Vlastní děti + adoptované = pocity?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

rawala
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 09.04.18 14:22
Vlastní děti + adoptované=pocity?

Zdravím maminky, mám dvě děti svoje, jedno těžce postižené. Další už nám nedoporučují. Chtěla jsem se zeptat, jestli do naší rodiny by vůbec dovolili adoptovat dítě, při dnešních názorech.. kdo ví co by měli proti postiženému sourozenci? Ale také se chci zeptat, jak jste adoptované dítě přijali? cítíte nějaké rozdíly mezi svými a adoptovaným dítětem? Co na to vaše děti? Jak to zvládáte? Ptám se, protože uvažuji nad adopcí. Moc děkuji za názory. :mavam:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane
Kelišová 6392 příspěvků 09.04.18 14:33

Pochybuju že ti někdo adopci schválí, možná nějakého staršího roma, nechceš spíše pěstounskou péči?

rawala
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 09.04.18 14:39

Proč myslíš, že neschválí? jsme plnohodnotná rodina, se zázemím a vše zvládáme, myslíš kvůli postiženému dítěti?

rawala
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 09.04.18 14:40

Proč myslíš, že neschválí? jsme plnohodnotná rodina, se zázemím a vše zvládáme, myslíš kvůli postiženému dítěti? Adopci by mi nedovolili a pěstounskou péči ano? to je divné ne?

Doe_Jane
Kelišová 6392 příspěvků 09.04.18 14:42
@rawala píše:
Proč myslíš, že neschválí? jsme plnohodnotná rodina, se zázemím a vše zvládáme, myslíš kvůli postiženému dítěti?

jo, já bych teda nechtěla do rodiny s postiženým dítětem, pokud bude lepší volba tak to tomu dítěti dopřejou, pokud to prostě není dítě které si nemůže vybírat jak jsem už psala

ka2ka
Extra třída :D 12088 příspěvků 09.04.18 14:43

@Doe_Jane prosím tě to je naprostá blbost, adopci schválí pokud splní podmínky, to že mají postižené dítě není překážka

Doe_Jane
Kelišová 6392 příspěvků 09.04.18 14:45
@ka2ka píše:
@Doe_Jane prosím tě to je naprostá blbost, adopci schválí pokud splní podmínky, to že mají postižené dítě není překážka

to není pravda

rawala
Ukecaná baba ;) 1909 příspěvků 09.04.18 14:45

Aha tak… že by se u nás mělo špatně. Záleží na rodině, naše druhé dítě je vychované a šťastné. Jezdíme na výlety, fungujeme v rámci možností. Je to težké, chápu to, jak to myslíš, ale je to strašně individuální.

P4ja
Závislačka 4498 příspěvků 09.04.18 14:45
@Doe_Jane píše:
Pochybuju že ti někdo adopci schválí, možná nějakého staršího roma, nechceš spíše pěstounskou péči?

Naprosto v pohodě. Známí mají dítě s autismem a normálně adoptovali malé miminko.

Doe_Jane
Kelišová 6392 příspěvků 09.04.18 14:46
@rawala píše:
Aha tak… že by se u nás mělo špatně. Záleží na rodině, naše druhé dítě je vychované a šťastné. Jezdíme na výlety, fungujeme v rámci možností. Je to težké, chápu to, jak to myslíš, ale je to strašně individuální.

to neříkám, mělo by se u vás určitě skvěle, máš velké srdce a určitě i velké zázemí… ale víš jak oni to vidí jinak

ka2ka
Extra třída :D 12088 příspěvků 09.04.18 14:48

@Doe_Jane známí mají postižené dítě a adoptované zdravé a od miminka takže to blbost není

P4ja
Závislačka 4498 příspěvků 09.04.18 14:48
@Doe_Jane píše:
to neříkám, mělo by se u vás určitě skvěle, máš velké srdce a určitě i velké zázemí… ale víš jak oni to vidí jinak

Ty jsi oni??? Já mám v okolí jiné případy.

Nairol
Echt Kelišová 8766 příspěvků 09.04.18 14:51

Nemame adoptovane dite, ale v NRP jedno mame.
Rozdily snad nedelam. Mam ji rada, co se hloubky citu tyce, stejne jako vlastni deti.

S ostatnim neporadim. Neznam cesky system, ale z mych zkusenosti by problem s umistenim do rodiny s postizenym ditetem byt nemel.

jezz1e
Kecalka 224 příspěvků 09.04.18 14:59

Schvalovacim procesem byste asi prosli. Zalezi pak na vasich pozadavcich. Na bile zdrave miminko cekaji bezdetne pary v Praze pry momentalne 2-3roky. Predpokladam (a pevne verim), ze tyto pary by mely prednost. Naproti tomu o pestounstvi nebo o adopci starsich/romskych deti je zajem mensi, tj. dite do pesounske pece nebo minoritni lze dostat snaze a rychleji.

P4ja
Závislačka 4498 příspěvků 09.04.18 15:18

@jezz1e No nevím, co je špatné na tom, když chce adoptovat pár, který už děti má, a zvládá i péči o postižené dítě? A proč pevně věřit, že bezdětné páry budou mít přednost?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Ženy kolem slavného boxera Rockyho: Které z nich se to vymklo z rukou?

Představitel bájného boxera Rockyho byl na mušce naposledy před pár týdny,... číst dále >

Genderové psycho z Británie: Vláda vyhodila lékaře, pacienty dělil na muže a ženy

Má dlouholetou praxi a řadu zkušeností, přesto dostal lékař David Mackereth... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama