Vitiligo - ztráta pigmentu u tříletého dítěte

62
9.10.20 20:03

Vitiligo-Ztráta pigmentu u syna 3 roky

Dobrý den, zajímá mě jestli máte někdo zkušenosti s kožním onemocněním
Vitiligo. DDneska jsme byli u Dr. Potvrdit papíry do školky (nastupuje v lednu). Od včera má na tváři takové 2 bílé fleky. Myslela jsem že je to eksém. Na první pohled nejdou vidět, jen když je zkoumám. Od narození má přes celé tříslo flek, ujišťovali mě, že je to znaménko, ale paní doktorka si myslí, že jde o Vitiligo. V pondělí jdeme na kožní, ale ráda bych znala vaše zkušenosti. Jsem z toho nesvá. Předemděkuji za odpověď :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5531
9.10.20 22:58

Má to kamarádka, nic se s tím nedělalo, nijak ji to nepřekáželo a nezlobilo. Jediný problém byl, že ji to opravdu hodně zkomplikovalo otěhotnění.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9411
11.10.20 18:46

@Verčaa.B. Dcera má také bílé flíčky po těle. Zatím jsem s tím nikde nebyla, ale určitě půjdu. Jen co jsem četla, tak se s tím nic moc dělat nedá. Napíšes sem prosím, co vám na kožním řekli? Bojím se, že se jí to nějak rozleze více po těle. Zatím to má na jednom místě tak 2 cm flicek a na nohách, když bylo škrabla nebo spadla z kola, tak ji to zůstalo bílé..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
230
11.10.20 19:00

Má to v poslední době hodně lidí, chránit ta vybělená místa proti slunci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1052
11.10.20 19:10

Trpím vitiligem skoro 20 let. Naštěstí se mi zastavilo šíření a fleky mi nezasáahly obličej. Existují možné způsoby implantace vlastního pigmentu, zkus se informovat. Jinak, jde zřejmě o autoimunitní poruchu, kterou ovlivňuje třeba i duševní stav. Doporučuje se chránit se proti slunci, případně vysoké dávky vitamínu C.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
13.10.20 19:32

Tak na kožní jsme se dostali až dneska a je to opravdu Vitiligo. Dostali jsme mastičku Protopic 0,03%. První týden mazání 2× denně, druhý týden 1× ddenně, potom 1-2týdně. Mělo by to zmiznout, tak uvidíme. 11.11. Jdeme na kontrolu pak se uvidí co dal, jestli mast pomohla nebo ne. Ale 100%budeme chodit každý 3 měsíce na kontrolu. Asi protože je tak maličký? Popravdě byla jsem dost rozhozená, i když to není nic extra závažného, ale znáte to mamky :srdce:
Není mi z toho moc dobře :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
13.10.20 19:37

U nás je to spíše dědičné, já mám jeden flek na chodidle asi 3×1,5cm. Dneska jsem jim to ukazovala a je to prý taky vitiligo. Ale nic dalšího, taky mě napadlo jestli to nesvedou na dědičnost a konec.
Zeptám se na příští kontrole, děkuji.
Já vůbec nevěděla, že tohle existuje. Nikdy jsem se s nikým nesetkala, kdo by to měl. Možná proto jsem z toho tak vyklepana

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama