Vitamíny v těhu, jakým se vyvarovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
M2015
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 05.10.14 20:53
Vitamíny v těhu, jakým se vyvarovat ?

Zdravím, zkušenosti co se týče užívání vitamínů v těhu? Je tu pár diskuzí, ale natrefila jsem jen na staré okolo r. 2006… Uz mi bylo ne jednou řeceno, ze jistym vitaminum by se melo v tehotenstvi (castecne) vyvarovat. Zrovna ted mam dny, kdy jsem si docela, ujela, na mandarinkach, huškách, atd… Kiwi se trochu bojim, ikdyz vim, ze ma hodne viitaminu-paradox:-)))

Budu rada, kdyz pridate osobni zkusenost, nazor:-) hezky zbytek nedelniho vecera 8)

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 05.10.14 20:57

Ovoce je v klidu, vitamín A není košer, já milovala mrkev, vypila jsem denně půl litru šťavy z mrkve a jablek a bylo mi zakázáno.

Bibi239
Kelišová 7016 příspěvků 05.10.14 20:57

Jediný vitamín, který je v nadměrných množstvích opravdu nebezpečný je vitamín A, nachází se ve vnitřnostech, třeba játra. Může v ranném těhotenství ovlivňovat vznik vývojových vad. Nicméně neplést s betakarotenem třeba z mrkve, z toho si tělo vyrobí jen potřebné množství vitamínu A a zbytek vyloučí, v těch játrech už je předdělaný doopravdy A.

M2015
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 05.10.14 20:58

Díky! :kytka:

JayLee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 20:58
@M2015 píše:
Zdravím, zkušenosti co se týče užívání vitamínů v těhu? Je tu pár diskuzí, ale natrefila jsem jen na staré okolo r. 2006… Uz mi bylo ne jednou řeceno, ze jistym vitaminum by se melo v tehotenstvi (castecne) vyvarovat. Zrovna ted mam dny, kdy jsem si docela, ujela, na mandarinkach, huškách, atd… Kiwi se trochu bojim, ikdyz vim, ze ma hodne viitaminu-paradox:-)))Budu rada, kdyz pridate osobni zkusenost, nazor:-) hezky zbytek nedelniho vecera 8)

tak ty který si beres z ovoce a zeleniny muzes brat kolik chces a dle libosti - urcite jsi myslela spis vylozene nejaky kupovany jako Mamavit adt ne? :nevim: ty se nedoporucuji pac jsou po nich velke deti pry a nejen to takze ¨pokud si to beres takhle z ovoce a zeleniny, tak si myslim, ze není proc se jakkoliv omezovat. Telu tu vždy musíš dodat v prebytku a zbytek si vylouci v moci :kytka: ja jedla teda všechno :pankac:

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 05.10.14 21:00
No tak podle mého gynekologa ne, přemíru mrkve ne. A to mi dělala velmi dobře na zácpu, přesto zakázal.
@Bibi239 píše:
Jediný vitamín, který je v nadměrných množstvích opravdu nebezpečný je vitamín A, nachází se ve vnitřnostech, třeba játra. Může v ranném těhotenství ovlivňovat vznik vývojových vad. Nicméně neplést s betakarotenem třeba z mrkve, z toho si tělo vyrobí jen potřebné množství vitamínu A a zbytek vyloučí, v těch játrech už je předdělaný doopravdy A.
M2015
Zasloužilá kecalka 668 příspěvků 05.10.14 21:02
Happy87
Stálice 90 příspěvků 05.10.14 21:04
RE

Souhlas s holkama, jen to áčko, ale podle mě se mrkví předávkovat nemůžeš:) spíš játra apod se nedoporučují. Co se týče vitamínků, nedám dopustit na Femibion. Už jsem ve druhém trimestru, tak už beru Femibion2, kde se bere denně jedna tabletka vitaminku, kde jsou všechny potřebné (áčko tam není) včetně kyseliny listové a pak tabletka omega mastných kyselin. To jiné těhu vitaminky nenabízejí, takže v tom jsou pro mě jednoznačně, nej a mimušák bude chytrolín:)

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 21:08
@terinka4444 píše:
Ovoce je v klidu, vitamín A není košer, já milovala mrkev, vypila jsem denně půl litru šťavy z mrkve a jablek a bylo mi zakázáno.

to nedava smysl…v mrkvi je betakaroten. prekurzor acka…nadbytek se vylouci.

Jana206
Nadpozemská drbna 27042 příspěvků 05.10.14 21:10

Játra jsou ale dobrým zdrojem kyseliny listové a železa. Kdyby se jim těhotné ženy často v dobré víře tak úzkostlivě nebránily, nebyly by chudokrevné. Já jsem to neřešila, i v těhotenství jsem i občas játrovou omáčku nebo pečená játra dala :nevim: Nejsem zastáncem žádné hysterie ani extrémů z jedné nebo druhé strany. Nedělám si iluze, kolik se toho z umělého vitaminu vstřebá.

Nemusí být pravda, že po vitaminech bývají velké děti, i gynekologové říkali, že je to blbost. Váha dítěte je z velké části zakódovaná geneticky, pokud žena netrpí extrémní podvýživou nebo naopak nežije jen jídlem..Ve třetím těhotenství jsem nebrala žádné vitaminy kromě čisté listovky v prvním trimestru a rybího tuku ve druhém a třetím trimestru..Dcera měla téměř totožnou porodní váhu i délku stejně jako nejstarší syn, u kterého jsem užívala Mamavit, Calibrum a Gravital - ne dohormady, ale postupně, jak jsem co koupila..
V levnějších vitaminech bývají často konzervanty - sorban draselný, kyselina benzoová. To může vadit maminám, které by nejraději vše bez éček, někdo to ale neřeší, protože to bývá běžně v průmyslově vyrobených potravinách a lécích.
Jestli chce nebo nechce užívat takové vitaminy, si musí zhodnotit každý sám..Co se týče dražších výrobků, tam nevím, ale podle mě je pětistovka měsíčně za těhu vitaminy hlavně marketing výrobců léčiv, zdravé těhotenství se dá s vyváženou stravou prožít i bez nich.

Podle mě by měla žena jíst, na co má chuť..Hodně žen je hlavně v prvním trimestru rádo, že může jíst vůbec něco..Já jsem neřešila ani rybí salát nebo pepřenky, když jsem měla chuť, dala jsem si - ale nikdy jsem nezkoušela nové výrobky, jen to, co jsem běžně jedla i před otěhotněním a raději jsem koupila balený výrobek, kde je nějaké to éčko, než vážený rybí salát v obchodě, který se musí rychle spotřebovat a je větší riziko případné nákazy nějakou tou bakterií. Ovoce a zelenina podle mě bez omezení..V mrkvi je hlavně betakaroten, ze kterého si tělo vitamin A vyrábí.

Saffiraa
Závislačka 3909 příspěvků 9 inzerátů 05.10.14 21:10

Ahoj, dle mého gynekologa určitá studie prokázala, že po užívání Mamavitu, se rodí větší děti (cca o 300g). Já užívala Femibion a prcek měl 4300g, tak nevím, nevím. :mrgreen:

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 21:12

@Jana206 znam x obeznich matek, ktere v tehotenství vylozene zraly a porodily male deti..a znam vyzabliny co porodily 4kilove deti, treba modelka co ma Legolase :mrgreen: ;)

terinka4444
Hvězda diskuse 69359 příspěvků 05.10.14 21:13
Zakázal, fkt jo, primář krajské porodnice. Řekl, že tolik mrkve ne, bylo tam tak 300ml v té dávce. A zvedl mi magnosolv, že prý ten způsobuje v přemíře průjem. A to jsem měl se zácpou takové problémy, že jsem tlačení krvácela. Přesto mrkev která je účinná, nedovolil. :nevim:
@KackaDoup píše:
to nedava smysl…v mrkvi je betakaroten. prekurzor acka…nadbytek se vylouci.
KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 21:13

@Jana206 jenze pro nektere je femibion spasa, protoze maji geneticky dano ze nedokazou nastepit kyselinu listovou…cili ji musi brat jiz nastepenou. A to je drahe.

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.14 21:14

@terinka4444 ;) divny no, ja to mam zafixovane takto.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Z pašeračky Terezy je světové celebrita! Modelka jde za mříže, píší v Británii

Pašeračka Tereza Hlůšková, kterou dnes pákistánský soud poslal za pokus o... číst dále >

Vilhelmová jako Meda: Hrát ji je obrovská odpovědnost a troufalost

Mecenáška a vášnivá sběratelka umění Meda Mládková 24. června oslaví... číst dále >