Vitiligo - můžete doporučit lékaře?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lucie196
Kecalka 191 příspěvků 15.12.15 09:17
Vitiligo muzete doporucit lekare?

Dobre rano, dcera 2 roky 2 mesice ma malou bilou skvrnu na vnitrni strane stehynka. Nezijeme v CR, ale chtela bych se az tam prijedeme s nekym poradit, jestli je to pripadne vitiligo. Muzete nekdo prosim doporucit lekare? Vim, ze existuje specialni lampa, kterou se kuze osviti, ne asi kazdy kozni lekar ji ma.
 dekuju

Reakce:
maminka189
Kelišová 5322 příspěvků 15.12.15 10:47

@Lucie196 Syn tohle onemocnění má. Před dvěma lety měl malinkou skvrnu na břiše a teď to má všude ve velkém rozsahu. Existuje jedna účinná léčba laserem ale léčba by vyšla na desetitisíce :nevim:

Lucie196
Kecalka 191 příspěvků 15.12.15 10:55

A jak mu to diagnostikovali? Delali rozbor kuze? Krevni testy? Ja jsem to v lete ukazovala kozni doktorce v Cechach, nerekla, ze to vitiligo rovnou je, ze jen sledovat. V podstate teprve musime zjistit, jestli to opravdu vitiligo je. Chci s tim pockat az pojedeme zase do Prahy, chtela bych ji vzit k nekomu, kdo se tim vic zabyva, ma treba i tu lampu, kterou se to co jsem se docetla zjistuje.
A ten laser pomaha trvale?

martina.se
Hvězda diskuse 56917 příspěvků 15.12.15 10:57

@Lucie196 100% léčba neexistuje, toho se většinou nezbavíš. Máme to v rodině, jsme kapánek flekatí, ale jako ani laser nepomohl :think:

Gazy
Kecalka 284 příspěvků 15.12.15 10:59

Manžel to má taky po celém těle, léčba laserem by byla pro nás nezaplatitelná, pojišťovna na to nepřispívá, protože je to „jen“ kosmetická vada. Byli jsme u pár různých doktorů a všude to samé, jak rychle to přišlo, tak rychle to může odejít, nikdo pořádně neví proč se tělo rozhodlo bojovat proti pigmentu. Prý může pomoct zdravá strava, nestresovat se, vitamíny atd atd..ale upřímně? prd, nic nepomáhá, alespoň teda manželovi.

KlaraBoch
Ukecaná baba ;) 1276 příspěvků 15.12.15 11:13

Neporadim, jen ze to mam taky od detstvi a priblizne od stejneho veku jako tvoje dcera. Mam ale jinak svetlou kuzi, takze vyrazne bile skvrny byly akorat patrne u opaleni, jinak mi to nijak nevadi a o laseru jsem ani neuvazovala

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.12.15 11:14

I já trpím vitiligem, už asi dvacet let, objevilo se mi to někdy ve 12.letech a zatím jsem nepřišla nato, co pomáhá. Těch dvacet let to bylo prakticky pořád stejné, ale nedávno se mi to zhoršilo, po dvou dětech. Opravdu je to jen kosmetická vada, která ale dokáže hodně zamávat s psychikou a sebevědomím.
@martina.se ty si taky dalmatinek? :) My to v rodině nemáme, tak netuším, kde jsem k tomu přišla.

martina.se
Hvězda diskuse 56917 příspěvků 15.12.15 11:18
@Anonymní píše:
I já trpím vitiligem, už asi dvacet let, objevilo se mi to někdy ve 12.letech a zatím jsem nepřišla nato, co pomáhá. Těch dvacet let to bylo prakticky pořád stejné, ale nedávno se mi to zhoršilo, po dvou dětech. Opravdu je to jen kosmetická vada, která ale dokáže hodně zamávat s psychikou a sebevědomím.
@martina.se ty si taky dalmatinek? :) My to v rodině nemáme, tak netuším, kde jsem k tomu přišla.

jo jsem, ale naštěstí na místech, co nejsou tak vidět - např na břiše :mrgreen: a mám dost tetování, to to překryje :lol:

Lucie196
Kecalka 191 příspěvků 15.12.15 11:18

No my hlavne musime zjistit, jestli to opravdu vitiligo je. Zatim se ji to podle me nezvetsuje, na jinych mistech to nema. Dekuju vsem za odpovedi.

žížal
Závislačka 4613 příspěvků 15.12.15 11:58
@Lucie196 píše:
No my hlavne musime zjistit, jestli to opravdu vitiligo je. Zatim se ji to podle me nezvetsuje, na jinych mistech to nema. Dekuju vsem za odpovedi.

Jedna z mých dcer má jednu bílou skrvnu taky, vitiligo to není, takže držím palce, ať to máte podobně. A druhá dcera má zase tmavou skvrnu (už od narození) :mrgreen:.
@martina.se Jo jo, přesně tak, nepomáhá nic, „léčí“ se s tím moje ségra už skoro 40 let, vyzkoušela všechno možné a nic z toho.

Bohužel jak je to dědičný, má to i ségřin syn, i na hlavě, tam mu rostou bílé vlasy, chodí na ozařování, ale popravdě nevím, jestli to nějak zabere. A i když je to „jen“ kosmetická vada, stejně to bývá autoimunitní reakce organismu, takže se k tomu můžou přidružovat další autoimunitní onemocnění - např. štítka apod. Nic moc.

Příspěvek upraven 15.12.15 v 12:07

Lucie196
Kecalka 191 příspěvků 15.12.15 12:05
@žížal píše:
Jedna z mých dcer má jednu bílou skrvnu taky, vitiligo to není, takže držím palce, ať to máte podobně. A druhá dcera má zase tmavou skvrnu (už od narození) :mrgreen:.
@martina.se Jo jo, přesně tak, nepomáhá nic, „léčí“ se s tím moje ségra už skoro 40 let, vyzkoušela všechno možné a nic z toho.Bohužel jak je to dědičný, má to i ségřin syn, i na hlavě, tam mu rostou bílé vlasy, chodí na ozařování, ale popravdě nevím, jestli to nějak zabere. A i když je to „jen“ kosmetická vada, stejně je to autoimunitní reakce organismu, takže se k tomu můžou přidružovat další autoimunitní onemocnění - např. štítka apod. Nic moc.

Muzu se zeptat, co ta jina bila skrvna je? A mate to od narozeni nebo se to objevilo pozdeji?

žížal
Závislačka 4613 příspěvků 15.12.15 12:11
@Lucie196 píše:
Muzu se zeptat, co ta jina bila skrvna je? A mate to od narozeni nebo se to objevilo pozdeji?

Prý něco jako lokální porucha pigmentace - stejně jako je třeba právě ta tmavá skrvna. Myslím, že to má od narození, na vnitřní straně stehna. Už má skoro deset let, je to pořád stejné.

Lucie196
Kecalka 191 příspěvků 15.12.15 12:14
@žížal píše:
Prý něco jako lokální porucha pigmentace - stejně jako je třeba právě ta tmavá skrvna. Myslím, že to má od narození, na vnitřní straně stehna. Už má skoro deset let, je to pořád stejné.

Tak to je stejne umisteni. Ja si jen nejsem schopna vybavit, jestli uz to ma od narozeni. Vsimla jsem si toho vic rekneme pred pul rokem, takze kdyz ji byl tak rok a pul. Asi nejlip to zkonzultovat, je mi to jasny. Ale tak pozitivni je, ze ne kazda bila skvrna musi byt hned vitiligo. dekuju za odpoved.

žížal
Závislačka 4613 příspěvků 15.12.15 12:42

@Lucie196 Přesně tak, držím palce, dej vědět.

Peregrinus
Nováček 7 příspěvků 04.09.18 20:35
Facebooková skupina o vitiligu

Dobry den, na Facebooku je nová skupina Vitiligo Česko - Vitiligo Czechia. Je tam živá debata na všechna témata, která se vitiliga týkají.

https://www.facebook.com/…65391199458/

Váš příspěvek
Reklama