Vitamíny v průběhu celého těhotenství

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Alleessa
Povídálka 18 příspěvků 09.07.19 14:35
Vitamíny v průběhu celého těhotenství

Ahoj. Chtěla bych se zeptat, protože se v tom absolutně nevyznam a víc hlav víc ví: do 12 tt jsem brala femibion 1 s jodem a dále bych chtěla pokračovat ve vitaminech. Nyní jsem v průběhu 14 tt a teda Femibion 2 mi přijde strašně drahý (mám doma už jedno dítě, takže nemůžu kupovat moc drahé vitamíny.. :roll: ) každopádně bych potřebovala nějakou náhražku za něj, a s jodem(mám vyoperovanou stitnou zlazu a potřebuji vitamíny co obsahují jod). Maminky, můžete mi doporučit jeho levnější náhradu? Děkuji :)

Přečtěte si článek: Vitamíny pro těhotné

Reakce:
ugluk
Hvězda diskuse 47024 příspěvků 09.07.19 14:40

Listovka je podstatná hlavně v tom prvním trimestru. Co se jódu týče, může ti dr. předepsat klasika jodid na pojišťovnu (mně psal endokrinolog). Pokud to tuším správně, tak Femibion 2 má navíc jen ty kapsle s rybím olejem - samostatně je koupíš mnohem levněji, já teď dávala v Benu za 180 kusů necelé dvě stovky.

cell
Echt Kelišová 8228 příspěvků 09.07.19 14:42
@Alleessa píše:
Ahoj. Chtěla bych se zeptat, protože se v tom absolutně nevyznam a víc hlav víc ví: do 12 tt jsem brala femibion 1 s jodem a dále bych chtěla pokračovat ve vitaminech. Nyní jsem v průběhu 14 tt a teda Femibion 2 mi přijde strašně drahý (mám doma už jedno dítě, takže nemůžu kupovat moc drahé vitamíny.. :roll: ) každopádně bych potřebovala nějakou náhražku za něj, a s jodem(mám vyoperovanou stitnou zlazu a potřebuji vitamíny co obsahují jod). Maminky, můžete mi doporučit jeho levnější náhradu? Děkuji :)

domluv se s endokrinologem. Jodid Ti napíše, listovku už v podstatě nepotřebuješ a ostatní vitamíny také ne

aanysek
Stálice 68 příspěvků 09.07.19 14:50

Mám Chytré miminko 2 (obsahují i jod, ale nevím jestli v dostatečném množství?), 60 tablet + 60 kapslí s olejem a stály 500. Beru si denně půlku vitaminu a obden olej, takže mi vystačí na 4 měsíce :)

Feliccita
Kecalka 160 příspěvků 2 inzeráty 09.07.19 16:53

Jodid má momentálně výpadek a nedá se nikde sehnat… Taky se mi nechce kupovat femibion, ale kvůli jódu musím. V žádné lékárně mi nikdo nic jiného nenabídl. Chytré miminko má tuším jen 100 jednotek jódu a potřebuji 150 denně… :roll:

Khalesi
Zasloužilá kecalka 939 příspěvků 09.07.19 17:29

Jestli se nepletu tak vitaminy z dm drogerie A-Z mama maji vseho dost a jodu tech 150. Stoji to asi 80 korun a bere se jedna tableta denne v tehotenstvi i kojeni.

ugluk
Hvězda diskuse 47024 příspěvků 09.07.19 17:52

S tou dávkou jódu je to taky… Endokrinoložka mi předepsala 100 (Letroxu jsem brala přes 200 denně) s tím, že později 150, pak jsem přešla jinam a tam že těch 150 už je moc a mám zůstat u stovky, tak se v tom kůň vyznej.

Alleessa
Povídálka 18 příspěvků 09.07.19 17:58

@ugluk mě ani neřekl kolik jodu :lol: zatím beru 120 letr ale při prvním tehu 150, tak to asi bude stoupat v průběhu tehu. Právě ani nevím kolik jodu, jenom se zeptal jestli beru vitamíny s jodem a to je vše :lol: :lol:

ugluk
Hvězda diskuse 47024 příspěvků 09.07.19 18:06

@Alleessa počítej těch 100-150, no :lol: Ale klidně bych dr. cinkla, mně říkali buď vitamíny s jodem nebo jodid samotný. I při kojení pak, to už trochu flákám :oops:

MarketaC4
Kecalka 182 příspěvků 09.07.19 18:22

V DM jod je. Mám je doma. Brala jsem i Femibion, ale svědilo mě po něm tělo a nebylo mi po nich dobře. Nakonec jsem vitamíny někdy od 5 měsíce nebrala už vůbec a mimino je v pořádku. Až teď mám předepsané železo. Nech si předepsat ten jod a víc bych asi něrešila.

Váš příspěvek
Reklama