Vjezd k rodinného domu

853
24.6.21 09:45

Vjezd k rodinného domu

Dobrý den,

prosím o radu, pokud tedy někdo bude vědět :,(

Stavíme rodinný dům, tedy firma nám staví. Dle projektu máme i vjezd a parkovací stání, ale dělali novou silníci před domem a prý se špatně domluvili projektanti a tam, kde máme mít vjezd do domu je obrubník 8o a prý se nemůže vytrhat, jelikož je to před kolaudací ta silníce. Možností je prý udělat zákaz zastavení cca o deset metrů dál, kde udělali záliv pro parkování a není tam vysoký obrubník, ale to máme strach, že když se změní vedení obce, tak zákaz může zrušit a k domu prostě nevjedeme.
Takže ted nevíme, kde říct dělníkum at udělají zamkovou dlažbu a parkovací stání.
Chci jít řešit se starostou, ale ten mi po tel řekl, že je to prý chyba projektanta silnice a projektanta domu :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9221
24.6.21 10:09

Tak tipuji, že v původním projektu silnice váš dům ještě nebyl v plánu. Tak bylo asi na vás to tam důkladně tlačit, aby se to předělalo a stavělo s tím, že tam bude další vjezd. Jinak takto to vypadá, že jak se silnice zkolauduje, tak si budete muset vyridit nový vjezd. Ale určitě bych pátral po tom, kdo za to může. Jestli od vás projektant nedodal a neurgoval a nebo kdo dělal silnici to hodil pod stůl a nechtěl si komplikovat život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5319
24.6.21 10:17

Já pokud si pamatuji, tak jsme museli s obcí uzavřít smlouvu o připojení na komunikaci, kde jsme dokladovali i výkres z projektu s rozkresem vjezdu… :think:
U nás tedy ještě nějaký pás kolem silnice je v majetku obce, tudíž jsme “stavili” náš vjezd a parkování se souhlasem obce na jejím pozemku.

No ale tady už situace nastala. Asi bych zašla na obec za příslušným úředníkem, ať řekne, co se dal dělat. Podle mne s obrubníkem hýbat nemusíte. Dá se přece udělat nájezd i přes obrubník.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
24.6.21 10:28
@vendulaaa píše:
Já pokud si pamatuji, tak jsme museli s obcí uzavřít smlouvu o připojení na komunikaci, kde jsme dokladovali i výkres z projektu s rozkresem vjezdu… :think:
U nás tedy ještě nějaký pás kolem silnice je v majetku obce, tudíž jsme “stavili” náš vjezd a parkování se souhlasem obce na jejím pozemku.No ale tady už situace nastala. Asi bych zašla na obec za příslušným úředníkem, ať řekne, co se dal dělat. Podle mne s obrubníkem hýbat nemusíte. Dá se přece udělat nájezd i přes obrubník.

No to moc nejde 🙈 obrubnik je vysoký z nej spád. kde jsou keříky vysazeny 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
24.6.21 10:32

Já proste nechápu, ze firma staví a nedomluvi se dle projektu jak bude udělaná silnice 🙈
My s firmou připravili projekt, při podpisu smlouvy nám bylo řečeno, ze komunikace se začne brzy dělat a tím to bylo vyřešení.

Mě nenapadlo, ze firma udělá projekt, druhá projekt na silnici a nedomluvi se, ze asi se musí k domu nějak vjíždět 🙈 ten samy problém mají i vedle hned dům 🙈 🙈

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12932
24.6.21 10:57

Tohle ale asi neni k reseni se starostou, ale primo s vasim projektantem (co presne s obci uzavrel) a pak primo s firmou, co dela tu silnici, podle jakeho projektu jedou, a dopatrat se, kdo presne to zavinil a zadat napravu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12294
24.6.21 11:07

Tak sjezd ze silnice se resi uz v projektu a musi tam byt vyjadreni policajtu. Takze predpokladam, ze to mate vyreseny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
24.6.21 11:31
@iiiv píše:
Tak sjezd ze silnice se resi uz v projektu a musi tam byt vyjadreni policajtu. Takze predpokladam, ze to mate vyreseny

každý od toho dává ruce pryč
prý je chyba v komunikaci mezi projektantem silnice a projektantem domu :roll:
akorát ted opravdu nevíme, jak to řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
24.6.21 11:32
@iiiv píše:

takže myslíte, že máme zajít i na policii? a tam řešit celou situaci??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12294
24.6.21 11:33
@Nicol-8 píše:
každý od toho dává ruce pryč
prý je chyba v komunikaci mezi projektantem silnice a projektantem domu :roll:
akorát ted opravdu nevíme, jak to řešit.

mas schvaleny projet ke sjezdu k baraku? Jestli ne, muze za to vas projektant.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12294
24.6.21 11:35
@Nicol-8 píše:
takže myslíte, že máme zajít i na policii? a tam řešit celou situaci??

policie vam s tim nepomuze, u policie jste si meli nechat udelat vyjadreni k projektu ke sjezdu na pozemek

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
24.6.21 11:37
@iiiv píše:
policie vam s tim nepomuze, u policie jste si meli nechat udelat vyjadreni k projektu ke sjezdu na pozemek

tak jsem konzultovala s právníkem…prý projektant má pojistenou profesní odpovědnost a mám řešit s ním, je to jeho chyba

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
853
24.6.21 12:06

Tak pokud někdo dokáže fakt poradit, budu ráda.
Projektant domu prý chybu neudělal, dělá pro danou firmu pouze projekty domu a projekt komunikace neměl k dispozici a odkázal mě na majitele stavební firmy. Majitel firmy mi řekl, že nám tam vjezd prostě udělá, dle projektu a to, že se tam přes obrubník a keře nedostaneme není jeho starost a bude se držet projektu. A projektant komunikace nám řekl. že se držel projektu komunikace a ten byl daný tak, jak je to postaveno.

Jako nevím, zda se mi to zdá nebo ne :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12294
24.6.21 13:58
@Nicol-8 píše:
Tak pokud někdo dokáže fakt poradit, budu ráda.
Projektant domu prý chybu neudělal, dělá pro danou firmu pouze projekty domu a projekt komunikace neměl k dispozici a odkázal mě na majitele stavební firmy. Majitel firmy mi řekl, že nám tam vjezd prostě udělá, dle projektu a to, že se tam přes obrubník a keře nedostaneme není jeho starost a bude se držet projektu. A projektant komunikace nám řekl. že se držel projektu komunikace a ten byl daný tak, jak je to postaveno.Jako nevím, zda se mi to zdá nebo ne :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

a pod tim projektem vcetne toho sjezdu je podepsany kdo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12932
24.6.21 14:13
@Nicol-8 píše:
tak jsem konzultovala s právníkem…prý projektant má pojistenou profesní odpovědnost a mám řešit s ním, je to jeho chyba

Co nejaka profesni komora projektantu, kde by poradili…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat