Vlašské ořechy a veverky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
389
28.2.14 15:27

Vlašské ořechy a veverky

Mám na Vás takový dotaz. Uvažovali jsme o zasazení Vlašského ořechu. Letos o Vánocích jsem zas ořechy dala cca 500,–Kč a nemáme od koho je brát. Na chatě by na ořech bylo místa dost, je to sice původně nevýživná lesní půda, takže tam nic moc nejde pěstovat, ale ořech by šel. Jenže jsme si až teď uvědomili, že jsou okolo lesy. Známý nám řekl, že vůbec nemá cenu tam ořech vysazovat, že než ořechy sklidíme, tak nám je všechny ukradnou veverky.
Bydlíte někdo u lesa a máte tam ořech (lískový, vlašský)a jak jste na tom s veverkama. Nechají Vám něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7761
28.2.14 15:31

@Lendiiik Babča má chatu u lesa a vlašský v poho ale lískáče nemá nikdy nic. Prostě to sežerou a není ani jeden jediný.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
lucenka
28.2.14 15:34

Já bych ho tam zkusila… stejně bys tam asi nic jinýho nesázela, když je to neúrodná půda. My jsme teď taky byli bez ořechů… než jsme posbírali spadané, tak je pes vždycky přes noc sežral :twisted: Takže škodná nemusí být jenom veverka.

• Citovat
  • Nahlásit
389
28.2.14 15:36

Alises: Díky, tak to by mi nevadilo, my tam chceme právě ty vlašský. Známej právě říkal, že měli lískáče, že jim nikdy nic nezbylo. Tak jsem doufala, že na vlašský tolik nepůjdou. Asi budu muset jít do parku s vlašskýma a vyzkoušet to. :D Před týdnem jsme za nima byli s dětma, ale měli jsme lískový.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7761
28.2.14 15:42

@Lendiiik Babče vždy sežerou jen ty lískáče ;). Jo a já si pamatuju, když jsem bydlela jako malá na vesnici, tak jsme chodili do lesa na vlašský a na lískáče. Lískáč byl uplně vždycky sežraný a vlašský ok. Asi jim tolik nechutnají. Takže bych se toho nebála.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11933
28.2.14 16:40

Ahoj, tak my máme na zahradě zatím malý strom, pár metrů vedle sousedi už fakt velký. oba vlašský a najít ořech po nájezdu veverek je nemožný. a když už nemaj co na práci tak pak chodí ještě rádi na třešně :cert:
takže těžko říct, ale za zkoušku nic nedáš

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7141
28.2.14 17:10

Tak evidentně mají radši lískáče, ale když je jen vlašák, taky jím nepohrdnou. Tudíž bych k vlašáku vysadila i pár lísek, ať se nacpou tam. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2892
28.2.14 17:39

@Lendiiik Naši mají vlašský ořech u lesa. Veverky potvory to berou. Dřív se tam jezdilo na chatu o víkendu, to bylo na nic. Za týden to seberou skoro všechno. Když jsme jeli dvakrát týdně sklidit, šlo to. Teď tam naši bydlí a sklízejí průběžně a to je pohoda. Chce to dle mě v sezóně často sklízet a je to.
Jo a ty potvory to snad ani nežerou, většinu zahrabou a zapomenou a pak to všude vykopáváš nebo to i vyroste :cert:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7797
28.2.14 17:41

@Lendiiik
Babička bydlí přímo u lesa, má dva velké ořešáky a bylo jich vždy dost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
767
1.3.14 13:12

Já předloni sklidila celých 7 kusů vlašáků a loni ani jeden… veverky se poměly :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14633
1.3.14 13:17

Lískáče nám celkem zůstávají, ty ale nejíme. A vlašák tam jeden máme taky, ale nic moc úroda. Když už, tak je to tak akorát pro ty veverky, tak jim to přejeme. Chodí na ně i moc pěkný pták - ořešník kropenatý. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat