Vlastní a nevlastní syn - nesnášenlivost

14
10.7.20 21:12

Vlastní a nevlastní syn-nesnášenlivost

Zdravím, nevím kde jinde požádat o radu, tak to zkusím tady mezi maminkami, přesto, že jsem chlap. Z prvního manželství mám syna, s ex jsme se ale rozvedli, když měl kluk rok. Neměli jsme dobré vztahy, dělala mi problémy, bránila v kontaktu se synem, až jsem to po čase vzdal. Bývalá měla jiného, ten malého vychovávál a já po několika letech soudních tahanic usoudil, že se do nich nebudu plést. Rok po rozvodu jsem si našel ženu s dvěma syny. Starší měl pět, mladší dva, je jen o pár měsíců starší, než můj biologický syn. Jejich otec měl soudní zákaz se s klukama stýkat a kluci ho téměř neznají, mladší si ho nepamatuje. Berou jako otce mě a já je jako svoje, není to asi úplně správně, ale mám k nim mnohem blíže, než k vlastnímu synovi. Je jsem vychoval, jeho jsem léta neviděl. Vím, že to není jeho vina, ale bohužel je to tak. Před rokem a pár měsíci mě ale syn kontaktoval, začali jsme se scházet, byl jsem rád a ze začátku to vypadalo slibně. Do té doby, než k nám začal jezdit na víkend. Toto začalo skřípat. Zjistil jsem, že je jiný, než kluci, celkem problémový, snažil jsem se mu mnohé vysvětlit a domluvit mu. Moje žena to samé i naše děti, jak synové, tak společná malá dcerka, to celkem vzaly v pohodě a snažili se vycházet. Bohužel chování biologického syna je horší a horší, hlavně potom co se před pár měsíci odstěhoval starší kluk. Hodně si dovoluje na toho mladšího a když je u nás, není tu klid a pohoda, ale válečná zóna. Je bohužel dost zákeřný, syn-nevlastní má přítelkyni, je do ní blázen, prostě první láska a tento druhý syn dělá vše proto, aby se mu nějak pomstil. Teď je u nás týden na prázdninách a je to peklo. Včera jsme zjistili, že můj syn poslal přítelkyni syna intimní fotky. Kluci se porvali, nevlastní syn je sportovec je větší a silnější, takže můj syn dostal. U této bitky byla naše malá, která strašně plakala, my se ženou nebyli doma. Myslím, že právě ségra syna zastavila, že to dopadlo „jen“ dvěma monokly. Takhle to už dál nejde, náš kluk utíká kdykoli syn přijede buď ke kamarádům nebo přítelkyni, tak to ale nejde pokaždé, on je zde doma. Na tu dobu co je tu můj syn mu nechává i pokojík a spí se sestrou, jenže syn mu tam bere věci. Vím, že to dělá, protože se mstí, že já, jeho otec vychoval dvva cizí kluky a jeho ne, chápu ho a mrzí mě to, ale takto to nejde dál. Žena ho také stále omlouvala, když tu je snažíme se mu všichni vyjít vstříc, ale to co provedl včera je opravdu hnusná věc. V hádce řekl, že k nám chodí jen proto, aby se mstil. Je mu 17 a myslím, že už na nějakou nápravu je pozdě. Snažil jsem se navrhnout, že by jsme jednou za 14 dní někam zašli sami dva, bez mé rodiny, o to nestojí. Nechci mu zakázat sem chodit, ale po pravdě o tom vážně uvažuji, je to velmi náročné pro nás všechny, zejména pro děti. Co si o tom myslíte a máte nějakou radu, jak dál?

Příspěvek upraven 10.07.20 v 21:19

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1648
10.7.20 21:18
@JardaR píše:
Zdravím, nevím kde jinde požádat o radu, tak to zkusím tady mezi maminkami, přesto, že jsem chlap. Z prvního manželství mám syna, s ex jsme se ale rozvedli, když měl kluk rok. Neměli jsme dobré vztahy, dělala mi problémy, bránila v kontaktu se synem, až jsem to po čase vzdal. Bývalá měla jiného, ten malého vychovávál a já po několika letech soudních tahanic usoudil, že se do nich nebudu plést. Rok po rozvodu jsem si našel ženu s dvěma syny. Starší měl pět, mladší dva, je jen o pár měsíců starší, než můj biologický syn. Jejich otec měl soudní zákaz se s klukama stýkat a kluci ho téměř neznají, mladší si ho nepamatuje. Berou jako otce mě a já je jako svoje, není to asi úplně správně, ale mám k nim mnohem blíže, než k vlastnímu synovi. Je jsem vychoval, jeho jsem léta neviděl. Vím, že to není jeho vina, ale bohužel je to tak. Před rokem a pár měsíci mě ale syn kontaktoval, začali jsme se scházet, byl jsem rád a ze začátku to vypadalo slibně. Do té doby, než k nám začal jezdit na víkend. Toto začalo skřípat. Zjistil jsem, že je jiný, než kluci, celkem problémový, snažil jsem se mu mnohé vysvětlit a domluvit mu. Moje žena to samé i naše děti, jak synové, tak společná malá dcerka, to celkem vzaly v pohodě a snažili se vycházet. Bohužel chování biologického syna je horší a horší, hlavně potom co se před pár měsíci odstěhoval starší kluk. Hodně si dovoluje na toho mladšího a když je u nás, není tu klid a pohoda, ale válečná zóna. Je bohužel dost zákeřný, syn-nevlastní má přítelkyni, je do ní blázen, prostě první láska a tento druhý syn dělá vše proto, aby se mu nějak pomstil. Teď je u nás týden na prázdninách a je to peklo. Včera jsme zjistili, že můj syn poslal přítelkyni syna intimní fotky. Kluci se porvali, nevlastní syn je sportovec je větší a silnější, takže můj syn dostal. U této bitky byla naše malá, která strašně plakala, my se ženou nebyli doma. Myslím, že právě ségra syna zastavila, že to dopadlo „jen“ dvěma monokly. Takhle to už dál nejde, náš kluk utíká kdykoli syn přijede buď ke kamarádům nebo přítelkyni, tak to ale nejde pokaždé, on je zde doma. Na tu dobu co je tu můj syn mu nechává i pokojík a spí se sestrou, jenže syn mu tam bere věci. Vím, že to dělá, protože se mstí, že já, jeho otec vychoval dvva cizí kluky a jeho ne, chápu ho a mrzí mě to, ale takto tp dál. Žena ho také stále omlouvala, když tu je snažíme se mu všichni vyjít vstříc, ale to co provedl včera je opravdu hnusná věc. V hádce řekl, že k nám chodí jen proto, aby se mstil. Je mu 17 a myslím, že už na nějakou nápravu je pozdě. Snažil jsem se navrhnout, že by jsme jednou za 14 dní někam zašli sami dva, bez mé rodiny, o to nestojí. Nechci mu zakázat sem chodit, ale po pravdě o tom vážně uvažuji, je to velmi náročné pro nás všechny, zejména pro děti. Co si o tom myslíte a máte nějakou radu, jak dál?

No, pěkně blbá situace. S biologickým synem bych si sedla a řekla mu jasná pravidla. Buďto je bude dodržovat, nebo konec a nebude k vám chodit. Kdyby mu bylo deset, ok, to by se dalo nějak omluvit. Ale abych takové chování snášela u 17leteho? To neee. Ještě můžeš zkusit zajít s ním k psychologovi nebo nějakému terapeutovi. :nevim: je to blbý, ale abys od sebe neodehnal nevlastního syna, který se doma nebude cítit jako doma :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22359
10.7.20 21:23
@JardaR píše:
Zdravím, nevím kde jinde požádat o radu, tak to zkusím tady mezi maminkami, přesto, že jsem chlap. Z prvního manželství mám syna, s ex jsme se ale rozvedli, když měl kluk rok. Neměli jsme dobré vztahy, dělala mi problémy, bránila v kontaktu se synem, až jsem to po čase vzdal. Bývalá měla jiného, ten malého vychovávál a já po několika letech soudních tahanic usoudil, že se do nich nebudu plést. Rok po rozvodu jsem si našel ženu s dvěma syny. Starší měl pět, mladší dva, je jen o pár měsíců starší, než můj biologický syn. Jejich otec měl soudní zákaz se s klukama stýkat a kluci ho téměř neznají, mladší si ho nepamatuje. Berou jako otce mě a já je jako svoje, není to asi úplně správně, ale mám k nim mnohem blíže, než k vlastnímu synovi. Je jsem vychoval, jeho jsem léta neviděl. Vím, že to není jeho vina, ale bohužel je to tak. Před rokem a pár měsíci mě ale syn kontaktoval, začali jsme se scházet, byl jsem rád a ze začátku to vypadalo slibně. Do té doby, než k nám začal jezdit na víkend. Toto začalo skřípat. Zjistil jsem, že je jiný, než kluci, celkem problémový, snažil jsem se mu mnohé vysvětlit a domluvit mu. Moje žena to samé i naše děti, jak synové, tak společná malá dcerka, to celkem vzaly v pohodě a snažili se vycházet. Bohužel chování biologického syna je horší a horší, hlavně potom co se před pár měsíci odstěhoval starší kluk. Hodně si dovoluje na toho mladšího a když je u nás, není tu klid a pohoda, ale válečná zóna. Je bohužel dost zákeřný, syn-nevlastní má přítelkyni, je do ní blázen, prostě první láska a tento druhý syn dělá vše proto, aby se mu nějak pomstil. Teď je u nás týden na prázdninách a je to peklo. Včera jsme zjistili, že můj syn poslal přítelkyni syna intimní fotky. Kluci se porvali, nevlastní syn je sportovec je větší a silnější, takže můj syn dostal. U této bitky byla naše malá, která strašně plakala, my se ženou nebyli doma. Myslím, že právě ségra syna zastavila, že to dopadlo „jen“ dvěma monokly. Takhle to už dál nejde, náš kluk utíká kdykoli syn přijede buď ke kamarádům nebo přítelkyni, tak to ale nejde pokaždé, on je zde doma. Na tu dobu co je tu můj syn mu nechává i pokojík a spí se sestrou, jenže syn mu tam bere věci. Vím, že to dělá, protože se mstí, že já, jeho otec vychoval dvva cizí kluky a jeho ne, chápu ho a mrzí mě to, ale takto tp dál. Žena ho také stále omlouvala, když tu je snažíme se mu všichni vyjít vstříc, ale to co provedl včera je opravdu hnusná věc. V hádce řekl, že k nám chodí jen proto, aby se mstil.Je mu 17 a myslím, že už na nějakou nápravu je pozdě. Snažil jsem se navrhnout, že by jsme jednou za 14 dní někam zašli sami dva, bez mé rodiny, o to nestojí. Nechci mu zakázat sem chodit, ale po pravdě o tom vážně uvažuji, je to velmi náročné pro nás všechny, zejména pro děti. Co si o tom myslíte a máte nějakou radu, jak dál?

Nezlob se na mě, ale co ještě řešíš? Ty stojíš o to aby ti rozbil rodinu? Měli byste si vy dva sednout a ty mu vysvětlit proč jste se nevídali. Je mu 17 a předpokládám, že v tomto věku už by to měl pochopit. Pak bych trvala na tom aby se celé rodině omluvil. Až pak bych ho pustila do domu a jen s tím, že jakmile přijde jeden prohřešek má u mě dveře zavřený.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8623
10.7.20 21:26

No, co na to říct. Místo, abys o něj před lety bojoval, nechal si z něj udělat to, čím teď je. Největší podíl viny na tom neseš ty sám. A dneska bys ho právě jen kvůli tomu,, odstranil" ze svého života znovu. Možná to cítí a právě proto se tak chová. Je to zrazený mladý kluk, se kterým navíc mlátí hormony. Já bych volila nějakou poradnu, protože zákazem styku s tebou a dětmi mu ublížíš ještě víc. Chápeš, že on tu situaci vidí úplně jinýma očima? Že tvým odchodem třeba celý život trpěl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3303
10.7.20 21:34

Nenech si rozbít rodinu. To že jsi ho splodil, neznamena že jsi,, otec,,. Zrejme tě podle chování ani tak nebere.. Jestli se bude takhle dál chovat, stykala bych se mimo domov, pokud nechce tak smůla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
891
10.7.20 21:38

Nenechala bych sedmnactileteho pubertaka, aby trápil další tři děti, o tobě a přítelkyni nemluvě. Oni za to nemůžou.

Vysvětlila bych mu, proč jsi ho nevychovaval, popsala bych svoje pocity a řekla bych, že buď se bude chovat tak a tak, nebo se s ním budu scházet pouze mimo byt.

Taky bych nabídla nějakou společnou rodinnou terapii pro vás dva, třeba byste si v takovém prostředí dokázali leccos vyrikat a jeho chování by se zlepšilo.

Jinak bohužel mi přijde reálné, že o něj prostě přijdeš, že tě bude dlouho a možná nafurt nesnášet. Volila bych ale radši to, než aby rozbil tvoji současnou rodinu a škodil dalším pěti lidem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
52
10.7.20 21:39

@Aduš8

Ja asi cetla jinej prispevek… :roll:

Neměli jsme dobré vztahy, dělala mi problémy, bránila v kontaktu se synem, až jsem to po čase vzdal. Bývalá měla jiného, ten malého vychovávál a já po několika letech soudních tahanic usoudil, že se do nich nebudu plést.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8623
10.7.20 21:48

@Maggdallena a co? Tak prostě bylo jednodušší to vzdát, že..taky to může být jádro toho problému. Ten kluk to vidí prostě z toho pohledu, že se na něj táta vykašlal, nebojoval o něj a raději si našel novou rodinu. Jestli ještě vyrůstal s nějakým,, hodným " otčímem, o to větší ta jeho nenávist může být.

Příspěvek upraven 10.07.20 v 21:51

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
440
10.7.20 21:50

@JardaR po netu a bez znalosti dalších okolností se těžko radí a po pravdě bych zde ani nějaké závratné rady nečekala. (Omlouvám se všem diskutujícím). Ale celá situace je docela závažná a rady na netu nemusí být objektivní. Podívej se na stránky linky bezpečí, mají i linku pro rodiče. Mohli by vám doporučit nějakého terapeuta a nebo aspoň trochu poradit, jak s klukem mluvit a jak se k celé situaci postavit. Zaráží mě, že nepíšeš co na tuto situaci říká matka kluka(bývalá žena).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13
10.7.20 21:50

V 17 ti mstit a delat zle vsem z rodiny? :think:
Sedla bych si s nim nekam, at uz do kavarny nebo kamkoliv, udelat si cas otec se synem, urcila jasna pravdila ze tu spát muze, muze tu být kdy chce, je to tvuj syn ale a podmínkami ze bude respektovat co se smi a co ne, jestli ještě jendou se stane co se stalo tak k vam chodít proste nebude, stykat se muzete treba na obědě ale domu k vam urcite ne. Sam rekl ze se chodí mstir, takze to uz o tom něco vypovídá, takže bych řekla ze na nějaké msty a jeho moresi nejste zvědavý tu trpět.

Tim si akorat rozvratis svou rodinu, manželka i deti muzou mit pochopení ale myslim si ze je to po case začne stvat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13101
10.7.20 21:53

Určila bych synovi jasná pravidla. Pokud by je nedodržoval, domů by nesměl. Výdala bych se sním někde na neutrálním území.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
603
10.7.20 21:59

Zakladateli tohle jsi prohrál…nemá cenu to rozebírat a řešit…o vlastního syna jsi přišel a je to hlavně Tvoje vina.Nech tomu volný průběh synovi se omluv za ty promarněný roky řekni mu, že ho miluješ a jsi tady pro něj kdykoliv bude potřebovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4055
10.7.20 22:10
@prokr píše:
Zakladateli tohle jsi prohrál…nemá cenu to rozebírat a řešit…o vlastního syna jsi přišel a je to hlavně Tvoje vina.Nech tomu volný průběh synovi se omluv za ty promarněný roky řekni mu, že ho miluješ a jsi tady pro něj kdykoliv bude potřebovat.

Myslím si totéž. Je to prostě syn, dítě - kterého zradil rodič. Těžko taky říct, co se dělo s jeho otčímy, jaká jsou jeho zranění.
Popravdě nikdy bych nechtěla zažít peklo dítěte, který žije s matkou s cejchem neúplné rodiny a je posíláno odejitému tatínkovi do luxusu nové rodiny, manželky, nedejbože dalších jeho dětí.
Já toho syna chápu, ovšem neomlouvá ho to.
Chceš-li mít klid, skonči to nebo použij zde již vyslovené rady.
Chceš-li to vyřešit, běžte na to skrze psychologa nebo terapeuta - mužské vision questy by pro tohle byly naprosto ideální. Zapotíte se ale oba, ale budete mít šanci stát vedle sebe jednoho dne jako dva muži.
Hodně štěstí,
N.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17603
10.7.20 22:21
@Maggdallena píše:
@Aduš8

Ja asi cetla jinej prispevek… :roll:

Neměli jsme dobré vztahy, dělala mi problémy, bránila v kontaktu se synem, až jsem to po čase vzdal. Bývalá měla jiného, ten malého vychovávál a já po několika letech soudních tahanic usoudil, že se do nich nebudu plést.
Četla úplně ten samý příspěvek a má pravdu. Ty ses na něj prostě vykašlal.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4055
10.7.20 22:32

Zakladateli bych doporučila se na to opravdu podívat až na dřeň z pohledu syna. Víš, co musel zažívat ty roky? Víš, v čem jsi ho nechal?

Ocenila bych i to, že upřímně, byť v hádce řekl, že se chodí mstít - je to důkaz obrovské vnitřní bolesti, kterou v sobě má. Plus puberta.
A ty chceš, aby se ti usmíval na polobratra, který mu vzal otce, dětství? A díval se na jeho šťastnou první lásku, když sám má srdce na padrť a těžko s tímhle outěžkem od tatínka si bude sám lásku hledat? Jaký měl vzor, aby lásku vůbec poznal?
Vidím v tom příběhu jedno krvácející dítě, jedno udivený dítě a chlapa, který bude fakt chlap, pokud tu cestu k synovi najde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama