Vlastní kavárna po střední?

Anonymní
24.3.21 18:46

Vlastní kavárna po střední?

Dobrý den, příští rok budu maturovat. Jsem na nástavbě, předtím jsem byla na učebním oboru kuchař. Prošla jsem s jedničkama možná pár dvojek. Nyní na nástavbě zatím vše zvládám, takže si myslím že tu maturu nějak dám(obor podnikání). Mám v plánu po maturitě si dát tak rok-dva pauzu a chodit na brigády do restaurace (číšnice, kuchařka). Mám ale v plánu si buď mezi tím a nebo po později dodělat státnice z Angličtiny a poté odcestovat do Londýna nasbírat zkušenosti co se gastronomie týče, zároveň ale splnit si sen odcestovat někam na dýl :D, tam bych byla zase tak rok-dva a potom bych odletěla zpět do Česka. Chtěla bych si tady založit vlastní kavárnu/bistro/bar (tak nějak dohromady), nevím ale co vše to obnáší a asi bych do toho nešla hned ale až starší, tak v 26-27. Chtěla bych poprosit co si o tom myslíte. Je to můj sen ale mám obavy, aby se něco nepokazilo nebo tak :nevim: děkuju všem za názory :srdce:
Taky třeba kdo by měl zkušenost s nabíráním zkušeností v gastronomii v zahraničí by mi pomohlo, a kde je to nelepší a taak no(píšu vše narovinu, tak se omlouvám za mé vyjadřování)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20224
24.3.21 18:59

Podnikání si nikdy nenaplanujes jako petiletku. K podnikání kromě úsilí a peněz potřebuješ neovlivnitelnou složku. Štěstí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1158
24.3.21 18:59

Je to tvůj sen… Tak za ním jdi! :srdce: Prosím, kvůli sobě i kvůli ostatním. Když někdo něco dělá srdcem, lidi se tam hned cítí dobře. Držím ti palce :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2012
24.3.21 19:05

No tak prve se hlavně musíš připravit, že dotoho budeš muset na začátku nasypat dost peněz. Takže pro začátek až začneš vydělávat by sis měla dávat něco stranou ať máš aspoň něco našetřené. A jak psaly holky, pokud je to tvůj sen aspoň to zkus zrealizovat, třeba to fakt vyjde a kdyby to nevyšlo aspoň si ve stáří nebudeš vyčítat, že si pro svůj sen nic neudělala :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 19:12
@PeBa12 píše:
No tak prve se hlavně musíš připravit, že dotoho budeš muset na začátku nasypat dost peněz. Takže pro začátek až začneš vydělávat by sis měla dávat něco stranou ať máš aspoň něco našetřené. A jak psaly holky, pokud je to tvůj sen aspoň to zkus zrealizovat, třeba to fakt vyjde a kdyby to nevyšlo aspoň si ve stáří nebudeš vyčítat, že si pro svůj sen nic neudělala :)

Vím že to je cesta na dlouhou trať, a jsem teprve na začátku, ale i kdyby to nevyšlo tak budu ráda za tu zkušenost v zahraničí a státnice se hodí vždycky :lol: takže proč to nezkusit, samozřejmě nevím co bude v budoucnu, třeba se zamiluju nebo někdo z rodiny onemocní a rodina je vždy přednost. Takže nic není jisté :palec:, kdyžtak si najdu pozici už ve fungující kavárně :D hlavně chci dělat to co mě baví, a to je kavárna.

• Citovat
  • Nahlásit
7490
24.3.21 19:47

Jako plány jsou super. Naplanovany to máš dobře a teďka záleží, jak moc „přes mrtvoly“ chceš za tím jít. Vidle ti do toho hodil brexit a covid, kde sehnat práci v Londýně bude komplikovaný. Druhá věc je, že potřebuješ hodně peněz, základní kapitál a pokud nemáš třeba jistotu, že tě někdo založí, tak hnedka z každé brigády nebo práce striktně odkládat a šetřit. Což pro mladého člověka nemusí být příjemný. Ale to už uvidíš sama, nějak se s tím budeš muset poprat, aspoň budeš připravena na tu kokotskou byrokracii u nás, kde potřebuješ povolení, papír na každou píčovinu. :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1592
24.3.21 20:03

...

Sen je to hezký, ale doba není nakloněná takovým experimentům. Stát tě bude drbat kde to půjde, aby to k něčemu vypadalo, vyžadovalo by to fůru peněz. O riziku, které poneseš ani nemluvě. Než stačíš cokoliv vybudovat, budeš si chtít zařídit bydlení,
chtít děti. Nejrozumnější by bylo zašít se někde ve státním, strkat papíry do šanonu, mít své jisté, hlavně potom na mateřské a když jsou děti malé. Pak oceníš, že se budeš moct v klidu věnovat dětem a muži.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 20:17
@Cenarius píše:
Jako plány jsou super. Naplanovany to máš dobře a teďka záleží, jak moc „přes mrtvoly“ chceš za tím jít. Vidle ti do toho hodil brexit a covid, kde sehnat práci v Londýně bude komplikovaný. Druhá věc je, že potřebuješ hodně peněz, základní kapitál a pokud nemáš třeba jistotu, že tě někdo založí, tak hnedka z každé brigády nebo práce striktně odkládat a šetřit. Což pro mladého člověka nemusí být příjemný. Ale to už uvidíš sama, nějak se s tím budeš muset poprat, aspoň budeš připravena na tu kokotskou byrokracii u nás, kde potřebuješ povolení, papír na každou píčovinu. :zed:

Tak rodiče mají vlastní restauraci a od začátku si vše zařizovali samy. Takže by nebyl problém že by mě podpořili v tomhle ohledu. S tím „Londýnem“ jsem myslela obecně Anglii a zahraničí, to ještě není moc naplánované, a uvidím jak to situace dovolí. Jak to bude s penězi taky nevím, ale jsem na to tak nějak připravena no, co se týče peněz tak to bude asi ten nejzásadnější a rozhodující problém, ale taky nemusí. Samozřejmě nevím v kolika budu schopná si ji zařídit, asi bych to propojila nějak s mamkou a kdybych šla na mateřskou tak by to nějak zařídila, samozřejmě bude mít taky svá léta a nechci ji tím úplně zatěžovat, ale vždycky tu pro mě byla. V tomhle bych jinak neměla strach někomu svěřit podnik za místo mě, pokud danému budu věřit, třeba založit kavárnu ve dvou by nebylo na škodu. No nic, když to nevyjde tak to nevyjde :nevim: svět se nezboří, nechci to moc plánovat přesně kdyby se něco pokazilo a já bych byla akorát více zklamaná, ale jelikož jsem cílevědomý člověk tak to nějak překonám. Uvidíme, jak to vše bude :D ale alespoň mám teď motivaci studovat co nejlíp :) nevadilo by mi třeba pracovat u někoho kdo už má kavárnu zařízenou. :palec:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 20:19
@Tecumseh píše:
Sen je to hezký, ale doba není nakloněná takovým experimentům. Stát tě bude drbat kde to půjde, aby to k něčemu vypadalo, vyžadovalo by to fůru peněz. O riziku, které poneseš ani nemluvě. Než stačíš cokoliv vybudovat, budeš si chtít zařídit bydlení,
chtít děti. Nejrozumnější by bylo zašít se někde ve státním, strkat papíry do šanonu, mít své jisté, hlavně potom na mateřské a když jsou děti malé. Pak oceníš, že se budeš moct v klidu věnovat dětem a muži.

Zašít ve státním..nešlo by to popsat podrobněji? Že by záložní plán? :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
965
24.3.21 21:50

Rodice maji restauraci, takze mas velkou vyhodu, ze vidis, co obnasi vlastni podnik. Pracujes nebo pomahas u nich? Jestli se jim dari dobre (pominu covid), zkusila bych si u nich mesic vedeni cele restaurace (s jejich supervizi, ale zasahem jen tehdy, kdyz to pujde fakt blbe).
Jinak co bys v te kavarne delala? Laka te to vedeni lidi, zarizovani, papiry, nebo obsluha a komunikace s lidmi?
Pro zacatek bych si u rodicu vyprosila nejaky vlastni kavarensky koutek nebo speciality, ktere by byly kompletne pod tebou, kdyz to bude dobre, muzes se trhnout a pokracovat samostatne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.3.21 22:11
@zrnko píše:
Rodice maji restauraci, takze mas velkou vyhodu, ze vidis, co obnasi vlastni podnik. Pracujes nebo pomahas u nich? Jestli se jim dari dobre (pominu covid), zkusila bych si u nich mesic vedeni cele restaurace (s jejich supervizi, ale zasahem jen tehdy, kdyz to pujde fakt blbe).
Jinak co bys v te kavarne delala? Laka te to vedeni lidi, zarizovani, papiry, nebo obsluha a komunikace s lidmi?
Pro zacatek bych si u rodicu vyprosila nejaky vlastni kavarensky koutek nebo speciality, ktere by byly kompletne pod tebou, kdyz to bude dobre, muzes se trhnout a pokracovat samostatne.

Jelikož jsem furt na nástavbě, tak teď nemám moc času a věnuju se učení, navíc je ta covid situace. Ale v létě dělám brigády na place a v kuchyni, když jeden z nich potřebuje, tak pomůžu s papírama ale ne nic důležitého, abych to nepokazila :D baví mě to a ano, obnáší to hodně a myslím si, že bych asi sama svůj podnik neutáhla, potřebovala bych někoho se mnou atd…myslím že mám ale ještě dost možností na zaměstnání, a to že neklapne ta kavárna mě nezabije. Po nástavbě ale asi budu dělat u rodičů už něco víc, jak papírování tak ostatní co se týče např. Placu a kuchyně :palec: alespoň budu mít pak větší šanci co se týče administrativy atd…Tam toho už umím celkem dost

• Citovat
  • Nahlásit
9699
10.4.21 19:19

Státnici z anglicky tak moc nepotřebuješ, začni tou praxi u rodičů, vyzkoušela bych to ze všech pozic, to ti dá nejvíc, ještě zjistíš, že to vlastně dělat nechceš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat