Úroveň zubní péče

120
19.3.17 18:13

Víte, že....(úroveň péče)?

Milé maminky,
víte, že…

• …preventivní prohlídka by rozhodně neměla trvat dvě minuty se závěrem,,Dobrý, nashle příště."?
  • …byste neměli chodit k zubaři každý půlrok aby se stále a stále něco opravovalo - péče by měla mít počátek a konečný stav, který se pak udržuje?
  • …součástí prevence by jednou za čas měly být rentgeny, neboť není vše vidět jen pouhým pohledem oka?
  • …nechávat několik měsíců otevřený zub s infekcí v kanálcích a stále a stále měnit léčebnou vložku je špatně?
  • …první, co by mělo vašeho zubaře zajímat, je stav vašich dásní(zda není zánět) a hygieny?
  • …kvalitní ošetření (výplň/kanálek) rozhodně netrvá 5, 10 ani 20 minut, ale mnohem déle?
  • …péče hrazená pojišťovnou odpovídá úrovni péče před 20 lety a proto nemůže být v naprosté většině případů kvalitní?

Pojďme diskutovat.

Příspěvek upraven 19.03.17 v 18:18

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Doe_Jane
19.3.17 18:17

Mám naštěstí kvalitní zubní kliniku ale děsí mě kolik lidí ještě chodí k zubařům, kteří vůbec nepoužívají rentgen 8o… zánět zaplácají plombou a diví se že to pacienta pořád bolí :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
19.3.17 18:18

Nevim, kam chodíš, ale u nás je rentgen běžný, stejne jako ostatní věci, které píšeš. Je to o výběru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
19.3.17 18:20
@Tichošlápek píše:
Nevim, kam chodíš, ale u nás je rentgen běžný, stejne jako ostatní věci, které píšeš. Je to o výběru.

Já to vím, jde mi o to, jak informovaný je zbytek populace, protože spoustě lidí toto nikdy nikdo v životě neřekl a chodí roky a roky k zubařům, kteří na toto nedbají, v domnění, že je vše v pořádku a pak se nestačí divit, když začnou přicházet o zuby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18089
19.3.17 18:33
@AvaF píše:
Já to vím, jde mi o to, jak informovaný je zbytek populace, protože spoustě lidí toto nikdy nikdo v životě neřekl a chodí roky a roky k zubařům, kteří na toto nedbají, v domnění, že je vše v pořádku a pak se nestačí divit, když začnou přicházet o zuby.

a máš představu jak těžké je sehnat zubaře, takže spousta lidí sice není u zubaře spokojená ale chodí tam protože je nikdo jinde nevezme a neošetří

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20172
19.3.17 18:34

Já mám skvělou zubařku, ale nevím, kam půjdu, až tady nebude.
Měla nějaký čas nedobrou diagnózu, ze které se ale vyhrabala. Není nejmladší, je jí 75 a chce pořád dělat.
Mám to k ní na opačný konec Prahy, ale jezdit tam budu, dokud to bude možné.

Vše, co píšeš, dělá. Je skvělá. Prvně mi řekne, co bude dělat, kolik to bude stát a potom se zeptá, zda to chci podstoupit a zaplatit. Pokud řeknu ano, teprve potom začne dělat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24604
19.3.17 18:35

Tak já třeba za necelých 30 let nikdy od zubaře na rtg nebyla..bohužel tu zubař který bere není takže nemám moc na výběr manžel je třeba momentálně bez zubaře. Teď se Budem stehovat a tam to snad bude úplně jine

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11484
19.3.17 18:35

Už v jiných diskusích jsem si všimla, že se snažíš vnutit názor, že zubař, kterému hradí zkaroky jen pojišťovna a který od lidí nebere částky minimálně v řádu tisíců, je nutně fušer, který svému řemeslu nerozumí. Světe div se, mám zubařku, které jsem v životě dvakrát platila pětikilo za bílou plombu, zuby mám v pořádku dlouhá líta a věřím, že další dlouhá léta mít budu. Sjíždí se k ní lidi z širokého okolí, má vynikající pověst. Kouzlo? A není to náhodou proto, že své práci rozumí a dělá jí poctivě? A neveze se na módní vlně, že za zuby se prostě platit musí? Jo, taky je soukromá (což je každý lékař s vlastní praxí, nejen ten, který nemá smlouvu s pojišťovnou).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
19.3.17 18:38
@Tichošlápek píše:

má pravdu v tom, že se občas bavím s lidmi, kteří opravdu netušili, že některé věci se dají poznat jen z rentgenu a kterým v životě nikdo nedělal na prevenci rentgen :nevim: a pak se diví že to jde jinak, že to jde s injekcí proti bolesti apod.

• Nahlásit
  • Citovat
3479
19.3.17 18:44
@Crystal87 píše:
Tak já třeba za necelých 30 let nikdy od zubaře na rtg nebyla..bohužel tu zubař který bere není takže nemám moc na výběr manžel je třeba momentálně bez zubaře. Teď se Budem stehovat a tam to snad bude úplně jine

No to ti držím palce, abys nového zubaře, co tě zaregistruje, našla. :kytka:

Před lety jsem chodila k zubaři, který rentgen sice neměl, ale jednou za čas mě na něj poslal (tuším, že 1× za 2 roky ZP platí kompletní rentgen chrupu).
Moje současná zubařka ho má rovnou vedle ordinace, takže když je problém se zubem (zánět, kanálky), je to praktické.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11316

Moje zubařka je skvělá, na rentgenu zubů jsem teda nebyla, ale jsem s ní spokojená, na preventivky chodím jen jednou ročně, ale spíš kvůli tomu, že mě už asi 5 let nic nevrtala ani nedělala, kdysi čištění kanálku, ale jak dlouho to trvalo, netuším :nevim:

každý lékař není fušer, jen to chce trochu hledat, nenechat se odbít a trochu štěstí…

jinak já se lékařů obecně bojím, takže pokud nikam nemusím, tak tak nejdu
na preventivky chodím jen na gyndu, k zubaři a 2× ročně se štítnou žlázou

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
120
@jessikka píše:
Už v jiných diskusích jsem si všimla, že se snažíš vnutit názor, že zubař, kterému hradí zkaroky jen pojišťovna a který od lidí nebere částky minimálně v řádu tisíců, je nutně fušer, který svému řemeslu nerozumí. Světe div se, mám zubařku, které jsem v životě dvakrát platila pětikilo za bílou plombu, zuby mám v pořádku dlouhá líta a věřím, že další dlouhá léta mít budu. Sjíždí se k ní lidi z širokého okolí, má vynikající pověst. Kouzlo? A není to náhodou proto, že své práci rozumí a dělá jí poctivě? A neveze se na módní vlně, že za zuby se prostě platit musí? Jo, taky je soukromá (což je každý lékař s vlastní praxí, nejen ten, který nemá smlouvu s pojišťovnou).

Že se za zuby platit musí není módní vlna zubařů, ale vlna, na kterou jsme se dostali vlivem (ne)proplácení péče pojišťovnami. Zubaři taky musí tu ordinaci uživit, a to čistě za pojišťovenské platby nelze, pokud má být tedy dodržen určitý standard kvality. I vy píšete, že doplácíte - 500 za bílou plombu, což je přesně to, o čem mluvím. Jestli se doplácí 500 nebo 2000 to už je věc ordinace, jak je vybavená, kde to je, jaký platí nájem a má celkové náklady, od toho se odvíjí cena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Bong

Zakladatelka má soukromou zubní ordinaci a hledá klientelu, ne? :)

• Citovat
  • Upravit
18089
19.3.17 18:46
@Bong píše:
Zakladatelka má soukromou zubní ordinaci a hledá klientelu, ne? :)

tak jestli musí hledat klienty tady tak bude hodně mizerná

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11316
19.3.17 18:46
@Bong píše:
Zakladatelka má soukromou zubní ordinaci a hledá klientelu, ne? :)

taky jsem nepochopila o co jí jde? o osvětu? :mrgreen: :mrgreen: bože :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama