Vítáni občánků dle trvalého pobytu matky, nebo dítěte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Greneia
Povídálka 40 příspěvků 05.12.17 14:13
Vítáni občánků dle trvalého pobytu matky, nebo dítěte

Ahoj, potřebuji někoho, kdo ví tohle přesně.. Bydlíme s přítelem na jedné adrese, kde má on sám trvalý pobyt. Já jinde. Chceme, aby vítáni občánků bylo v místě otce, tedy tam kde nyní bydlíme. Když se vyřídí trvalý pobyt našeho dítěte tam, kde má můj přítel, kam přijde pozvánka dítěti na vítáni? Stále dle trvalého bydliště matky? Snad bude otázka pochopena. Díky předem za odpověď

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9126 příspěvků 05.12.17 14:16

Nepřijde nikam ;) musíš se sama přihlásit na úřadě v místě pobytu dítěte. Takto je to u nás.

bambule45
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 05.12.17 14:16

Nejlepší je kontaktovat matriku a zeptat se přímo tam. A pak se zeptat na vašem úřadě, kde bydlíte. Vše je na domluvě. Někde třeba dávají příspěvek, ale mají určité podmínky.

Malé je už 13 měsíců a na vítání jsme ještě nikde nebyli. :(

Příspěvek upraven 05.12.17 v 14:21

žampion
Závislačka 3724 příspěvků 05.12.17 14:17

Dítě má automaticky trvalý pobyt dle matky. Jinak pokud žijete jinde normálně bych zašla na úřad a zkusila se s nimi domluvit, u švagrové to tak bylo zašla na matriku a domluvila si vítání občánku v městě kde žijí.

Janli
Závislačka 4986 příspěvků 05.12.17 14:17

Většinou to bývá podle trvalého pobytu dítěte. Nejlepší by bylo neptat se tady, ale zvednout telefon a zavolat na obec. My tady fakt nevíme, jak to u vás na obci mají :nevim:. Vítání občánků není povinností obce, ale jejich dobrovolná činnost.

Greneia
Povídálka 40 příspěvků 05.12.17 14:38

Aha.. Holky díky.. No jak budu moct jít s malým ven… Má týden po narození, tak tam fakt zajdu… Nerada bych, aby úřad posílal v místě mého trvalého, když s tím malý nemá vlastně nic společného :think: měla jsem za to, že je to o tom, že je na to nějaký zákon, povinnost…

martina.se
Hvězda diskuse 56898 příspěvků 05.12.17 14:42

@Greneia u nás se musíš sama přihlásit.. nic se automaticky nedělá… my nešli..jinak dle místa TP matky - tam totiž automaticky dostane TP i dítě :mrgreen:

Greneia
Povídálka 40 příspěvků 05.12.17 15:51

Aha.. Holky díky.. No jak budu moct jít s malým ven… Má týden po narození, tak tam fakt zajdu… Nerada bych, aby úřad posílal v místě mého trvalého, když s tím malý nemá vlastně nic společného :think: měla jsem za to, že je to o tom, že je na to nějaký zákon, povinnost… @martina.se

No u prvních dvou dětí mi automaticky přišlo… Nyní jsem rozvedená.. A ano, syn má automaticky stejnou adresu, jako já, ale za týden bude mít adresu kde nyní bydlíme.. Tedy jako jeho otec :-)

alviola
Ukecaná baba ;) 2234 příspěvků 05.12.17 16:02

Měli jsme to stejně. Trvalé bydliště jsme měli jinde, ale na vítání jsme chtěli v místě pobytu. Zavolala jsem na matriku, vysvětlila jsem situaci (že se chystáme ke změně trvalého bydliště, ale ještě jsme to nestihli), paní si napsala adresu a poslala nám pozvánku. A bylo :-) Zkus tam nejdřív zavolat.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Stropnický von Osečany udělal dojem: Starostovi se líbí, zámek už má architekta!

Že je péče o zchátralý zámek během na sakra dlouhou trať, si Matěj Stropnický... číst dále >

Angela se našla! Po deseti dnech se objevila ve Španělsku, manželská krize se nekoná

Celé Německo minulý týden spekulovalo, kde se nachází kancléřka Angela... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama