Vkladní knížka po zemřelém

Anonymní
18.3.20 16:15

Vkladni knizka po zemrelem

Dobry den, umrel mi pribuzny a bude brzo nasledovat dedicke rizeni. V rodine mame dost problematicke vztahy. Pribuzny byl dlouhodobe psychicky nemocen a chvili pobyval u jineho pribuzneho, ktery ho casem vyhodil do ustavu, ale ponechal si jeho dve vkladni knizky. Tento pribuzny nema v umyslu vkladni knizky u notare priznat a dedictvi si sam ponechat. Chtela bych se zeptat, zda je nejaky zpusob, jak to muze udelat? Vim, ze se poptaval po obcance zemreleho, vydaji mu to na obcanku ci jinak? Muze nas ostatni nejak obejit? Dekuji za odpoved.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
18.3.20 16:24
@Anonymní píše:
Dobry den, umrel mi pribuzny a bude brzo nasledovat dedicke rizeni. V rodine mame dost problematicke vztahy. Pribuzny byl dlouhodobe psychicky nemocen a chvili pobyval u jineho pribuzneho, ktery ho casem vyhodil do ustavu, ale ponechal si jeho dve vkladni knizky. Tento pribuzny nema v umyslu vkladni knizky u notare priznat a dedictvi si sam ponechat. Chtela bych se zeptat, zda je nejaky zpusob, jak to muze udelat? Vim, ze se poptaval po obcance zemreleho, vydaji mu to na obcanku ci jinak? Muze nas ostatni nejak obejit? Dekuji za odpoved.

Stačí uvést toto při dědickém řízení, ale já bych kontaktoval policii a to hned.

• Nahlásit
  • Citovat
10208
18.3.20 16:27

Dnes uz nejsou anonymni knizky, takze mu budou k prdu, pokud jsou na jmeno zemreleho. A obcanku zemreleho urcite nema. Tu si totiz nechava lekar, ktery konstatuje umrti a odesila ji na matriku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
343
18.3.20 16:28

Stačí zajít za notářem a říct, že měl vkladní knížky u té a té banky. On to nevybere neboj, musel by mít občanský průkaz majitele plus notářky ověřeno, že s těmi penězi může manipulovat - ale stejně jenom ve prospěch zemřelého. Takže asi tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.3.20 16:34

@cecetka Obcanku nema, uz ji prave shani. Ja si nejsem jista, zda ji dotycnej mel v nemocnici, vubec to tak nemuselo byt. Takze pocitam i s tou nejhorsi variantou, ze obcanku najde a zajima me, zda mu s obcankou dotycneho vydaji penize.

• Nahlásit
  • Citovat
343
18.3.20 16:34
@Anonymní píše:
Stačí uvést toto při dědickém řízení, ale já bych kontaktoval policii a to hned.

Né, stačí u dědického. Notářka to pak zjistí, jak to má v bance a sejdou se v dalším řízení. Mám zkušenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.3.20 16:43

@FraDeu No na to prave sestra dotycneho, moje matka, nema koule. Hrozne ji stve, ale rika, ze porad je to bratr a hadat se o majetek. Primarne mi jde o to, aby on ty penize nemohl za zadnou cenu vybrat a muselo to jit pres dedicke rizeni, jinak by to propadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
343
18.3.20 16:46
@Anonymní píše:
@FraDeu No na to prave sestra dotycneho, moje matka, nema koule. Hrozne ji stve, ale rika, ze porad je to bratr a hadat se o majetek. Primarne mi jde o to, aby on ty penize nemohl za zadnou cenu vybrat a muselo to jit pres dedicke rizeni, jinak by to propadlo.

Stačí říct u notářky, že existují tyto vkladní knížky, které po zemřelém spadají do dědického řízení. A pokud ví u které banky, tak je to super. A ještě lépe, pokud už víte termín řízení, rovnou zavolat notáři a sdělit tuto informaci, pokud jí nemá. To nemusíš řešit přes policii.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.3.20 16:50

@FraDeu No a v pripade, ze by to notar vubec neresil, ma dotycny nejakou moznost, jak penize vybrat?

• Nahlásit
  • Citovat
Micky174
18.3.20 16:52
@Anonymní píše:

U notare nahlasite ze jsou 2 vkladni knizky, kde jsou… staci rict banku. Pokud je vybere, tak je to trestny cin a resi to policie.

• Nahlásit
  • Citovat
343
18.3.20 16:52
@Anonymní píše:
@FraDeu No a v pripade, ze by to notar vubec neresil, ma dotycny nejakou moznost, jak penize vybrat?

Těžko, pokud není psaná na něj, tak mu banka nic nevydá. Má smolíka. V lepším případě banka vkladní knížku zabaví, pokud jí v bance ukáže a nebude její právoplatný majitel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
343
18.3.20 16:53
@Micky174 píše:
U notare nahlasite ze jsou 2 vkladni knizky, kde jsou… staci rict banku. Pokud je vybere, tak je to trestny cin a resi to policie.

Banka mu jen tak peníze nevydá, když není psaná na něj. To nefuguje jako kreditka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
343
18.3.20 16:54
@Anonymní píše:

Bude řešit, pokud nahlásíš. Ale notář by měl dle rodného čísla vyhledat veškeré pohledávky a majetek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Micky174
18.3.20 16:54

Jeste doplnuju ze jsou vkladni knizky u csob co maj 2 majitele a tam to muze vybrat ten druhy i pokud majitel zemrel. To je vyjimka. Jinak vsude v bance maji kamery, takze ho chytej hned..

• Nahlásit
  • Citovat
Micky174
18.3.20 16:55

@FraDeu

Notar hleda autiomaticky jen nemovitosti a zaveti, banky se resi jen ty ktere ucastnici nahlasi. Nic jako seznam bank neexistuje.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama