Vlasový vír a pravorukost nebo levorukost

3717
12.11.18 18:59

Vlasový vír a pravorukost nebo levorukost

Ahoj holky, zakládám téma spíš jako zajímavost. Volím kategorii “miminko”, tak snad to bude ok. :palec: V poslední době nad tím dost uvažuju, tak uvítám vaše postřehy. ;) :kytka:

Četla jsem pár studií, které v podstatě říkají, že cca 50 % leváků má levotočivý (proti směru hodinových ručiček) vlasový vír. Co mě zajímá, lze to aplikovat i naopak, že když má někdo levotočivý vír, bude mít cca 50% šanci, že bude levák? :oops: :lol: :mrgreen:

Mám tři děti, dva kluci (předškolák a tříleťák) pravotočivý vír a vypadá to, že budou praváci, holčička (9měsíční miminko) má levotočivý vír, zatím nevím. :oops: 8) :andel:

Zajímalo to někoho, dával to někdo do souvislosti? ;) :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

9578
12.11.18 19:08

Syn má dva víry - jeden pravotočivý a druhý levotočivý. Když mu bylo 5 tak mu v PPP diagnostikovali nevyhraněnou lateralitu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15252
12.11.18 19:11

Podle mě to vliv nemá. Někdo má víry oba. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4311
12.11.18 19:13

No nevim, na jakou stranu mám jakej vír, ale ve 4 letech jsem si zmasakrovala při úrazu pravou ruku, takže jsem levák..takže vír nevír nevíš, jakou rukou bude tvé dítě preferovat.

Jinak k tvému dotazu, myslím, ,že kdo má levotočivý vír je větší šance, že bude levákem dle těch studií..)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15535
12.11.18 19:14

Tak jsem omrkla děti a oba mají levotočivý vír a oba jsou pravaci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3444
12.11.18 19:20

Zdravím :) u nás 4× pravotocivy vir, z toho dva pravaci a dva levaci. Ale myslím si, že toto fakt žádnou souvislost mít nebude. Ty nebo manžel jste levaci? A není to jedno? Manžela leváka chtěli kvůli tomu dát do zvláštní školy. Dnes už toto naštěstí nehrozí, akorát budeme muset synovi koupit jiný nůžky a pero, který si nerozmaze.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6325
12.11.18 19:22

Já nemám žádný vír, levá jsem na obě ruce. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
400
12.11.18 19:24

U nas pisou vsichni podle sveho viru. Bratranec ma dva a je to dysgrafik :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3717
12.11.18 19:29

Holky, dík zatím za reakce. ;) :palec: :kytka:

@chaela
Ahoj :mavam: Jako jo, jedno to je, nesejde mi na tom, jestli malá bude případně levák nebo pravák (u nás v rodině jsme všichni ať ode mě nebo od muže praváci) jen jsme se o tom bavily s kamarádkou, kterou to zajímá, má levotočivý, je levák :lol: Tak mě napadlo, že by to mohlo být zajímavé téma a že bych semohla zeptat a ejhle na emiminu se tohle ještě neřešilo, tak jsem si říkala, že to bude zpestření k diskuzím typu “test před MS” a tak podobně. ;) :mrgreen:
Neberu to smrtelně vážně, prostě pro zajímavost, no. :palec: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3444
12.11.18 19:38

@Mmmanka zpestření to je, to jo :) v dnešní do e je naštěstí fakt jedno, čím kdo lise, takže to řešit nemusíme. Mně by taky zajímalo jestli se to třeba u mladšího nezmění, ale on tu levou preferuje hodně už od mimina. Ale kope třeba pravou… No ještě si počkáš, než se to dozvís :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4262
12.11.18 19:45

Ja nemam co omrknout, jedno neni doma a druhy uz spi :D Jeden je levak a druha pravak…to jsem zvedava na rano :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3599
12.11.18 21:55

@Mmmanka Co je prosím vlasový vír? Jsem zaostalá :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3717
12.11.18 22:25

@vjerunqa
Nemam to vyfocene a deticky ted chrni, ale kdyz ma clovek kratke vlasy, tak je to takova ta pomyslna tecka/misto, obvykle vzadu na hlave, kolem ktereho se vlasy toci doleva proti smeru rucicek nebo doprava po smeru. Muzou byt i dva. Je to hezky videt na kratkych vlasech. Snad jsem to osvetlila. :oops: :lol: :mrgreen: :kytka: :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama