Vláda zítra zavře školy

25206
10.3.20 10:16

Vláda zítra zavře školy

Koukám na fb, že Babiš od zítra zavítá školy. Základní, nevím jestli vysoké. Můžete mi říct, jak to ti rodiče udělají když menší děti nemůžou být sami doma? Moc smysl nařízení nechápu. Za chvíli zavře obchody? Taky ruší kulturní akce nad 100 lidí. Nechci se bavit o nemoci, ale nejsou taková nařízení už přehnaná?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
13078
10.3.20 10:21

Mno, teď jsem na OČR, tak si přihodím k tomu ty starší. Nemít ošetřovačku, tak nevím. Hlídání nemám.
Koncert Mirai mě v pátek dost mrzí (dceru bude taky, ta to nevezme tak v klidu).
Nenadělám nic. :roll:

Příspěvek upraven 10.03.20 v 10:31

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14367
10.3.20 10:23
@pikola píše:
Koukám na fb, že Babiš od zítra zavítá školy. Základní, nevím jestli vysoké. Můžete mi říct, jak to ti rodiče udělají když menší děti nemůžou být sami doma? Moc smysl nařízení nechápu. Za chvíli zavře obchody? Taky ruší kulturní akce nad 100 lidí. Nechci se bavit o nemoci, ale nejsou taková nařízení už přehnaná?

Taky koukám na zprávy..Zajímalo by mě, zda se jedná o doporučení nebo nařízení a zda vůbec může takové nařízení být platné :think: Pokud to tak bude, budu to řešit HO nebo ošetřovačkou, ale dost by mě to naštvalo teda :?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
627
10.3.20 10:25

Já bych to asi chápala v Praze, kde se nemoc šíří a v Ústí. Ale celá ČR, nevím, přijde mi to asi přehnané.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1221
10.3.20 10:26

Škola ti vystaví papír. Dostaneš Ocr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25206
10.3.20 10:27
@janoma píše: Škola ti vystaví papír. Dostaneš Ocr

A kdo bude za ty lidi pracovat, když zůstane půlka národa doma?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13078
10.3.20 10:29

@unuděná Může. Pokud navíc vyhlásí krizový stav, což by mohla, tak u něj lze i omezit pohyb lidí. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2244
10.3.20 10:29
@pikola píše:
A kdo bude za ty lidi pracovat, když zůstane půlka národa doma?

Vezmeš si home office, neasi. Zemědělec si vyrýpne metr čtvereční země a bude cvičně obdělávat, kozy strčí do koupelny, krávy do obyváku… Prodavačka cvičně namarkuje co má ve špajzu… Easy :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1792
10.3.20 10:31

Mě by zajímalo když se to nezlepší to školy budou zavřené týdny, měsíce??? A školky zůstávají otevřené když tam jsou taky kolektivy. Já osobně bydlím v Bohumíně a nic tady není a synové tedy nesmí do školy zbytečně. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6134
10.3.20 10:32

Tak mě se to sice netýká, ale přehnané mi to připadá. Vím, že pro pár kamarádek to prostě bude problém a bude se muset do hlídání zapojit celá rodina. Navíc se ani neví, na jak dlouho. „Chceme, aby lidi chodili do práce, aby ekonomika šlapala,“ konstatoval Babiš. Na dotaz, jak mají fungovat rodiče menších dětí, uvedl, že mají chodit do práce a následně být s potomky doma. Vtipné…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9822
10.3.20 10:33

Můžeš si na dítě vzít očr :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5740

Tak tyka se to deti v prvni a druhe a jeste treti tride.Ti ostatni mohou byt doma samy, u babicek, pribuznych, kamaradu.
Diky za tohle opatreni!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
879

Hustý… No nevím, jestli to je něco na způsob uhelných/chřipkových prázdnin, tak by měly fungovat družiny… :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14286
@pikola píše:
A kdo bude za ty lidi pracovat, když zůstane půlka národa doma?

to by mě taky zajímalo.. mám pocit, že pošta zavřela už dneska, ráno mi vozí domů věci na roznos a dneska ještě nic.. už nestíhám a jsem vytočená, natož ještě aby mi zavřeli školu a školku.. :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9894
10.3.20 10:35

Taky mi to přijde přehnané, školy budou zavřené do odvolání. Čekám, že nám za chvilku zakážou jít i na nákup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Načítám video...

Mohlo by vás zajímat

Načítám video...