a půjdeš se projít někam do přírody ;) I porod je poněkud náročná aktivita, jak ji chceš zvládnout bez špetky fyzické kondice?
Jinak z těch doplňků - např. magnesium ve formě malate působí povzbudivě

Ono už je to těžší v tom, že moc nemám co na sebe, chodím povětšinou jenom v punčocháčích a šatech :roll: Přestěhovali jsme se na vesnici a bez prcka moc nevím, kam tady sama chodit v té zimě… Moc mě to nepřidá chodit jen tak bez cíle a mrznout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
11.1.22 21:33
@desbes1993 píše:
Proč by jsi to měla zvládat bez pomoci, si řekni o pomoc partnerovi.
Já jsem si dávala i v těhotenství kávu 1× denně po obědě a slabší…

Kávu piju skoro každý den, ale ta na mě nemá vůbec žádný účinek… Opravdu je to každý den teď něco jiného. :roll: 8o I stravu mám správně složenou, zajímám se o zdravé stravování už roky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
11.1.22 21:37
@Mína91 píše:
Měla jsem to podobně, až na tu skleslost. Po porodu to přejde, vitaminy jsou zbytečné vyhazování peněz, stačí pestrá strava. Odpočívej a hlavu vzhůru, je to normální :kytka:

Mockrát děkuji za podporu. Partner bohužel nemá moc času… Proto ty obavy. Jsem nervózní taky z toho, že už jsem ve 32. týdnu a stále nemáme hotový celý dětský pokoj, nemáme složenou postýlku, koupený kočárek… Mám tušení, že malý půjde ven dřív a jsem člověk, co už by byl nejradši 2 měsíce předem na všechno připravený, to mi nedá spát :? :? Tak jestli to nebude tím…

Stravu mám právě správně složenou, o zdravé stravování a výživu se zajímám už několik let. Právě, že tohle je poprvé, co už vážně nevím kudy kam a možná jenom nějaký splín z toho, že ještě nemám všechno hotové a připadám si už jako neohrabaná koule :roll: 8o :think: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
436
11.1.22 21:38

Nebo třeba nějaká jóga pro těhotné tam není v okoli?
Já jsem chodila vlastně i 1× týdne plavat na bazén, taky super…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38251
11.1.22 21:39
@kamissek píše:
Hezký večer všem.
Už delší dobu mě trápí únava a taková skleslost, je to asi i dost tím, že už jsem v 8. měsíci těhotenství a je to o něco náročnější, ale opravdu jsem dříve bývala aktivní, občas i cvičila, teď bych mohla celý den proležet, jeden den něco dělám - tím myslím něco víc, než běžný úklid, nebo menší nákup a už je mi zle, nebo mě něco bolí, jsem poslední dobou ze všeho nervózní… :roll: :roll: Bohatě mi stačí, když hlídám celý den pejska a 3× denně jdeme na procházku, je to pejsek, na kterého jsem dříve čekala a teď mu nestačím :mrgreen: Po 3. procházce mě strašně bolí kyčle a to tak, že to mám tak na 3-4 dny :,(
Zkusila jsem nějaké vitamíny, momentálně i doplněk stravy s koenzymem Q10, můj gynekolog mi předepsal železo na anémii, z čehož může být ta únava, ale myslím, že už jsem ji měla dřív :think: :nevim:

Mám jenom obavy, jak dlouho tohle potrvá, mám strach, jak na tom budu po porodu, určitě bude ještě hůř, tak bych ráda nějaký doplněk stravy, který by mě případně po porodu s miminkem vytáhl z toho nejhoršího :(

Máte prosím někdo zkušenosti s nějakým dobrým vitaminem/doplňkem stravy? Něco, co vám opravdu pomohlo, abyste normálně fungovaly? Nebo popřípadě vám dodal ještě více energie, po čem jste se cítily vážně dobře? Řekla bych, že ta špatná psychika a nervozita u mě pramení především už z toho, že skoro nevylezu z bytu, protože jsem tak unavená, nebo je mi zima, byla jsem teď často nemocná a teď to na procházky venku úplně moc není :zed: :zed: Opravdu se bojím, abych to všechno zvládala bez pomoci, pokud se to ještě zhorší. Děkuji moc za všechny odpovědi.

Porod. To je lék.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
11.1.22 21:41
@desbes1993 píše:
Já jsem chodila vlastně i 1× týdne plavat na bazén, taky super…

Já jsem kromě cvičení a běhu mimo těhotenství takový antitalent :lol: Plavat bohužel neumím :lol: Zkoušela jsem jednou jógu pro těhotné, dokonce i cvičení přímo na ty kyčle, které mi daly hodně zabrat, ale bohužel to bylo ještě horší :? Nechápu, jak tohle může někomu pomoci :lol: A jak se z tak aktivního zdravého člověka může stát něco takového, cosi neohrabaného :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
11.1.22 21:41
@Russet píše:
Porod. To je lék.

Tak bezva. To ráda slyším :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
11.1.22 21:42
@desbes1993 píše:
Já jsem chodila vlastně i 1× týdne plavat na bazén, taky super…

Ale jinak v okolí není vůbec nic :roll: :nevim: Nemám ani řidičák, takže je to občas na hlavu, když už mě unaví něco těžšího tahat atd. :zed: Taky bydlíme ve 4. patře bez výtahu :lol: :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
203
11.1.22 21:48
@kamissek píše:
Mockrát děkuji za podporu. Partner bohužel nemá moc času… Proto ty obavy. Jsem nervózní taky z toho, že už jsem ve 32. týdnu a stále nemáme hotový celý dětský pokoj, nemáme složenou postýlku, koupený kočárek… Mám tušení, že malý půjde ven dřív a jsem člověk, co už by byl nejradši 2 měsíce předem na všechno připravený, to mi nedá spát :? :? Tak jestli to nebude tím…Stravu mám právě správně složenou, o zdravé stravování a výživu se zajímám už několik let. Právě, že tohle je poprvé, co už vážně nevím kudy kam a možná jenom nějaký splín z toho, že ještě nemám všechno hotové a připadám si už jako neohrabaná koule :roll: 8o :think: :lol:

Neohrabaná koule, to naprosto chápu, znám :mrgreen: S dětským pokojíčkem bych si nedělala hlavu. My jsme ho měli připravený včetně obrázků na zeď a stejně to dopadlo tak, že mrňousek spí se mnou v ložnici v manželské posteli, postýlka je prázdná, manžel spí ve vyzdobeném dětském pokojíku :mrgreen: A s tím zdravým stravováním-netvrdím, že je to tvůj případ!- ale znám lidi, kteří rádoby zdravé stravování ženou do extrému, v praxi dlouhodobě drží dietu a ke skutečnému zdraví to má hodně daleko. Narušený vztah k jídlu vede k fyzickým a hlavně psychickým problémům. Říká se tomu ortorexie. Nemůže být zakopaný pes tady?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
11.1.22 21:56
@Mína91 píše:
Neohrabaná koule, to naprosto chápu, znám :mrgreen: S dětským pokojíčkem bych si nedělala hlavu. My jsme ho měli připravený včetně obrázků na zeď a stejně to dopadlo tak, že mrňousek spí se mnou v ložnici v manželské posteli, postýlka je prázdná, manžel spí ve vyzdobeném dětském pokojíku :mrgreen: A s tím zdravým stravováním-netvrdím, že je to tvůj případ!- ale znám lidi, kteří rádoby zdravé stravování ženou do extrému, v praxi dlouhodobě drží dietu a ke skutečnému zdraví to má hodně daleko. Narušený vztah k jídlu vede k fyzickým a hlavně psychickým problémům. Říká se tomu ortorexie. Nemůže být zakopaný pes tady?

Tak moc děkuji za uklidnění :lol: :lol: :lol:
My právě máme takové ty detaily, máme všechno co se výbavičky týče, to, co jsem zvládla sehnat sama, ale takové velké věci, jako nákup skříně, nákup kočárku, apod. kdyz nemám řidičák a auto, sama nezvládnu a stále to stojí a čeká na partnera, který má pracovní dobu od 8 do 18 hod. a když přijde z práce, tak pracuje ještě na jiné práci :zed: :zed: :zed:

Ortorexii znám, dříve jsem se v tomhle všem tak nějak motala (od 10. let věku), až jsem došla k tomu, že dělám kurz výživového poradce a momentálně v oblasti výživy pomáhám i ostatním a hrozně mě to baví :srdce: V tomhle zakopaný pes není, tím jsem si jistá :hug: Právě naopak teď s mrňousem se snažím ještě daleko lépe stravovat, pořád něco vařím, peču, fotím… Dělám jídelníčky :lol: :lol: :lol: Bez toho už nevím co bych dělala :lol: Ale celé těhotenství jsem měla velký hlad, takže prostě jím víc a to, co tělo žádá :lol: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52
11.1.22 21:58
@Mína91 píše:
Neohrabaná koule, to naprosto chápu, znám :mrgreen: S dětským pokojíčkem bych si nedělala hlavu. My jsme ho měli připravený včetně obrázků na zeď a stejně to dopadlo tak, že mrňousek spí se mnou v ložnici v manželské posteli, postýlka je prázdná, manžel spí ve vyzdobeném dětském pokojíku :mrgreen: A s tím zdravým stravováním-netvrdím, že je to tvůj případ!- ale znám lidi, kteří rádoby zdravé stravování ženou do extrému, v praxi dlouhodobě drží dietu a ke skutečnému zdraví to má hodně daleko. Narušený vztah k jídlu vede k fyzickým a hlavně psychickým problémům. Říká se tomu ortorexie. Nemůže být zakopaný pes tady?

Právě už mě to dneska vážně zarazilo a padlo to na mě nějak, protože už nevím, čím by to mohlo být - třeba je to prostě normální v tomhle období, ale napadlo mě, aby se to srovnalo alespoň po porodu… Ráda bych fungovala tak, abych zvládala všechno, co se dá, domácnost i malého, ale taky něco navíc a nezbláznila se z toho. Ta únava by ale vážně mohla být k té anémii, to železo mám předepsané zatím jen pár dní :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat