Vklad na účet ČNB u jiné banky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lenka.kob
Kecalka 181 příspěvků 04.12.17 11:06
Vklad na účet čnb u jiné banky

Ahoj, chci se zeptat zda nektera nevite do jake banky zajít vložit peníze na učet česke narodní banky jedna se o zdravotni a socialni pojisteni za nejnižší poplatek? Nebo je lepší zajet do prahy vlozit to primo v cnb?… jsem z kladna tak to do prahy zas tak daleko nemam tak jestli mi nahodou cesta autobusem nevyjde levneji :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

bambule45
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 04.12.17 11:35

Co kdyby sis zavolala přímo do ČNB a zeptala se jich, jak to máš zaplatit?
Oni také třeba přímé platby tohoto typu neakceptují nebo mají jiné podmínky…
Nevím, nemám zkušenost, ale na tvém místě bych zavolala a zeptala se.
Zvlášť, když mají linku zdarma: 800 160 170

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 04.12.17 12:14

Jestli máš u jakékoli banky v ČR vedený účet, tak to zkrátka jen pošleš na účet ČNB - číslo je uvedené určitě na stránkách tvé zdravotní pojišťovny a na stránkách správy sociálního zabezpečení. Pozor - vklady přes pokladnu jsou zpoplatněné speciální sazbou!

bambule45
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 04.12.17 12:40
@Vlaďka 83 píše:
Jestli máš u jakékoli banky v ČR vedený účet, tak to zkrátka jen pošleš na účet ČNB - číslo je uvedené určitě na stránkách tvé zdravotní pojišťovny a na stránkách správy sociálního zabezpečení. Pozor - vklady přes pokladnu jsou zpoplatněné speciální sazbou!

Já to pochopila tak, že dotyčná nemá nikde účet a chce to vložit přes pokladnu.
Takže buď složenkou na číslo účtu nebo na pokladně ČNB. Ale některé platby nejdou takto.
Ať si tam zavolá a zeptá se. Já bych normálně vypsala složenku typu „A“ a je to.
Podle částky pak stojí složenka cca okolo 40,– Kč.

lenka.kob
Kecalka 181 příspěvků 04.12.17 12:58

Ano nemam moznost to posilat z uctu a navic jelikoz to platim za pritele ktery zacal podnikat a nema moznost na postu se slozenkami dojit jelikoz pracuje od rana do vecera, platit to za nej mam ja ale se slozenkou s jeho jmenem tam asi nemuzu ne? Proto to chci vyridit vkladem primo na ucet, ze sou nejake omezeni sem netusila, diky na cislo urcite tam zavolam a zeptam se

bambule45
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 04.12.17 13:01
@lenka.kob píše:
Ano nemam moznost to posilat z uctu a navic jelikoz to platim za pritele ktery zacal podnikat a nema moznost na postu se slozenkami dojit jelikoz pracuje od rana do vecera, platit to za nej mam ja ale se slozenkou s jeho jmenem tam asi nemuzu ne? Proto to chci vyridit vkladem primo na ucet, ze sou nejake omezeni sem netusila, diky na cislo urcite tam zavolam a zeptam se

Na poště je jim jedno, kdo to platí. Takže klidně vem složenky (a hlavně peníze) a běž to zaplatit na poštu. ;)

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 04.12.17 13:01

@bambule45
Tak bez účtu si nedokážu představit život - je to jak občanka. Snad ani neexistuje zaměstnavatel, který by nepožadoval číslo účtu pro vyplacení výplaty. A snad i důchody dnes většinou chodí na účet (pokud si vzpomínám, tak za toho byly nějaké aféry). Fakt nevím, já řeším zdravotní i sociální pojištění přes elektronické bankovnictví… :nevim:

bambule45
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 04.12.17 13:09
@Vlaďka 83 píše:
@bambule45
Tak bez účtu si nedokážu představit život - je to jak občanka. Snad ani neexistuje zaměstnavatel, který by nepožadoval číslo účtu pro vyplacení výplaty. A snad i důchody dnes většinou chodí na účet (pokud si vzpomínám, tak za toho byly nějaké aféry). Fakt nevím, já řeším zdravotní i sociální pojištění přes elektronické bankovnictví… :nevim:

Já účet nemám a žiju… :mrgreen:

Vlaďka 83
Ukecaná baba ;) 1053 příspěvků 04.12.17 13:17

@bambule45
A to tě ještě nikdo nedonutil? :mrgreen:

bambule45
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 04.12.17 13:22
@Vlaďka 83 píše:
@bambule45
A to tě ještě nikdo nedonutil? :mrgreen:

Ne a ani nemůže. Proč? Ani zaměstnavatel ti to nemůže nařídit.
A důchody se vyplácejí i na poště, kdo nemá účet.

Dokonce mi i jedna firma, která dostala od soudu nařízení zaplatit mi náklady řízení (jednalo se sice jen o 300,– Kč, ale i tak) - tak ta firma mi psala, že chce číslo účtu. Že jinak mi to nevyplatí, že to nejde. Tak jsem jim odepsala, že mě to nezajímá a že soud nařídil proplacení. A když to nemůžou poslat složenkou, tak ať mi to přinesou osobně. A ejhle - ono to šlo. :mrgreen: :P

lenka.kob
Kecalka 181 příspěvků 04.12.17 13:23

Tak to je supper ze mi to na poste vemou ikdyz tam je pritelovo jmeno, ono asi kdyz penize nevybiras tak je to jedno no :) jen se chci jeste optat jelikoz na zdravotni predvyplneny slozenky nedostal budu ji muset vyplnit, c. u. atd je mi jasny ale adresu majitele uctu mam dat adresu kladenske pojistovny? :)

bambule45
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 04.12.17 14:17
@lenka.kob píše:
Tak to je supper ze mi to na poste vemou ikdyz tam je pritelovo jmeno, ono asi kdyz penize nevybiras tak je to jedno no :) jen se chci jeste optat jelikoz na zdravotni predvyplneny slozenky nedostal budu ji muset vyplnit, c. u. atd je mi jasny ale adresu majitele uctu mam dat adresu kladenske pojistovny? :)

Klidně. Ono je to ve finále jedno. Ale musel dostat předpis co a jak. Dokonce stačí jen napsat adresáta (na složenku typu A!!!) jen název pojišťovny. Už se nemusí vypisovat celá adresa.
Odesílatel je jasný, ten musí být celý, včetně PSČ. Ale adresát stačí napsat VZP či jakou má pojišťovnu.

lenka.kob
Kecalka 181 příspěvků 04.12.17 14:33

Prave ze dostal jen papirek s cislem uctu, symbolama a castkou, je i dost mozny ze si o ty slozenky proste nerekl to by mu bylo podobny :) ale ted tam uz cas dojit pro ne nema takze to musim nejak vyresit a poslat za neho ja

bambule45
Zasloužilá kecalka 743 příspěvků 04.12.17 20:05
@lenka.kob píše:
Prave ze dostal jen papirek s cislem uctu, symbolama a castkou, je i dost mozny ze si o ty slozenky proste nerekl to by mu bylo podobny :) ale ted tam uz cas dojit pro ne nema takze to musim nejak vyresit a poslat za neho ja

Tak vypiš složenku, TYP A - to je na účet.
Napiš částku, pak slovy, odesílatele - tvého přítele, číslo účtu a variabilní symbol.
Jako adresáta stačí jen název pojišťovny.
Toť vše. ;)

Ivan PPZ
Kelišová 5595 příspěvků 04.12.17 21:19
@lenka.kob píše:
Ano nemam moznost to posilat z uctu a navic jelikoz to platim za pritele ktery zacal podnikat a nema moznost na postu se slozenkami dojit jelikoz pracuje od rana do vecera,

A nebylo by praktičtější pro toho podnikatele si účet zřídit? Stále to jde v pohodě zadarmo.
Celkově kromě „jistých“ situací s dluhy mi moc nedává smysl úmyslné odmítání zřízení b. ú. Nic to nežere, i kdyby se to použilo 4× ročně. Placení složenkama leze do peněz i do volného času.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Do první třídy jedině s kvalitní aktovkou. Víte, na co si dát při výběru pozor?

Prázdniny pomalu končí a blíží se začátek školního roku, pro mnohé děti... číst dále >

Články z Expres.cz

Hořká kapka pro Thomase Marklea: Matka Meghan se stěhuje do Londýna!

O Meghan Markle (37) se v posledních měsících dozvídáme především kvůli... číst dále >

Komplic ústeckého vraha před soudem: Na jeho verzi něco nesedí!

Soud začal projednávat případ dvojnásobné vraždy a znásilnění v chatové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Reklama