Vítání občánků - dárky od příbuzných/prarodičů

10
29.12.19 08:19

Vítání občánků - dárky od příbuzných/prarodičů

Dobré ráno děvčata. Jsem pozvaná do Prahy na vítání občánků. Ráda se zúčastním, ale: při minulém vítání předchozího vnoučka od starší dcery tady na vesnici u nás se druhá babička nechala vidět a k dárkům od radnice (dětská říkadla a poukázka na peníze) přidala obálku s penězi. Já tam stála s prázdnýma rukama. Bohužel jsem si nevšimla, jak to bylo u jiných rodin. Já jsem oběma vnoučkům dala peníze již jako „porodné“, ale to nikdo nevidí…Mám teď také okázale předávat dárek na radnici nebo ne? Ptát se druhé babičky nechci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

613
29.12.19 08:24

U nas se daval jen darek z radnice.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11732
29.12.19 08:31

To u toho předávání darů musíš být vidět? 8o

ne, na vítání nikdo nic nedával. je snad jedno kdy, dar předáš ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
285
29.12.19 08:36

Nám z příbuzných na vítání ani k narození dítěte nikdo nic nedával.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.12.19 08:40

A to hrajete nejakou soutez nebo co? Proc to ostatni musi videt? 8o Dulezity je snad zamer, ze si treba mladym prispela a pomohla a ne divadlo okolo aby jako vsichni videli :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8618
29.12.19 08:44

My jsme od rodiny nic u této příležitosti nedostali a ani mě nenapadlo, že bychom něco dostat měli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10
29.12.19 08:46

Já jen že jsem si připadala jak socka. Proto chci vědět, jak je to obvykle. Nic víc, nic míň…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
451
29.12.19 08:52

K vitani obcanku ani jedno z deti nic nedostalo od pribuznych. Jen darky od mestske casti

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6518
29.12.19 09:08

Chápu, že ti jde o to, že jedna babička něco dává a druhá stojí s prázdnýma rukama. My nedostali nic a ani by mě nenapadlo něco očekávat. Dala jsi „porodné“, jestli máš strach, že budeš jako babička, která jde s prázdnou, tak kup třeba malou hračku nebo plyšáčka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1731
29.12.19 09:11

Nic jsme od pribuznych nedostali, ani by me to nenapadlo, jsme z Prahy :) Chápu ze ses citila blbe, ale neni duvod, vzdyt jsi vnouckum dala pri jine prilezitosti. Jestli si chces byt jista, zeptej se mladych, ale nemyslim ze by neco cekali, vzdyt se to cele dela spis pro rodinu, delaji se fotky atd… uzijte si to :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
520
29.12.19 09:13
@Mysticlipstick píše:
A to hrajete nejakou soutez nebo co? Proc to ostatni musi videt?

Proč tak útočně? 8o Paní si asi připadala blbě v tu chvíli, tak se ptá, jak to chodí.

Sama mám tři děti a v blízké rodině hodně malých dětí. A nikdy nikdo peníze ani dárky na vítání občánků nedával. Jen u narození, kdo chtěl, ale nikdo to neočekával.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.12.19 09:24
@masima píše:
Proč tak útočně? 8o Paní si asi připadala blbě v tu chvíli, tak se ptá, jak to chodí.Sama mám tři děti a v blízké rodině hodně malých dětí. A nikdy nikdo peníze ani dárky na vítání občánků nedával. Jen u narození, kdo chtěl, ale nikdo to neočekával.

Zakladatelka dostala dve otazky a ani na jednu neodpovedela, nevim co ti na nich pripada utocneho, jen nemam ve zvyku pouzivat milion smajliku, krom toho zakladatelky smysleni je pri nejmensim pubertalni. Staci mi jeji dalsi odpoved…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
520
29.12.19 09:29

@Mysticlipstick Miliony smajlíků také nedávám, otázky mně osobně připadají útočné, tak se nedivím, že neodpověděla a paní mi nepřijde pubertální vůbec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.12.19 09:29

Tak já nedostala porodné, ale máma nám vždycky hodně věcí na děti koupila, takže jsem do dnes netušila, že se dávají takto penize… a děti jsem o vítání občánků s radostí ochudila, ale co vím, tak nikdo ze známých od rodiny k této příležitosti nic nedostal…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3163
29.12.19 09:32

Nějaké darky jsme pri narozeni ditete dostali doma v soukromi. I my nosime darek, kdyz se nekdo v rodine narodi, k dotycnym domu. Na vítáni by nas to urcite nenapadlo :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama