Kniha vlastních pohádek pro děti, dobrá volba?

24
13.11.20 18:44

Vlastní kniha jako dárek

Ahoj holky,
včera jsem zase hlídala své dvě neteře. Je jim 4 a 6. Před spaním jim vždycky vyprávím pohádky. Mají je hrozně rády a vždycky se nemůžou dočkat, až je budu zase hlídat a něco jim vyprávět. Klidně si tu jednu poslechnou několikrát dokola.
A zrovna včera se mě ta mladší cácorka zeptala, proč nejsem spisovatelka, že nechápe, proč se nedají nikde koupit knížky s mýma pohádkama.
No a vtom mě to napadlo. Budou zase Vánoce :roll: a já opět nebudu vědět, co jim koupit, aby to k něčemu bylo a nedělalo to u ségry doma akorát bordel. A tak mě napadlo, že bych ty příběhy, co povídám, sepsala, nakreslila i pár obrázků a nechala vytisknout. Myslela jsem si, že to normálně jde. Ale nic jsem nenašla.
Taky mě napadlo, jestli to vůbec ocení, ale vzhledem k tomu, že už mě ségra nebude tolik potřebovat na večerní hlídání, tak si myslím (nebo spíš doufám :lol: ), že se jim po pohádkách bude stýskat. Ta starší se učí číst, jde jí to celkem dobře. Ale jak říkám, nevím no.
Kdyby na to nakonec došlo, tak mi je jasný že to i cenově bude o něčem jiném, rozhodně to nebude knížka za tři stovky, ale na to jsem připravena. Klidně bych každé nechala vytisknout svou, ale to už přemýšlím moc dopředu.
Co si o tom myslíte vy? Podnikly jste něco podobného? Moc děkuji za reakce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
110
13.11.20 18:49

Nádherný nápad hlavně nezapomenout na věnování a možná pro každou zvlášť ať pak mají krásnou vzpomínku na dětství… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2815
13.11.20 18:51

Jestli chceš, aby to mělo nějakou hodnotu (minimálně že to bude bez chyb a graficky trochu hezký), tak s tím strávíš nakonec víc času, než asi odhaduješ.

Jednodušší by to bylo, kdyby sis to nechala udělat normálně jako tepelnou nebo kroužkovou vazbu (vytvořit, vytisknout, donést do copy centra) než vysloveně lepenou/vázanou knihu. Pokud chceš fakt knížku, a bavíme se o cca 2 kusech, asi bych zkusila oslovit někoho na Fleru.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2569
13.11.20 18:54

Je to super nápad, udělej to jako fotoknizku, když je v akci, tak to jde.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10556
13.11.20 18:57

Šla bych cestou fotoknihy. Jen mě na tom příběhu zarazilo, že čtyřletá cácorka ví, kdo je spisovatelka a spojí si autorství příběhu s fyzickou knihou a možností koupě v knihkupectví. To by teda moje děti ve čtyřech letech nedaly ani náhodou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5827
13.11.20 19:04

Svázat si to můžeš nechat i v knihařství nebo v kopy centrech, kde vážou diplomové práce. Dají se sehnat i desky v přijatelných barvách, třeba levandulové, i vanilkové jsem viděla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9600
13.11.20 19:06

Je to moc krásný nápad ;). Já jsem jako malá nahrála své malé sestře na kazetu čtené pohádky z knížky ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
13.11.20 19:09

@jita22 To mě napadlo jako první. Ale nevím, jestli lze, aby tam bylo „tolik“ textu, když je to primárně určeno na fotky a text slouží jako doplnění. Ale určitě se na to mrknu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
13.11.20 19:13
@zrcadlo píše: Šla bych cestou fotoknihy. Jen mě na tom příběhu zarazilo, že čtyřletá cácorka ví, kdo je spisovatelka a spojí si autorství příběhu s fyzickou knihou a možností koupě v knihkupectví. To by teda moje děti ve čtyřech letech nedaly ani náhodou.

@zrcadlo Jednou se mě starší ptala, jak vznikají knížky. Tak jsem jí to popsala - nejdřív musí přijít nápad. Spousta spisovatelů, co píše knížky pro děti, své příběhy vyprávělo svým dětem - to je asi zaujalo, že spisovatel je úplně obyčejný smrtelník. :D
Ale neříkám, že mě to nezarazilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
13.11.20 19:30

To je nádherný nápad :srdce:

Taky bych asi zkusila formou fotoknihy, doporučím Saal-Digital (mají i silnější stránky, primárně jsou na fotky, ale zase to je výhoda pro menší děti, hned se jim to nepovede roztrhat), textu si tam můžeš dát kolik jen budeš chtít, určitě nevadí, když bude víc textu jak obrázků :)

• Citovat
  • Nahlásit
1035
13.11.20 19:32
@Anonymní píše:
To je nádherný nápad :srdce:Taky bych asi zkusila formou fotoknihy, doporučím Saal-Digital (mají i silnější stránky, primárně jsou na fotky, ale zase to je výhoda pro menší děti, hned se jim to nepovede roztrhat), textu si tam můžeš dát kolik jen budeš chtít, určitě nevadí, když bude víc textu jak obrázků :)

omlouvám se, nechtěla jsem anonymně :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9628
13.11.20 20:07

Spíš něž fotoknihu bych si to nechala vytisknout a svázat někde, kde dělají i diplomky a bakalářky. přijde mi, že by výsledek mohl být lepší, než spoustu textu převádět do obrázku a tisknout jako fotky :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10866
13.11.20 20:20

Moc krásný nápad. V Praze si můžeš nechat vydat knihu tady https://www.publikace24.cz/?…. Je tam myslím i formulář, který rovnou počítá cenu, takže si můžeš pohrát s rozdílem v obálce, počtu strna, kvalitě papíru, množství… Ale musí mít všechny náležitosti, tiskové značky, zalomit ideálně v InDesignu, to je práce pro grafika. Osobně bych šla také cestou knihy ala diplomky. Jako bonus tam můžeš nechat nějaké volné stránky, aby holky nakreslily vlastní obrázky k příběhům.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4007
13.11.20 20:48

Teda to je překrásný nápad, opravdu dárek ze srdce :srdce:. Skvělé, úžasné a jedinečné, jdi za tím :potlesk: :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3699
13.11.20 20:50

Skvělý nápad a moc ti fandím :kytka:
Jen si nejsem jistá, jestli se to dá stihnout už na letošní vánoce - na všechno máš cca měsíc.
Víc bych si s tím pohrála a obdarovala je o příštích vánocích nebo každou zvlášť k narozeninám.
Ještě jeden faktor zvaž - narozeniny x vánoce - obě jsou malé, tak předpokládám, že věří na ježíška. Budou tedy myslet, že kniha je od ježíška a ne od tebe. Může se ztratit ten osobní rozměr dárku.
Každopádně neváhej a běž do toho :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama