Vlastní hřiště, dobrý nápad?

154
23.4.21 11:31

Vlastní hřiště, dobrý nápad ?

Chci se vás zeptat. Osvědčilo se vám mít na zahradě dětské hřiště? Máme velmi malou zahradu, moc se tam toho nevejde.
Dávám si dohromady plusy a minusu.
Jako hlavní plus vidím zázemí domova. (Wc, pití, jídlo)
Jako hlavní mínus izolaci. Děti i já se na veřejných hřištích moc rádi seznamujeme.
Trochu strach o ztrátu ohleduplnosti. Přeci jen, když jsou kolem jiné děti, tak je to učí vzájemnému respektu. Musí se podělit o atrakce.
Zajímalo by mě jaký máte názor, zkušenosti. Osvědčilo se vám mít hřiště?
Těším se na odpovědi. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2732
23.4.21 11:33

Máme bazén, pískoviště, skluzavku a houpací kruh. Je to fajn ;) ale na veřejné hřiště stejně chodíme každý den :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25106
23.4.21 11:34

Máme jen houpačku. Mít místo udělali bysme i skluzavku. I když budeš mít vlastní hřiště můžete si tak dál chodit na veřejné. To domácí je super, že tam pustíš v pohodě děti bez dozoru a můžeš si ještě něco dodělat doma. Ideálně, když na ně vidíš oknem. Cestou z procházky se můžete stavit na hřišti venku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63689
23.4.21 11:35

Máme pískoviště, trampolínu, do budoucna je i v plánu domeček. Hele, za mě super, děcka se zabaví bez nutnosti odejít ve chvíli, kdy se mi to nehodí. Však na hřiště můžete kdykoliv dojít. Tedy na to veřejné

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5216

My máme velkou plastovou skluzavku, asi ta největší co šla sehnat přímo se schůdky plastovými. Pískoviště, houpačku, tramopolínu. Za mě stačí. Zbytek na hřišti. Stejně to dítko více baví s dětmi na hřišti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8314

Mame piskoviště a dvě houpačky. Na hřiště chodíme i tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
991
23.4.21 11:38

@Dollorres

Tak záleží na tom, co vás k myšlence vlastního hřiště vede? Vzdálenost veřejného? Stav veřejného? Všechno se dá chápat. A pak děti si snad budou moci přitáhnout i kamarády na soukromé hřiště? Té socializace bych se vůbec nebál. Všechno lepší, než neustálé přilepení na patlátku (tabletu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15384
23.4.21 11:38

Já bych si na zahradě hlavně dala něco co na veřejném hřišti není. Aby je to za chvíli nenudilo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21939
23.4.21 11:41

@Dollorres máme trampolínu, houpačku, pískoviště (skluzavku má dcera v pokoji), je to fajn, když je nejisté počasí nebo se ti nechce se oblékat :mrgreen:
ale nejraději dcera chodí na veřejné, protože tam jsou jiné DĚTI - ona je miluje, a když je hnusně a nikdo tam není, tak je hrozně smutná

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2812
23.4.21 11:42

Měli jsme na zahradě houpačku, pískoviště, domeček a v létě bazén. Trávili jsme tam dost času, ale chodili jsme i na hřiště. Děti potřebují změnu, jedno místo pořád dokola je nebaví a potřebují i kontakt s dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11059
23.4.21 11:42

Jak staré děti máte? Jaké lepší využití pro zahradu máte a co tam plánujete v budoucnu?
Pokud bych měla malou zahradu a volila bych třeba hřiště nebo skleník, tak zvolím skleník, protože ta kila čerstvých rajčat pro nás jsou vyšším „výnosem“ z té zahrady, než že se děti sklouznou po klouzačce. Ale třeba kdybych volila trávník nebo pískoviště, tak zvolím pro děti 1-8let radši obří pískoviště (ale ne ta tintítka 1×1m, ale pořádné a zahloubené, aby děti fakt mohly dělat tunely, hrady atd.).
V satelitech vím, že jsou mezi staršími bezdětnými obyvateli hodně nepopulární ty domečkové věže, protože jim není příjemné, že tam vyleze banda dětí, které jim mohou zírat do zahrady a při tom jekotu ten zvuk netlumí ani živé ploty. Takže na malém pozemku se sousedy bych se třeba z ohleduplnosti vyhnula těmto vysokým stavbám.
My toho máme na zahradě víc (hrazdy, houpačky, klouzačku), ale stejně nejvíc jede obří pískoviště a voda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
23.4.21 11:46

@Aquarius79 Hřiště máme celkem kousek. Ty lepší jsou dál. Takový malichernosti, jako možnost si odskocit u nás na hřištích chybí. Necítím se komfortně, po pár hodinách. :mrgreen:
Jinak samozřejmě, kamarády tu máme každou chvíli, a mohli by se zabavit i na té zahradě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21070
23.4.21 11:47

Si tam dej nějaký základ, zas nepotrebujes zábavní park, ale něco málo se hodí a na klasické hřiště můžete jít i tak ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1392
23.4.21 11:48

My mít hřiště na zahradě budeme. To přece neznamená, že nikdy nemůžeš jít na verejne, když máš vlastní. Ale mít vlastní je podle mě velká výhoda. Můžeš tam vypustit deti a zároveň vařit oběd, můžete tam jít, i když je nejistý počasí, i když je jedno z deti nemocný, když jsi nemocná ty… proste s malými dětmi se to podle mě fakt vyplatí. My máme 3, takže nudit se snad nebudou, s jedním je to horší, to jo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
154
23.4.21 11:49

@zrcadlo 15 měsíců a 4,5 roku. Zatím vymýšlíme, co s tím prostůrkem. Bydlíme tu chvilku. Jedna se o řadovky nalepene na sobě, na ostatní zahrady je vidět. Soukromí spíš žádné. Zatím zde máme jen zahradní houpačku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat